Pages:
Author

Topic: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC. - page 27. (Read 15338 times)

newbie
Activity: 8
Merit: 0
Teraz jest chyba dobry moment na zakupy BTC
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
dla mnie nic się nie zmieniło - należę do grupy hodl i nadal mam bardzo duży zysk Grin
a co do ceny, to w pewnym momencie się odbuduje i znowu da nam lepsze wysokie ceny - wystarczy zachować mocne nerwy, a raczej wykorzystać ten czas na zakup nowych satoshis Wink

To na pewno Smiley Ja też swój portfel hodl trzymam i nie sprzedam niezależnie od spadków. Wciąż zgadzam się ze stanowiskiem FIDELITY sprzed 2 lat, że portfel bez bitcoina nie nazywa się dobrze zdecentralizowanym.  

Osobiście widzę tylko taką przestrzeń dla krypto. 5% portfela każdego wieloryba w najpewniejszej z kryptowalut (bitcoinie) i 5% w altach, za którymi stoi prawdziwa wartość (np BNB i jego p/e na poziomie 1/4 tego co na nasdaq - https://bitcointalksearch.org/topic/m.51855465 z dywidendą 3x większą niz na nasdaq). Nie wyobrażam sobie, by nagle (w perspektywie 10 lat) caly świat zaczął używać np. NANO do codziennych płatności.

Wygląda na to, że Fidelity* również czyta moje wypociny przedstawiając dokładnie takie samo podejście w swoim raporcie. Powie im ktoś, że byłem szybszy o 8 miesięcy? Smiley

"Innymi słowy, bitcoin miałby być rodzajem „poduszki” dla portfela ze zdywersyfikowanymi inwestycjami. Fidelity zaleca, aby inwestorzy lokowali w swoich portfelach minimum 5% w BTC. "
https://bithub.pl/raporty/rewolucyjny-raport-fidelity-do-bitcoina-plyna-biliony-dolarow/

Ja pisałem jeszcze o małym procencie w altach o solidnych fundamentach udowodnionych trwardymi zyskami. Spokojnie, Fidelity dojdzie do tego za pół roku Smiley

*Fidelity  - "It is one of the largest asset managers in the world with $3.3 trillion in assets under management as of June 2020 and a combined total customer asset value number of $8.3 trillion."
https://en.wikipedia.org/wiki/Fidelity_Investments

Zalecają 5% trzymać w btc a sami mają 3.3 biliona dolarów ... Jakby się zastosowali do swoich zaleceń to musieliby kupić BTC za 150 mld$ (kupić prawie wszystkie BTC w obiegu po obecnej cenie). Jak tu nie być bykiem?

Jestem przekonany, że w terminie 10-50 lat obecne wyceny będą śmiesznie niskie i inwestorzy z 2040 będą spoglądać na nie jak my teraz na okolice 500$. Ale mimo wszystko słabo by było z >50% portfela w BTC utonąć -80% na 5-10 lat.
legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
Cashback 15%
dla mnie nic się nie zmieniło - należę do grupy hodl i nadal mam bardzo duży zysk Grin
a co do ceny, to w pewnym momencie się odbuduje i znowu da nam lepsze wysokie ceny - wystarczy zachować mocne nerwy, a raczej wykorzystać ten czas na zakup nowych satoshis Wink
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
Klin klinem a sytuacja ekonomiczna nie pewna ze względu na covid

Z uwagi na covid sytuacja ekonomiczna była niepewna w marcu 2020. Teraz mamy styczeń 2022. A kursy na fali tej niepewności spompowały się - BTC x10 a SP500 x2. Takie czasy, że globalna niepewność zaczyna się paniką a kończy pompą, bo obecnie nikt z rządzących nie ma jaj by tłumaczyć się ludziom z tego, że rynki spadają a bezrobocie rośnie, więc każde problemy zadrukowuje się tonami pustego hajsu. Pospólstwo nie zobaczy wrostu inflacji z 2% do 5%, bo najpierw by musiała się nauczyć czym jest inflacja.

Odpowiedzi ankietowanych na pytanie co to inflacja:

"Nie mam pojęcia, ja się polityką nie zajmuję"
"a licho wie"
"... no cóż ..."
"nie zajmuję się polityką ... ani takimi co mnie nie dotyczą"

https://www.youtube.com/watch?v=5dVCDRE8KHY&t=279s&ab_channel=MaciejWapniakWapi%C5%84ski

A teraz sie ta inflacja wymknęła ze strefy "mam gdzieś" do debaty publicznej (nic dziwnego, w końcu jest najwyższa od 20-30 lat) i przyszedł czas trochę to unormować. Stąd banki centralne zacieśniają politykę i czas na spekulację zaczyna się kończyć. Nie mówię tu o dumpie BTC ale słabości jaką zaczyna być widać na kluczowych indeksach, która może przerodzić się w dużą korektę (jakiej było brak od blisko 2 lat)
member
Activity: 373
Merit: 37
Klin klinem a sytuacja ekonomiczna nie pewna ze względu na covid, chyba większość realnego  rynku ciągną gry/nft gdzie np Alien Worlds mógłby być odkryciem w czasach Atari/Comodore
Gods Unchained to chyba jedna z niewielu gier gdzie jest zachowana równowaga fakt są tytuły na Unreal Engine 5 ale w produkcji też liczyłem na przynajmniej kurs w Bok ale gwoździem do trumny był news co do regulacji, IMHO na długi dystans to mniej ludzi oszukanych i mniej kasy w rękach złodziei  
member
Activity: 97
Merit: 29
Jestem ciekaw jak zawsze Waszych opinii?

Według mnie kluczową formacją, w której znajduje się obecnie bitcoin jest klin zniżkujący:


Faktycznie klin który wyrysowałeś, chwilowo zatrzymał spadki, książkowo istnieje 90% szansy, na wyjście górą z klina. Choć mi osobiście wcale się to tak często nie sprawdza.  Pytanie czy można już powiedzieć, że hossa się skończyła?
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
Patrze i płaczę BTC juz na 35K USD!!!

Lecimy ewidentnie do 30K a póżniej będziemy myśleć dalej, na razie miejmy nadzieje, że ten ruch nan dół nie będzie gwałtowny, bo to nie bedzie wróżyło niczego dobrego.

Gdzieś cały czas miałem cichutką nadzieję, że jednak bedzie kontynuacja bull runu, że 40K wytrzyma, no niestety, BTC jak zawsze nie słucha się nikogo i robi dokładnie odwrotnie niż bysmy chcieli  Wink

Niesamowite jak ten bitcoin porusza się w tej hossie. Jednego dnia kurs rwie w górę jakby sprzedających nie było. Nic nie stanowi wyraźnego oporu, wybijamy nowe ATH, by kolejnego dnia odwrócić karty i nagle nic nie stanowi wsparcia. Jednym ruchem bez jakiejkowiek walki przebijamy wsparcia i lecimy blisko 50% od ATH. Zupełnie jakby już nikt tego bitcoina nie chciał. Potwierdza to fear/greed index:



Kilka tygodni w extreame greed potem sprint na drugą strone i znów kilka tygodni w extreame fear i tak praktycznie od maja.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Patrze i płaczę BTC juz na 35K USD!!!

Lecimy ewidentnie do 30K a póżniej będziemy myśleć dalej, na razie miejmy nadzieje, że ten ruch nan dół nie będzie gwałtowny, bo to nie bedzie wróżyło niczego dobrego.

Gdzieś cały czas miałem cichutką nadzieję, że jednak bedzie kontynuacja bull runu, że 40K wytrzyma, no niestety, BTC jak zawsze nie słucha się nikogo i robi dokładnie odwrotnie niż bysmy chcieli  Wink
member
Activity: 373
Merit: 37
Tak to jest w crypto ze tutaj takie bycze teksty a tu przez podłogę się zaczyna walić pisze bo BBC słuchałem i dużo wiadomości nt. crypto podali
1 regulacje reklam w UK
2 obowiązekowe zgłaszanie promowanych projektów (władzom) przez influencerów w Hiszpani (100 k +  Followersów)
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
Warto obserwować co się teraz będzie działo, bo ruchy mogą być gwałtowne. Jeśli potwierdzimy wybicie wolumenem, to lada dzień/dwa będziemy sprawdzać co słychać w okolicach 50k$. Jeśli zanegujemy, to już nie będzie takiej możliwości by 40k wytrzymało.

Zanegowane i 40k pękło jak zapałka.

a jednak nie, dokladnie na linii oporu, ktorą wyrysował Tytanowy wyzej BTC dostał strzał i zwalił sie do niebieskiej linii wsparcia, wyrysowanej przeze mnie jeszcze wyzej  Wink Cheesy

Aktualnie słabiutko to wyglada.

Bardzo słabo. Tak na prawdę to niewiele zostało bykom. Klin rozrysowany przeze mnie wyżej, który ciągle jest w grze wraz z wynikającym z niego wsparciem w okolicach 37-38k a potem to już wsparcie na 30k. Poniżej już tylko 20k (poprzednie ATH).

Szybki powrót albo krew.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Według mnie kluczową formacją, w której znajduje się obecnie bitcoin jest klin zniżkujący:
Jest to bycza formacja, kliny znizkujące wybijają górą w 2/3 przypoadków
Wspólnie tworzą bardzo wysokie prawdopodobieństwa odbicia, a targetem klina jest 69k $...

Bardzo się cieszę widząc ten komentarz bo przewidujesz w nim odbicie, ktore właśnie miało miejsce i mam nadzieje, że to potwierdzi teorię pozostania powyżej niebieskiej linii i dalszy ruch w górę, nawet do 100k za BTC!!!

Odbicie wygląda dobrze, zobaczymy, trzymam kciuki za BTC i byki, jestem jednym z nich  Cool

aktualizacja

a jednak nie, dokladnie na linii oporu, ktorą wyrysował Tytanowy wyzej BTC dostał strzał i zwalił sie do niebieskiej linii wsparcia, wyrysowanej przeze mnie jeszcze wyzej  Wink Cheesy

Aktualnie słabiutko to wyglada.
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
Według mnie kluczową formacją, w której znajduje się obecnie bitcoin jest klin zniżkujący:


Na niskich interwałach widać już, że klin pęka.



Warto obserwować co się teraz będzie działo, bo ruchy mogą być gwałtowne. Jeśli potwierdzimy wybicie wolumenem, to lada dzień/dwa będziemy sprawdzać co słychać w okolicach 50k$. Jeśli zanegujemy, to już nie będzie takiej możliwości by 40k wytrzymało.
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
Jestem ciekaw jak zawsze Waszych opinii?

Według mnie kluczową formacją, w której znajduje się obecnie bitcoin jest klin zniżkujący:



Jest to bycza formacja, kliny znizkujące wybijają górą w 2/3 przypoadków (statystycznie, a jeśli chodzi o BTC, to prawie każdy, jaki widziałem wybił górą). Dodatkowo potężne wsparcie na poziomie 40k, które kurs respektował praktycznie za każdym razem jak się do niego zbliżał.



Wspólnie tworzą bardzo wysokie prawdopodobieństwa odbicia, a targetem klina jest 69k $, czyli poprzednie ATH i to mam nadzieję, będziemy rozgrywać w najbliższych miesiącach. Potem się zobaczy. Na pewno zacieśnianie polityki pieniężnej jakie zaczynamy obserwować obecnie na świecie wróżą rychłe zakończenie hossy na globalnych rynkach (a to zakończy tez hossę na krypto), ale czy będzie to za pół roku, czy za rok, po przebiciu 100k na BTC nie wiadomo. Ja trzymam longa, ale jestem gotowy na dobieranie aż do 30k i niżej.

Jeżeli niestety nie uda sie i wsparcie zostanie złamane, wtedy czarno to widzę, co najmniej 1,5 roku rynku niedżwiadków (bear market) no i spadki, nawet do 25K USD

A nawet 15k przenosząc spadki z pęknięcia poprzendiej bańki

legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
... ja zakładam przyczynowość za jazdą w bok związaną z długoterminowymi negatywnym skutkami dla  całego ekosystemu z nagłego krachu...

Ruch w bok jest możliwy, ale wydaje mi się, że warto spojrzec na wykres BTC zanim zaczniemy dalszą dyskusję.


https://www.tradingview.com/

Ja to widzę tak, albo BTC utrzyma się powyżej tej niebieskiej linii wsparcia, wtedy ruch w bok lub do góry i oczywiscie kontynuacja, predzej czy póżniej, rajdu na 100K USD za BTC

Jeżeli niestety nie uda sie i wsparcie zostanie złamane, wtedy czarno to widzę, co najmniej 1,5 roku rynku niedżwiadków (bear market) no i spadki, nawet do 25K USD

Jestem ciekaw jak zawsze Waszych opinii?
member
Activity: 373
Merit: 37
Koń jaki jest każdy widzi ja zakładam przyczynowość za jazdą w bok związaną z długoterminowymi negatywnym skutkami dla  całego ekosystemu z nagłego krachu,  większość BTC jest w rękach założycieli z czasów po genesis blok a 40 k to dobra cena za coś czego będzie mniej i jest tak marketingowane przy równoczesnym rozdrabnianiu po tysiącach nowych portfeli, projektów itp itd na pewno państwo Konia tego obstawiali sam zachęcam do Protokołów typu Stacks STX (https://www.stacks.co/) można by założyć nowy wątek z Projektami typu lock & hold for passive income
legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
Cashback 15%
Quote
Rynek kryptowalut na przełomie roku 2021 zaliczył potężny spadek. Tym którzy na rynku kryptowalut są nieco dłużej, przypomina się końcówka roku 2017, kiedy rozpoczął się najintensywniejszy w historii okres spadków. Czy teraz stoimy w tej samej sytuacji?
https://bitcoin.pl/czy-to-koniec-spadkow-pytamy-ekspertow-z-geco-one

a tak wygląda tym czasowy nastrój naszego ulubionego rynka Smiley

member
Activity: 373
Merit: 37
teraz to opór na 46 k
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Słabiutko, aktualnie obserwuje cenę BTC na 41 tysiacach, ale słabiutko to wyglada.

Jak zejdziemy ponizej 40500$ za BTC, potwierdzone bedzie jedna całą dniowa czerwona swieca, to chyba nic wtedy nie zatrzyma kursu przed spadkiem do 30K niestety.

Dla cierpliwych, to bedzie super moment na załadowanie walizek do pełna, a jeżeli kupiłeś wyzej to zawsze warto bedzie dodac wiecej to DCA
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
Cena spadłą dziś poniżej grudniowego dołka, a weekend dopiero się zaczyna, nie wygląda to kolorowo.

Jeszcze niby nas broni dołek z września, gdzie to doszło do 8 dniowej konsolidacji przed wybiciem z 40k do 69k. Powinno trochę potrzymać. Zwłaszcza, że jak nie utrzyma to predykcje są bardzo pesymistyczne. Jakby się uprzeć to skrajnie pesymistycznym targetem jest target obecnej formacji, co stanowi 13k$.



Co by się pokrywało z dołkiem bessy o którym pisałem wcześniej.
Pages:
Jump to: