Pages:
Author

Topic: Politika u Hrvatskoj - page 19. (Read 8369 times)

legendary
Activity: 2226
Merit: 1571
'Bitcoins are like gold bars with wings' - T.W.
January 07, 2020, 06:17:27 AM
Radi Škore je KGK izgubila, a da je dobila opet bi bilo radi Škore?
HAHA, opasan je taj Škoro, radi njega se gubi i pobjeđuje.

To je taj balkanski sindrom mesijanstva i nažalost dosta ljudi se navuče na to.

Nije baš tako, ali nije i da nije imao utjecaja. Dosta je kompleksnije od 'odlučio je/nije odlučio' i ne da mi se baš nadugo i naširoko o politici, ali pogotovo desno nastrojeno biračko tijelo slijedi nekakve 'upute' svog kandidata. Da je Škoro rekao 'glasajte za Kolindu', izbori bi barem bili puno napetiji - ja čak idem toliko daleko da mislim da bi Kolinda i pobijedila.

Međutim, to Škori nije u interesu prije parlamentarnih. On je na ovim izborima dobio ono po što je došao.

Ja bi se još malo vratio na izbore... Dođem danas na posao i pričam s kolegom koji je glasao za KGK. Pitam ga pa koji k****? Kako možeš glasati za nju i HDZ? Kaže on - pa mi iz Like jednostavno ne možemo glasati na nikoga osim za HDZ. Eto... Takav je naš hrvatski mentalitet. Nije bitno što i kako neka stranka radi. Ljudi su odgajani da glasaju za HDZ i jednostavno ih ne zanima ništa drugo. Nije sad stvar da je to HDZ (isto bi napisao i da mi je takav razlog naveo za glasanje za Zokija) nego ne mogu vjerovati da je naše društvo takvo. Što je najgore, radi se o mladom čovjeku od 30-tak godina... Eto... Ne znam što reći...

A realno - biralo se između 2 loša kandidata. Ako ti nikad ne možeš za HDZ a on nikad za ništa osim HDZ-a, jeste li zapravo jako različiti u svjetonazorima?
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
January 07, 2020, 06:00:18 AM
Ja bi se još malo vratio na izbore... Dođem danas na posao i pričam s kolegom koji je glasao za KGK. Pitam ga pa koji k****? Kako možeš glasati za nju i HDZ? Kaže on - pa mi iz Like jednostavno ne možemo glasati na nikoga osim za HDZ. Eto... Takav je naš hrvatski mentalitet. Nije bitno što i kako neka stranka radi. Ljudi su odgajani da glasaju za HDZ i jednostavno ih ne zanima ništa drugo. Nije sad stvar da je to HDZ (isto bi napisao i da mi je takav razlog naveo za glasanje za Zokija) nego ne mogu vjerovati da je naše društvo takvo. Što je najgore, radi se o mladom čovjeku od 30-tak godina... Eto... Ne znam što reći...
legendary
Activity: 2124
Merit: 1013
K-ing®
January 07, 2020, 05:51:49 AM
Radi Škore je KGK izgubila, a da je dobila opet bi bilo radi Škore?
HAHA, opasan je taj Škoro, radi njega se gubi i pobjeđuje.

To je taj balkanski sindrom mesijanstva i nažalost dosta ljudi se navuče na to.


legendary
Activity: 2226
Merit: 1571
'Bitcoins are like gold bars with wings' - T.W.
January 07, 2020, 05:49:44 AM
Škoro je pozvao svoje glasače da poništavaju listiće, i uistinu bilo je 90 000 poništenih listića za razliku od 20 000 na prošlim izborima, te 20ak tisuća u prvom krugu.

Na prošlim izborima bilo je oko 60 tisuća poništenih. Nije neš pretjerano bitno, al čisto da imamo ispravan podatak.
legendary
Activity: 2198
Merit: 1150
Freedom&Honor
January 07, 2020, 05:28:21 AM
Quote
Sad su nam pokušali podvaliti Škoru kao neki neovisni put (mašinerija HDZ, Mosta i kozojeba sa krajnje desnice (kao Zekanvić i onaj tip što nikad nije drkao iz Varaždina)).

Mašinerija HDZa?
Radi Škore je HDZ izgubio ove izbore.

Škoro je pozvao svoje glasače da poništavaju listiće, i uistinu bilo je 90 000 poništenih listića za razliku od 20 000 na prošlim izborima, te 20ak tisuća u prvom krugu. Još ktome treba dodati sve koje nisu uopće izašli na taj drugi krug upravo radi Škore.

Quote
Kolakušić, Dalia, čak i Pernar... sve je to lijepo ali nema političke volje ni baze, ljudi nikom nevjeruju.
Dalija i Pernar ni pod razno  Cheesy

Kola mi se svidio sa ukidanjem općina, županija itd. Nisu bile loše ideje. Mada se sjećam da je imao baš neku tržišno dubioznu izjavu, ali ovo prvo bi poništilo sve ostalo negativno.

Quote
Zašto je Istra toliko uspješnija od Dalmacije? Da nije sve u cesti i blizini nam govore stručni ljudi iz turizma, kulinarstva, vinarstva:

Stručni ljudi iz Indexa i Plavekamenice?

Quote
"U Istri se ne ulaže samo u smještaj, nego i u kvalitetu destinacije"

"Istarski hotelijeri su najprije shvatili kolika je važna suradnja privatnog i javnog sektora, tako da brojna hotelska poduzeća u Istri već imaju odjele za destinacijski menadžment i polako na sebe preuzimaju ulogu koju bi možda trebao imati javni sektor, lokalna turistička zajednica ili jedinica lokalne samouprave. Hotelska poduzeća u Istri su shvatila da ne mogu imati hotel od 5 zvjezdica u destinaciji koja ima 3 zvjezdice. Tako da oni osim što ulažu u smještaj, ulažu i u kvalitetu same destinacije. Gosti moraju smisleno provesti tjedan ili više dana. Hotelski gosti žele i doživjeti lokalnu kulturu, gastronomiju, da nauče nešto novo i zato je važna suradnja privatnog i javnog sektora. Ljudi u Istri su prvi počeli razvijati turizam u tom smjeru, zato imaju malo bolje rezultate i kvalitetu od Dalmacije", rekao je u razgovoru za Index Damir Krešić, direktor Instituta za turizam.

Potpuna glupost.
Unaprijeđenje usluga te povećana ponuda dolazi sa većim prometom odnosno većom zaradom, jer postoji veći potencijal gostiju koji dolaze iz susjednih zemalja - autom.
Da nije tako već bi neki od tih vrlih Istarskih poduzetnika počeo otvarati hotele u Dalmaciji i mlatiti novce.
Ljude goni potreba za zaradom, a ne lokalpatriotizam.
Što više turista to veća ponuda.

Quote
Potrošnja po gostu veća u Dubrovačkoj, nego u Istarskoj županiji

Ovo je zato što u Dubrovnik dolaze Amerikanci koji su najveći potrošaći. Nema veze opet s nikakvim politikama nego jednostavno geografskom lokacijom.

Opet ponavljam, zašto bi netko otvorio Valamar npr. u blizini Splita Bogu iza nogu kada ga može otvoriti u srednjoj Europi, u Istri gdje će privući puno više novčano potkovanih zapadnih i srednjih europljana koji se mogu tamo spustiti za par sati vožnje, a ne samo ljude koji moraju letiti prekooceanskim avionom da bi došli tamo? xD

Ovo mi se čini više kao nek'o naklapanje a ne analiza.
Mada mi te stvari poput Valamara itd. koje su naveli uopće nisu bitne kao turistu. Rađe bih posjetio neku Ultru nego Seastar.

Quote
Ja osobno mislim da osoba/stranka koja kaže da treba ugasiti 50.000 -100.000 mjesta u raznim javnim institucija na žalost nikad neće dobiti izbore.

Nažalost da. Opet se vraćamo na taj naš anti-tržišni mentalitet koji je uzrok svih naših problema.
member
Activity: 252
Merit: 40
January 07, 2020, 04:46:09 AM
Meni se sve vise gadi na koji nacin politicari prave marketing, da se oni uzdignu. Znam ja da je marketing najveci uticaj, ali zloupotrebljavaju i pricaju kako drugi kazu.
Razocarao sam se u Milanovica kada vidim kako "pljuje" komsije sa svih strana da bi dobio na glasovima, a stvarno nam nije potrebno kao drzavi, takva razmisljanja.
legendary
Activity: 2124
Merit: 1013
K-ing®
January 07, 2020, 04:42:42 AM
Manja javna uprava, brži sudski procesi, transparentnost javne nabave, revizija prodaje državnih tvrtki - to svi znamo al jednostavno nitko nema muda tj. svi su malo uvučeni ili imaju nekog svoga (mislim na SDP/HDZ shemu).

Ja osobno mislim da osoba/stranka koja kaže da treba ugasiti 50.000 -100.000 mjesta u raznim javnim institucija na žalost nikad neće dobiti izbore.
legendary
Activity: 2124
Merit: 1013
K-ing®
January 07, 2020, 04:35:39 AM
Nažalost, Most kao 3. put je imao veliku šansu, ali su je zajebali sa koaliranjem s HDZ iako je onaj psihić Petrov iz stranke javno ovjerio da to nikada neće napraviti. Jednostavno ljude je Most prevario, kao i sada HNSova koalicija sa HDZom i ovi SDPova bježanja Bandiću, Saucha itd.

Sad su nam pokušali podvaliti Škoru kao neki neovisni put (mašinerija HDZ, Mosta i kozojeba sa krajnje desnice (kao Zekanvić i onaj tip što nikad nije drkao iz Varaždina)).

Kolakušić, Dalia, čak i Pernar... sve je to lijepo ali nema političke volje ni baze, ljudi nikom nevjeruju.

@iluvbitcoins
Dalmacija ima 5-6 puta veči turistički kapacitet od Istre ali nažalost mentalitet i radne navike ljudi su malo drugačije.
Opituraš sobu, daš krevet stari hladnjak, tv i eto ti poduzetnika (Klimu normalno - naplatiš korištenje).
3 mjeseca car, 9 mjeseci socijala.
Jeftinija je destinacija za goste (uvjetno) plićeg đepa (domaći, Slovaci, Mađari, Poljaci i normalno Česi).

Split=Ultra
http://www.poslovni.hr/after5/festival-ultra-europe-nadmasio-sva-ocekivanja-i-stavio-hrvatsku-uz-bok-miamiju-300019


Zašto je Istra toliko uspješnija od Dalmacije? Da nije sve u cesti i blizini nam govore stručni ljudi iz turizma, kulinarstva, vinarstva:

https://www.index.hr/vijesti/clanak/zasto-je-istra-toliko-uspjesnija-od-dalmacije/2013781.aspx
https://plavakamenica.hr/2019/05/22/zasto-je-istra-toliko-uspjesnija-od-dalmacije/

Normalno završio si u Puli vjerovatno sa razlogom. Meni osobno kao mjesto je Pula tak-tak.



legendary
Activity: 2226
Merit: 1571
'Bitcoins are like gold bars with wings' - T.W.
January 07, 2020, 04:19:30 AM
Ne samo da imaju manje državne aparate, već imaju i puno brži i konkretniji pravosudni sustav.
Lako je kod nas krasti kad stigneš 4 puta umrijeti prije nego uopće dođeš do suda.

Hrvatska ima puno sličnih problema ali samo kad bi se riješili problemi branitelja, državnog aparata i pravosuđe bilo bi dovoljno da više iz godine u godinu nismo u crvenom.
legendary
Activity: 2198
Merit: 1150
Freedom&Honor
January 07, 2020, 03:52:20 AM
Zapravo je žalosno i tragično da većina ljudi shvaća i vidi problem ove Hrvatske,  korupciju i nepotizam na svim razinama,  od lokalne do državne, ali kada dođu izbori sve ostane isto i nista se ne promjeni.
Koliko smo samo imali tzv. trećih putova " od Supeka, Miksica,  Grubisica, Mosta,  Kolakusica, Skore ... i svi su bili instant zvijezde koji bi nestali do slijedećih izbora.
Problem je,  čini mi se,  da ljudi još uvijek biraju srcem a ne racionalno, i još uvijek je važnija prošlost od budućnosti, važnije je gdje je tko bio i što je radio 1991 ili kakav mu je odnos prema 1945 nego što ljudi razmišljaju o budućnosti,  što će biti s njihovom djecom za 5 ili 10 godina.
Stvarna promjena u ovoj državi može se dogoditi samo u slučaju scenarija Grčke od prije par godina i potpunog bankrota države ili u slučaju scenarija Hon Konga i masovnog izlaska naroda na ulice.
Poznavajući naš mentalitet,  neće se dogoditi ni jedno ni drugo.

S obzirom na mentalitet prosječnog Hrvata (s obzirom na našu povijest) bojao bih se tih prosvjeda i što bi protestori zapravo tražili od države.
Vjerovatno bi to bilo u smislu "nemojte gasiti radna mjesta" itd. koja bi rezultirala državnim otkupljivanjem propalih poduzeća.
Mi nismo Hong Kong sa svojom tržišnom povijesti i naši protestori bi tražili sasvim suprotne stvari od onih koje drže građani Hong Konga, i koji bi vjerovatno bili štetni za ukupno stanovništvo.

Što se tiče korupcije, po meni je najveći problem što svi misle da će korupcija nestati samo kada dođu "naši". Ako je HDZ na vlasti, samo da dođe SDP i neće biti korupcije. Ako je SDP, samo da dođe HDZ i neće biti korupcije. Ili, samo da dođe netko treći pa neće biti korupcije.

Ja držim da je evidentno gdje god postoji javni novac korupcija mora postojati jer svi ljudi nisu dobri.
Postoje ljudi koji nisu dobri i samim time netko će se htjeti okoristiti javnim novcem, ako ne sada, onda kad-tad.
Jedino rješenje za smanjivanje korupcije je smanjivanje državnog aparata i utjecaja države u ekonomiji, odnosno što manje državnih poduzeća - to manje korupcije. Ono malo što je nužno treba biti transparentno (Hrebak - Bjelovar).

Naposljetku, korupcija postoji i u svakoj zapadnoj zemlji, samo što one imaju puno manje državne aparate pa ne dolazi do tolikog izražaja jer nema tolikog prostora za korupciju. Ne možeš biti korumpiran sa svojim novcem, nego samo sa tuđim (javnim).
legendary
Activity: 3374
Merit: 1824
January 07, 2020, 03:35:26 AM
Zapravo je žalosno i tragično da većina ljudi shvaća i vidi problem ove Hrvatske,  korupciju i nepotizam na svim razinama,  od lokalne do državne, ali kada dođu izbori sve ostane isto i nista se ne promjeni.
Koliko smo samo imali tzv. trećih putova " od Supeka, Miksica,  Grubisica, Mosta,  Kolakusica, Skore ... i svi su bili instant zvijezde koji bi nestali do slijedećih izbora.
Problem je,  čini mi se,  da ljudi još uvijek biraju srcem a ne racionalno, i još uvijek je važnija prošlost od budućnosti, važnije je gdje je tko bio i što je radio 1991 ili kakav mu je odnos prema 1945 nego što ljudi razmišljaju o budućnosti,  što će biti s njihovom djecom za 5 ili 10 godina.
Stvarna promjena u ovoj državi može se dogoditi samo u slučaju scenarija Grčke od prije par godina i potpunog bankrota države ili u slučaju scenarija Hon Konga i masovnog izlaska naroda na ulice.
Poznavajući naš mentalitet,  neće se dogoditi ni jedno ni drugo.
legendary
Activity: 2198
Merit: 1150
Freedom&Honor
January 07, 2020, 03:13:24 AM
E sad se upitaj zašto Pula ima 4 puta više nočenja od Splita?

Split
Quote
Apsolutno prvo mjesto u dosadašnjih osam mjeseci ove godine po brojnosti gostiju drže građani SAD-a kojih je u Split stiglo 75 tisuća, odmah iza njih su Britanci kojih je bilo 72 tisuće, treći su Francuzi s oko 50 tisuća dolazaka i četvrti Nijemci sa 42 tisuće dolazaka, dok su na petom mjestu po brojnosti gosti iz Australije.

https://www.vecernji.hr/vijesti/split-biljezi-rekordne-turisticke-rezultate-evo-odakle-gosti-najvise-dolaze-1343299
Gosti : SAD, Velika Britanija, Francuska, Njemačka, Australija

Pula
Quote
Sa 252.579 noćenja i povećanjem od 15 posto, na prvom su mjestu i dalje uvjerljivo gosti iz Njemačke, slijede gosti iz Austrije s ostvarenih 71,729 noćenja, dok su treće mjesto zauzeli gosti iz Slovenije sa 67,869 noćenja. Domaći turisti također su ostvarili rekordne rezultate pa je tako tritisućljetnu Pulu do kraja srpnja posjetilo 23,542 domaćih gostiju koji su ostvarili 65,463 noćenja ili 11% više.
https://www.pula.hr/hr/novosti/detail/17936/turisti-u-rekordnim-brojevima-dolaze-u-pulu/

Gosti: Njemačka, Austrija, Slovenija, Italija

Dubrovnik
Quote
Top–listu država iz kojih su 2018. godine turisti dolazili u Dubrovnik predvode već tradicionalno gosti iz Ujedinjenog Kraljevstva, SAD-a, Njemačke, Francuske, Španjolske, Hrvatske, Australije, Italije, Finske, te Kanade.

Gosti: Ujedinjeno Kraljevstvo, SAD, Njemačka, Francuska, Španjolska, Hrvatska, Australija, Italija, Finska,Kanada.

http://www.tzdubrovnik.hr/get/vijesti/73413/dubrovnik_u_2018_godini_ostvario_rekordne_turisticke_rezultate.html

Primjećuješ razliku?
Većina Pulskih turista nije došla avionom kao u Splitu i u Dubrovniku nego se spustila autom iz južne Njemačke, Austrije, Slovenije i Italije.
Južni Njemac, Austrijanac, Slovenac i Talijan se ne mogu spustiti do Splita autom za manje od 3 sata vožnje, već više-manje 10 sati.
Udaljenost do Dubrovnika ne treba ni spominjati  Cheesy Transport je uglavnom avionske prirode (SAD, Velika Britanija, Finska, Francuska, Australija...)
Do bilo kojeg Istarskog mjesta mogu doći autom bez većeg napora. Što se vidi po stranim registracijama tokom sezone. Uostalom u statistikama koje sam naveo gore gdje se vidi da većina Istarskih turista dolazi iz susjednih zemalja jer ne moraju putovati avionom.


Domaći turisti (Hrvati) u ogromnoj većini slučajeva biraju Dalmaciju za ljetovanje umjesto Istre.
Zašto?
Ne znam, al' probaj mi objasniti  Cheesy
Osobno ne bih išao u Istru ljetovati da nisam izgradio tamo tolika prijateljstva itd. jer mi je Dalmacija puno sadržajnija.

Riječ je o odličnoj geografskoj poziciji u srednjoj Europi koju Istrijani imaju svako pravo uživati.
No ponavljam, misliti da je za to zaslužan nekakav IDS je naivno.
IDS nije izgradio amfiteatar, niti divne Istarske gradove, a niti je smjestio Istarski poluotok u srednju Europu.
IDS se ne bavi turističkom promocijom nego se njom bavi država.
Istra svoj prosperitet duguje najviše povoljnoj geografskoj poziciji a tek onda Rimskoj ostavštini, Mletačkim i Austro-Ugarskim građevinama itd.

---
I daj croppaj taj quote, pola stranice si zauzeo  Cheesy
legendary
Activity: 2124
Merit: 1013
K-ing®
January 07, 2020, 01:19:26 AM
legendary
Activity: 2198
Merit: 1150
Freedom&Honor
January 06, 2020, 08:24:29 PM

Ima još šansi za nas Cheesy

Ako ovisimo o ljudima kao sto je Milanovic da nas izvuku iz govana, onda tek nema sanse za nas. On je svoju nesposobnost dokazao kad je bio premijer, sreca u nesreci je da kao presjednik ima jos manje ovlasti pa ce biti u stanju napraviti manje stete.

Na parlamentarnim  izborima se ceka da se 2 krila SKH napokon ponovo udruze u veliku koaliciju. Onda  ce i onim najnaivnijima biti jasno da su HDZSDP jedno. Oni su problem, i nitko iz te stranke ne moze biti rjesenje.

Čekaj, stvarno? Znam da je ovo tema o politici ali stvarno nisam očekivao da ću i na kripto forumu naići na raspravu o komunistima  Roll Eyes

Pa i HDZ i SDP su ekonomski lijevo stranke, na to sam ciljao, to je problem i ono što mene zanima. Ideološke pizdarije me ne zanimaju, nego ekonomija.

Ma u redu. Ali na sam spomen komunista i Saveza Komunista Hrvatske (pretpostavljam da SKH znači upravo to) mi se diže kosa na glavi. Umjesto da se konačno okrenemo budućnosti, naši političari stalno raspravljaju o komunistima i partizanima. Za 20-30 godina kad sadašnja garnitura političara konačno ode u penziju, onda će neki novi političari valjda raspravljati o tome čiji roditelji su bili komunisti i partizani.

Onaj koji misli da su SDP i HDZ protržišne stranke je jako glup.
SKH se raspao i 70% članova je prešlo u HDZ, a ostalih 30% je promjenilo ime u SDP.
Možda zvuči izazovno, ali je jebena istina.
Prvi hrvatski predsjednik je bio član Saveza Komunista, i totalitarni komunistički general, kao i svi ostali osnivači HDZa.
SDP također.

Nije uopće apsurdno nego u potpunosti istinito spominjati SDP&HDZ kao nasljednice Saveza Komunista jer one to u svakom smislu apsolutno jesu.
Razlog zašto je Hrvatska u kurcu je nedostatak protržišne ekonomije i višak protekcionizma nasljeđen upravo od tog SKH.

~
Pričamo o Istri? Da bar imamo problem da je više regija tako razvijeno i samoodrživo.

Istra + primorje&gk
Autononma regija moze postati samotako
I bio bi eldorado u istocnoj eu

Govorim kao osoba koja je u Puli 4 godine.
Istra živi samo radi turizma.
IDS je korumpiraniji i od HDZa i od SDPa.
Dobiti bilo kakav štand u Puli je nemoguć posao ako nemaš nekoga u IDSu.
Jednom sam imao ideju nešto napraviti u gradu te sam istraživanjem naišao samo na ljude koji su odustali. Općeprihvaćena činjenica je da je jako teško bilo što u vezi s gradom i županijom ako nemaš vezu. Jednoj osobi su direktno rekli da odustane jer čuvaju to mjesto za nekog svog.

Gradonačelnik Pule i predsjednik IDSa u gradu ima nadimak 'Usisavač'
https://www.youtube.com/watch?v=-gejgj-VwAA

Neke statistike


14 od 14 direktora Uljanika članovi IDSa. Za Uljanik za koji je prosječni hrvatski radnik izdvojio 23 076 kuna.
23 tisuće kuna!

~
Pričamo o Istri? Da bar imamo problem da je više regija tako razvijeno i samoodrživo.

Istra + primorje&gk
Autononma regija moze postati samotako
I bio bi eldorado u istocnoj eu

Ne znam zašto misliš da bi bili bogatiji nego sada?
Uplaćuju u proračun jednako kao i što povlače.
Sad nakon Uljanika je to bilo i manje, što znači da su bili na teret ostatku države.
hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
January 06, 2020, 11:41:42 AM
~
Pričamo o Istri? Da bar imamo problem da je više regija tako razvijeno i samoodrživo.

Istra + primorje&gk
Autononma regija moze postati samotako
I bio bi eldorado u istocnoj eu
legendary
Activity: 2226
Merit: 1571
'Bitcoins are like gold bars with wings' - T.W.
January 06, 2020, 11:03:42 AM
Pripremaju teren za veliku koaliciju 2020.

Hahah, u Hrvatskoj nikad. Samoubojstvo za obje stranke.

Ta regija ima puno veci problem, to je lokalna vlast, to treba jednostavno vec jednom zaustaviti, pozatvarati...
A kad bi bilo srece, i decentralizacija cijele te regije od ostatka RH je moguci scenariji... sacekajmo Katalonce da naprave svoje pa ce biti primjer drugima  Cool

Pričamo o Istri? Da bar imamo problem da je više regija tako razvijeno i samoodrživo.
legendary
Activity: 2198
Merit: 1150
Freedom&Honor
January 06, 2020, 08:05:59 AM
Pobjedio je bolji kandidat (zašto bolji - tko je pogledao njihovu debatu zna).

Sad realno bilo je i boljih opcija u prvom krugu, tipa Dalia ali jbg još uvijek se glasa za 2 velike stranke.
Čak sam Jurčanu donirao kampanju i sad plakate.

Osobno mi je drago da drugi HDZov kandidat Škoro ''državni poduzetnik'' nije prošao u drugi krug.


Ima još šansi za nas Cheesy

Po čemu je Škoro "državni poduzetnik"?
legendary
Activity: 1722
Merit: 5937
January 06, 2020, 06:35:51 AM
Mislim da je ljudima već dosta svih tih rasprava i vraćanja u prošlost, u 1941., 1945.ili 1991. provjeravanja krvnih zrnaca, i mjerenja ''patriotizma'' i podjela na prave hrvate i ''one'' druge.

Nadam se da je, problem do sada je bio što dvije vodeće stranke žive od toga, i na taj način animiraju svoje birače a dosta njih glasa isključivo iz tih razloga.
I jedna i  druga stranka ne nude bitna rješenja niti imaju volje za tako nešto , i onda se koriste tim provjerenim metodama, bace kost i to je to.
legendary
Activity: 3374
Merit: 1824
January 06, 2020, 05:58:49 AM
Mislim da je ljudima već dosta svih tih rasprava i vraćanja u prošlost, u 1941., 1945.ili 1991. provjeravanja krvnih zrnaca, i mjerenja ''patriotizma'' i podjela na prave hrvate i ''one'' druge.
Kada se stalno vraća u prošlost to je znak da se nema vizije ni ideje za budućnost, pa se u nedostatku pravog i konkretnog sadržaja okreće nebitnim i nevažnim pitanjima koji nas nigdje ne vode.
Naše je društvo podijeljeno i nema jedinstva ni zajedničke vizije za prave reforme, koje bi donijele konkretne promjene i podigle društveni standard.
Kada god neka vlada i pokuša napraviti neke reforme, odmah se dignu sindikati i oporbene stranke i zaustave svaku moguću promjenu, iz sitnih, uskih stranačkih interesa.
U normalnim zemljama kao npr. što je Finska, Švedska, Island i dr. prvo se napravio društveni koncenzus svih političkih stranaka, sindikata i drugih što je potrebno napraviti da zemlja krene dalje i onda se to napravilo.
Vrijeme je da shvatimo da se konačno moraju prevazići ideološke i svake druge podjele u ovom društvu ako se želi krenuti naprijed.
Predsjednik Tuđman je to shvaćao i 1991. je pokrenuo vladu nacionalnog jedinstva, u kojoj su bili predstavnici svih političkih stranaka u državi, i hDZ i SDP i ta vlada se smatra jednom od najuspješnijih u hrvatskoj povijesti.
Istovremeno, uključio je u odbranu države i djecu partizana i ustaša, i ljude kao što su Manolić, bivši vođa udbe i predstavnike emigracije kao što je bio Sušak.
Što prije shvatimo da nam ponovno treba društveni koncenzus i jedinstvo za izlazak iz trenutne krize, to bolje.
Ako ćemo nastaviti živjeti u 1941., 1945., i 1991. umjesto da počnemo razvijati planove i strategiju za budućnost, onda nam nema pomoći a ovaj narod nema više budućnosti ovdje već u Irskoj, Njemačkoj i drugdje u svijetu.
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
January 06, 2020, 05:48:23 AM

Ima još šansi za nas Cheesy

Ako ovisimo o ljudima kao sto je Milanovic da nas izvuku iz govana, onda tek nema sanse za nas. On je svoju nesposobnost dokazao kad je bio premijer, sreca u nesreci je da kao presjednik ima jos manje ovlasti pa ce biti u stanju napraviti manje stete.

Na parlamentarnim  izborima se ceka da se 2 krila SKH napokon ponovo udruze u veliku koaliciju. Onda  ce i onim najnaivnijima biti jasno da su HDZSDP jedno. Oni su problem, i nitko iz te stranke ne moze biti rjesenje.

Čekaj, stvarno? Znam da je ovo tema o politici ali stvarno nisam očekivao da ću i na kripto forumu naići na raspravu o komunistima  Roll Eyes

Pa i HDZ i SDP su ekonomski lijevo stranke, na to sam ciljao, to je problem i ono što mene zanima. Ideološke pizdarije me ne zanimaju, nego ekonomija.

Ma u redu. Ali na sam spomen komunista i Saveza Komunista Hrvatske (pretpostavljam da SKH znači upravo to) mi se diže kosa na glavi. Umjesto da se konačno okrenemo budućnosti, naši političari stalno raspravljaju o komunistima i partizanima. Za 20-30 godina kad sadašnja garnitura političara konačno ode u penziju, onda će neki novi političari valjda raspravljati o tome čiji roditelji su bili komunisti i partizani.
Pages:
Jump to: