Pages:
Author

Topic: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC. - page 24. (Read 15368 times)

legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Ja obstawiam okolicę 33 tysięcy...

Moim zdaniem teraz lecimy juz na 28, niestety, patrząc na Tron i kilka innych altów, te cisną do góry!

O co chodzi???
legendary
Activity: 952
Merit: 1367
W tym samym momencie jak S P 500 po otwarciu zaczoł spadać BTC też

Zgadza się. Okazuje się, że w sresowych warunkach bitcoin zachowuje się tak jak sp500. Nawet widziałem ludzi, co robią analizy ceny bitcoina na zasadzie - "jutro spadnie bo facebook pokazał słaby raport i sp500 otworzy się na minusie". podobnie było podczas paniki covidowej. Nawet mam swój wątek o tym:

https://bitcointalksearch.org/topic/m.54056385

Jak to kurs sp500 i bitcoina co do świeczki minutowej robiły zwroty. Tylko głębokość ruchów była inna. Teraz jest tak samo

Od decyzji FEDu leci na łeb, na szyję jak w zasadzie wszystko. Nawet chwilowe odbicie było takie samo. No i o czym to świadczy? Że BTC stało się jednym z aktywów inwestycyjnych jak ETFy, akcje Tesli czy coś w ten deseń? Na pewno kurs nie żyje swoim życiem.
Niedawno kazaliście się przyglądać uważnie bo z przecięcia kresek na wykresie miało coś wynikać - a tu takie miki...
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
W tym samym momencie jak S P 500 po otwarciu zaczoł spadać BTC też

Zgadza się. Okazuje się, że w sresowych warunkach bitcoin zachowuje się tak jak sp500. Nawet widziałem ludzi, co robią analizy ceny bitcoina na zasadzie - "jutro spadnie bo facebook pokazał słaby raport i sp500 otworzy się na minusie". podobnie było podczas paniki covidowej. Nawet mam swój wątek o tym:

https://bitcointalksearch.org/topic/m.54056385

Jak to kurs sp500 i bitcoina co do świeczki minutowej robiły zwroty. Tylko głębokość ruchów była inna. Teraz jest tak samo
member
Activity: 373
Merit: 37
W tym samym momencie jak S P 500 po otwarciu zaczoł spadać BTC też
member
Activity: 97
Merit: 29
Ja obstawiam okolicę 33 tysięcy, ale szczerze myślałem że wczoraj już to wyciągną, technicznie rynek dobrze wyglądał.
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
az sie wierzyć nie chce, jednak "bull trap"


https://www.tradingview.com/

gdzies tak bulltrapowo (nowomowa  Wink) to wyglądało, pomimo wszystko, ciekawe co teraz?

ja mysle, ze cena BTC poleci duzo nizej, ile? nie wiem, duzo.

a Wy? Jakie są Wasze predykcje właśnie teraz?
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
a cały zamęt spowodowany jest właśnie klinem, który zazwyczaj dawał zarobić i jest to dobry moment na jakieś ruchy marketingowe dla projektów, ponieważ wiele z nich ciągnie już na oparach.

Tak, jak wysłałem swój post i widziałem, jak kurs zatrzymal się chwilkę nad oporem i nie było kontynuacji to pomyślałem, że to raczej nie odpali. Ale chwilę potem na białym koniu pojawil się komunikad z FEDu.

"Rynek odetchnął z ulgą
Podsumowując decyzję FOMC można stwierdzić, że generalnie zacieśnienie polityki monetarnej okazało się łagodniejsze od tego, czego się obawiał rynek. QT w mniejszej skali, "miękkie" odcięcie się od 75-punktowych podwyżek na kolejnych posiedzeniach i brak silnych sformułowań dotyczących determinacji w dławieniu inflacji. Jerome Powell mówił wręcz o "wypłaszczeniu" inflacji, a nie o jej gwałtownym spadku w następnych miesiącach.

Rynek pozytywnie przyjął decyzje i komentarze płynące z Rezerwy Federalnej. Dolar osłabił się w stosunku do euro. Kurs EUR/USD do 21:00 podniósł się do 1,0611 wobec ok. 1,0536 w momencie rozpoczęcia konferencji prezesa Powella.  S&P500 i Nasdaq zwyżkowały po blisko 1,9%, choć przed publikacją komunikatu FOMC znajdowały się na neutralnych poziomach. Wyraźnie w dół – po 7-11 pb. – poszły rentowności amerykańskich obligacji skarbowych. Notowania złota wzrosły o blisko 1%, do 1 885,50 USD/oz."
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Fed-podnosi-stopy-procentowe-maj-2022-8330752.html

W górę bitcoin, złoto, SP500, ogólnie wszystkie akcje, wszystko ostro w górę ... albo inaczej. Dolar w dół, a że wszystko notowane w dolarze to na wykresie w górę. Z wyjątkiem przyszłych dolarów notowanych w obecnych dolarach (obligacje USA) bo te również w dół. Ale czy to utrzyma ... zobaczymy.


Kuknij na S&P 500 ...

Ja licze na 5 fale w okolice 150 k

Kiedyś dla przekory namalowałem taki wykres (dla przekory bo bawią mnie takie predykcje kilkuletnie cen bitcoina, szacowanie baniek na podstawie poprzednich baniek, nawet patrzenie na cykle halvingowe to dla mnie błąd, bo fundamenty cyklów już umarły). A że elioptowców (wyznawców fal eliota) najłtawiej naciągnąć to poszedłem właśnie w to:



Wiec po co się ograniczać na 150k? Smiley

member
Activity: 373
Merit: 37
Kuknij na S&P 500 ...

Ja licze na 5 fale w okolice 150 k

Kiedyś wspomniałem kopaczy co byli wynagradzani tysiącami BTC za blok i nie jestem pewien czy do czasu jak pojawiły się firmy zbierające dane nt. adresów taki adres musi się aktywować żeby został zarejestrowany że posiada ileś tam setek k BTC obecnie (https://bitinfocharts.com/top-100-richest-bitcoin-addresses.html)

a wiec jest adresów  pomiędzy 1000 a 10 000 btc ok. 2000 na sume 207 bln USD  ilość wydobywanych dziennie btc to 35 mln usd/dzień i na podstawie tych zmiennych możliwe że utalentowany statystyk mógłby spróbować przewidzieć prawdopodobieństwo wybicia 100 k+ jeszcze w tym cyklu ... (a następnie mega korekta/wyprzedaż do około 30 k aby 2 lata po halvingu w 2024 tj. 2026 wybić nowy ATH pewnie 1 mln +)
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
...Bardzo ciekawy technicznie moment, gdzie długoterminowo jesteśmy na wsparciu z potencjałem 2x a średnioterminowo właśnie zapala nam sie sygnał kupna. Radzę obserwować wykres.

Gdzieś mam w potylicy, że to moze byc "bull trap", co Wy na to?

Jest cała masa dobrych znaków, rynek odżył, jest więcej zainteresowania serwisami, bo ostatnio była padaczka.

Zmiana jest tak duża, ze aż zaskakująca, dosłownie jak noc i dzień, więc być może faktycznie zobaczymy pompę, albo właśnie "bull trap"...

a cały zamęt spowodowany jest klinem, który zazwyczaj dawał zarobić i jest to dobry moment na jakieś ruchy marketingowe dla projektów, ponieważ wiele z nich ciągnie już na oparach.

Launchpady wyeliminowały presale i inne dzikie formy ICO, to też wpływa na całą rzeszę nowych projektów, już nie widzimy codziennie nowo startujących dziesiątek meme coins. Nawet, jeżeli komuś się uda odpalić projekt, to i tak nie zbieraja juz takich funduszy jak wczesniej.

taka dygresja  Wink
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
Krótkoterminowo bitocoin wciąż jest w tej ogromnej fladze idealnie na wsparciu:



A średnioterminowo bitcoin właśnie walczy z oporem klina zniżkującego:

Byczej formacji, która w AT wybija górą w 2/3 przypadkow, a w krypto żadko kiedy obserwujemy wybicie dołekm. Targetem klina jest powrót do 46k$, czyli do zarobienia na szybko ok 20%.

Bardzo ciekawy technicznie moment, gdzie długoterminowo jesteśmy na wsparciu z potencjałem 2x a średnioterminowo właśnie zapala nam sie sygnał kupna. Radzę obserwować wykres.
legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
Cashback 15%
w tym artykule opisano trzy możliwości, dlaczego cena Bitcoina może obecnie rosnąć

Quote
W ostatnim czasie rynek znowu wszedł w pozytywny trend. Tylko w ciągu ostatnich siedmiu dni kurs bitcoina wzrósł do najwyższego poziomu od 2 stycznia. Łącznie cena pierwotnej kryptowaluty zyskała w tym czasie około 14% i dziś udało się jej przekroczyć pułap 47 000 dolarów. Kapitalizacja całego rynku kryptowalutowego wzrosła z kolei o 120 miliardów dolarów w ciągu ostatnich 24 godzin. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się możliwym powodom, dla których sytuacja wygląda tak, a nie inaczej. Tak więc, zaczynamy!
https://bitcoin.pl/wzrosty-dlaczego
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
nie żaden ban w chinach, ale może oficjalne ogłoszenie przez rosję, że akceptuje Bitcoina jako środek płatniczy...

tu podobnie do Chin, jak wrzucisz do googli "Rosja akcptuje BTC" zobaczysz


https://www.google.com/search?q=Rosja+akcptuje+BTC&sourceid=chrome&ie=UTF-8

czyli jednoczśnie banują i rozpatruja jako srodek płatniczy, heh?

wiedzieli z najada Ukraine na pewno 3 miesiąc temu kiedy rozmyslali zbanowac kopanie, nie przewidywali że atak na Ukraine pociągnie sankcje? nie wydaje mi się, więc gdyby poważnie to rozważali raczej nie robili by takich ruchów, ale oczywiście gdybam sobie tylko bo równie dobrze moze to byc dezinformacja siana przez ich słuzby, w ich tylko znanym celu.


legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
Cashback 15%
nie żaden ban w chinach, ale może oficjalne ogłoszenie przez rosję, że akceptuje Bitcoina jako środek płatniczy. może dlatego cena rośnie od kilku dni, co mnie bardzo cieszy
i jak już wspomniałeś, wszyscy tutaj czekają na 100k, które Bitcoin powinien osiągnąć w tym roku (moim zdaniem) Wink
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
BTC juz prawie 48K USD l- lecimy do 50K? tak myślę, może cos tam odbije, będzie troszkę nerwów jak zawsze z resztą, ale wyglada na to, ż jesteśmy w fazie akumulacji, albo zaczyna się wybicie, fajnie by było zobaczyć BTC na 100K, jak przewidywaliśmy 10 lat temu.

Jasne że wybiegam w przyszłość, ale chyba wszyscy sie ze mną zgodzą, ze jak na razie BTC wytrzymało wszystko, kosztuje prawie 50K i raczej nie zanosi się na jakieś drastyczne spadki, jeżeli nie stanie sie nic nieoczekiwanego, ja ban w Chinach LOL

BTC prawie po 50K, BNB, ETH i inne podobnie suną do góry, że aż miło, ciepło, słońce - pogoda dla kryptaczy?  Grin Wink
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
Wydaje mi się, że nie ma na świecie obecnie siły, która mogłaby nałożyć sankcje na Chiny (króla produkcji/techonlogi), zwłaszcza gdy byłoby one nakładane za karę za współpracę z Rosją (królem surowców). Sankcje działają moim zdaniem tylko w przypadku ogromnej przewagi jednego podmiotu nad drugim. Gdy siły są wyrównane sankcje przypominają sytuację w której oboje zabraniamy sobie jeść i czekamy aż pierwszy z nas umrze z głodu.

Różne chińskie firmy od dawna są obłożone sankcjami, w szczególności te (edit: niektóre) choćby w małym stopniu powiązane z Chińską Armią Ludowo-wyzwoleńczą, jak np. Huawei.

Tu jest niepełna ich lista: https://en.wikipedia.org/wiki/United_States_sanctions_against_China
https://sanctionsnews.bakermckenzie.com/category/sanctioned-targets/sanctions-targeting-china/us-sanctions-against-china/
https://home.treasury.gov/policy-issues/financial-sanctions/sanctions-programs-and-country-information/chinese-military-companies-sanctions

Sankcje nie muszą od razu oznaczać pełnego embarga, którym póki co nawet Rosja nie jest objęta (choćby nadal około tuzina banków ma dostęp do systemu SWIFT, nie mówiąc o handlu gdzie ograniczeń jest mniej).

Oczywiście koszt jest obustronny, ale Chiny też się obawiają sankcji: https://www.cnbc.com/2022/03/16/russia-sees-china-as-lifeline-against-sanctions-but-us-threatens-consequences-if-beijing-helps.html

Wracając do ceny bitcoina, to mam przeczucie, że przed nami ruch 10k$ w 1-3 dni. Jeszcze tylko nie wiem w jakim kierunku Smiley Widać, że sytuacja na kursie jest napięta

~Dwa miesiące kurs chodzący bokiem to zwykle zwiastun dużych ruchów.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
Rosja jako państwo i państwowe + około-państwowe spółki raczej nie bawiłaby się w takie rzeczy tylko chętniej będą robić biznes z Chinami, chyba że ci będą obawiać się sankcji drugorzędnych.

Wydaje mi się, że nie ma na świecie obecnie siły, która mogłaby nałożyć sankcje na Chiny (króla produkcji/techonlogi), zwłaszcza gdy byłoby one nakładane za karę za współpracę z Rosją (królem surowców). Sankcje działają moim zdaniem tylko w przypadku ogromnej przewagi jednego podmiotu nad drugim. Gdy siły są wyrównane sankcje przypominają sytuację w której oboje zabraniamy sobie jeść i czekamy aż pierwszy z nas umrze z głodu.

Wracając do ceny bitcoina, to mam przeczucie, że przed nami ruch 10k$ w 1-3 dni. Jeszcze tylko nie wiem w jakim kierunku Smiley Widać, że sytuacja na kursie jest napięta

legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
Po spadkach mieliśmy niezłe odbicie, po czym powrót do cen przed inwazją. Jestem ciekaw na ile tutaj ma wpływ ogłaszania przez UE i USA, że kryptowaluty nie będą mogły służyć jako narzędzie do obchodzenia sankcji, mimo że dwa największe rynki słabo regulowanej wymiany OTC to były swego czasu właśnie Rosja i Chiny, ale każda okazja dobra, aby dokręcić śrubę.

Rosja jako państwo i państwowe + około-państwowe spółki raczej nie bawiłaby się w takie rzeczy tylko chętniej będą robić biznes z Chinami, chyba że ci będą obawiać się sankcji drugorzędnych.

Co do Ukrainy to widzę póki co wszędzie trochę za dużo optymizmu, przypomina mi się wojna armeńsko-azerska. Bez solidnego wsparcia Zachodu Ukraina padnie, większość wojsk mają na wschodzie i mogą zostać otoczone od północy i południa w ciągu najbliższych tygodni.

A tutaj od mojego ostatniego posta niewiele pod tymi względami się zmieniło, nadal jest to poważne zagrożenie dla Ukrainy (kończące się zasoby wobec większego przeciwnika + kocioł na wschodzie), ale sytuacja nie wygląda już tak beznadziejnie. Swoją drogą polecam artykuł:

Time for NATO to find a way out of the escalation trap in Ukraine:
https://www.iiss.org/blogs/analysis/2022/03/time-for-nato-to-find-a-way-out-of-the-escalation-trap-in-ukraine
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
jezeli by faktycznie działało dobrze to ustrojstwo, ułatwiło by kupowanie diamentów, chociaz potwierdzi, że to diament a nie kamyk, oczywiście zobaczyć wszystkie braki, rozpoznac dobry szlif, to trzeba i tak eksperta, ale sa diamenty gorszej jakości, wykorzystywane do produkcji i takie, dzieki takiej maszynce,,, mozna by kupowac bez wiekszego ryzyka.

Wydaje mi się, że ta maszynka nie służy do badania diamentów do użytku w przemyśle. Te są raczej tanie i raczej nikt nie patrzy na autentyczność każdego z opiłków. W końcu za nie tak dużo można kupić tarcze diamentowe do szlifierek, ostrzałki diamentowe itp. A to właśnie o takim wykorzystaniu w przemyśle mówimy.

Co do złota, to polecam złote monety i sprawdzanie ich przy pomocy prostej suwmiarki, wagi i danych podawanych przez producenta. Warto tez mieć 1 monetę, co do której ma się pewność (z renomowanej mennicy), by dokładnie porównać wzór wybity na monecie czy nie różni się nawet najmniejszym szczegółem. To powinno raczej wystarczyć.
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
...Chyba, że samemu się jest specjalistą, to wtedy można zarobić na spreadzie + na przetrzymaniu.

oczywiście z kamieniami czy obrazami, dziełami sztuki to jest na prawdę masakra i trzeba zaufać ekspertom, wycenie, certyfikatom, które nie raz okazywały sie co tu duzo mówic fałszywe, kupione.

na szczęście jest trochę lepsza sytuacja ze złotem i innymi metalami szlachetnymi, sa specjalne spektometry, tylko drogie jak cholera, które potrafia prześwitlić każda próbkę i precyzyjnie określić skład

https://alco.com.pl/tester-do-zlota-i-metali-szlachetnych-niton-dxl-precious-metal-analyzer,id6952.html

do diamentów tez sa testery, mierzą ich twardość, patrząc na ich cene, chyba bym im nie zaufał  Cheesy

https://allegro.pl/listing?string=tester%20diament%C3%B3w

jezeli by faktycznie działało dobrze to ustrojstwo, ułatwiło by kupowanie diamentów, chociaz potwierdzi, że to diament a nie kamyk, oczywiście zobaczyć wszystkie braki, rozpoznac dobry szlif, to trzeba i tak eksperta, ale sa diamenty gorszej jakości, wykorzystywane do produkcji i takie, dzieki takiej maszynce, mozna by kupowac bez wiekszego ryzyka.

a BTC cały czas na dół, dziwne jak cholera, podczas tyakich zawiorowań na świecie safe heaven powinny być rozszarpywane, więc albo BTC nie jest, albo...? no własnie co?
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
Ładne cacko; jakiś czas temu doszedłem do wniosku że jest to rynek (niestety) wymagający specyficznego przygotowania, coś jak handel dziełami sztuki. No i trzeba mieć pełne zaufanie do urzędu certyfikacji, bo w zasadzie od określenia klasy zależy wartość. A to ogranicza grupę docelową, nie tylko do tych których stać, ale też do tych którzy naprawdę wiedzą co kupują. Chociaż jako zamiennik obligacji skarbowych - czemu nie.


Doszedłem do tego samego wniosku jakiś czas temu. kupić trzeba od speca, któremu trzeba zaufać a potem sprzedać trzeba specjaliście, który się zna i bierze niezłą marżę. Na pewno inwestycje long term. Podejrzewam, że spread przy kupno/sprzedaż to pewnie z 10-20%. Więc inwestycja na kilka lat na pewno się nie opłaci. Raczej na kilkadziesiąt lat lub nawet kilka pokoleń.

Chyba, że samemu się jest specjalistą, to wtedy można zarobić na spreadzie + na przetrzymaniu.
Pages:
Jump to: