Pages:
Author

Topic: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC. - page 25. (Read 15350 times)

legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
TO bardzo niebezpieczny sposób na przechowywanie majątku, są wariaci, którzy nie mieli by problemów, kogoś pociąć dla kilkudziesięciu/kilkaset tysięcy. Bitcoin bezpieczniejszy, seed zamurować w fundamenty domu i nie ma opcji że się ktoś dostanie.

Rozwal potem pół domu by się dostać jak będziesz chciał wypłacić Smiley Ale tak na pewno BTC lepsze przy czym diament stabilniejszy jeśli chodzi o wycenę.

Jak się będziesz chwalił na lewo i prawo to pewnie znajdzie się chętny wyciąć diament ale tak to raczej safe.
https://flyingatom.gold/diamenty/26-843-brylant-100-ct-d-if.html#/5-czas_realizacji_zamowienia-do_7_dni_roboczych
1 ct dobrej klasy diamentu to nawet 100k zł. A to tylko 0,2 grama !
member
Activity: 97
Merit: 29
Jak sprzedawać to za co?  kapsle z Fallout-a , przynajmniej nie dodrukują,nie zwiększą wydobycia

Złoto, srebro, akcje, obligacje, reity, nieruchomości, luksusowe alkochole, dzieła sztuki, diamenty, stare samochody, realny biznes Smiley

gdzie schowam żeby nie ukradli - 12 słów ... wszystko.
Jeśli już pytasz o pozasystemowe opcje na przechowanie kapitału to diament ma tak dużą wartość w stosunku do wagi/objętości, że możesz niezły majątek sobie wszczepić pod skórę ... . Ale tak, bitcoin wygodniejszy, lepszy, podzielny, bardziej płynny i bardziej mobilny.  
TO bardzo niebezpieczny sposób na przechowywanie majątku, są wariaci, którzy nie mieli by problemów, kogoś pociąć dla kilkudziesięciu/kilkaset tysięcy. Bitcoin bezpieczniejszy, seed zamurować w fundamenty domu i nie ma opcji że się ktoś dostanie.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
Jak sprzedawać to za co?  kapsle z Fallout-a , przynajmniej nie dodrukują,nie zwiększą wydobycia

Złoto, srebro, akcje, obligacje, reity, nieruchomości, luksusowe alkochole, dzieła sztuki, diamenty, stare samochody, realny biznes Smiley

gdzie schowam żeby nie ukradli - 12 słów ... wszystko.
Jeśli już pytasz o pozasystemowe opcje na przechowanie kapitału to diament ma tak dużą wartość w stosunku do wagi/objętości, że możesz niezły majątek sobie wszczepić pod skórę ... . Ale tak, bitcoin wygodniejszy, lepszy, podzielny, bardziej płynny i bardziej mobilny.  
member
Activity: 373
Merit: 37
Jak sprzedawać to za co?  kapsle z Fallout-a , przynajmniej nie dodrukują,nie zwiększą wydobycia, gdzie schowam żeby nie ukradli - 12 słów ... wszystko.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
a tak wygląda fear & greed indeks w tej chwili:

+30% w zaledwie 5 dni a wskaźnik pokazuje dopiero neutral. To dowodzi jak bardzo wyprzedani bylismy i jak dużo jest jeszcze miejsca do wzrostów. Obecnie znajdujemy się w formacji "podwójnego dna" / "W pattern". Po przebiciu oporu target to aż 54k. A cała ta pompa w obliczu wybuchu wojny, zagrożenia nuklarnego, zagrożenia WW3. Gdzie są "panic sellers" się pytam? Gdzie są słabe ręce?

W takich chwilach zastanawiam się jak dziwnym i niezrozumiałym dla mnie jest rynek crypto. Dziwnym, bo niezrozumiale powiązanym. Rozumiem że bitcoin - hasło, legenda, niejako okręt flagowy ktyptowalut. Ale jest tak że jak rośnie, to rośnie w zasadzie wszystko, jak spada też. No i co, siedzi sobie taki typowy oligarcha czy też rozsądniejszy noworuski i myśli „bladz, tracę majątek, kupię za to co zostało dogecoina”? Albo inny shitcoin?

A tymczasem 44.6

Kiedyś (przed 2018 rokiem) 90% wolumenu altów było w parze walutowej do bitcoina. Niektóre (a nawet większość) altcoinów nie miało nawet pary walutowej do dolara. Czyli jak uprościmy sytuację i założymy, że bitcoin spadnie o 10% a w tym czasie na jakimś altcoinie nie zajdzie do żadnej transakcji na parze ALT/BTC to jego kapitalizacja i tak spadała o 10% (jak również cena dolarowa), bo była ona tylko wyliczana z ceny ALTcoin/BTC i kursu BTC.

Teraz sytuacja jest inna. Więcej atcoinów ma pary walutowe do dolara a wolumen na nich jest większy niż do btc, ale zachodzi teraz trochę taka sytuacja:



Plus psychologia rynku (jak lider rośnie to jest hossa, jak spada to bessa). Plus trójkątne arbitraże między parami walutowymi ALTcoin/BTC BTC/USDT Atcoin/USDT wciąż częściowo je łączą. A rozpoczety ruch przez arbitrażystów triggeruje zlecenia automatyczne (np. stoploss takeprofit margincall). Plus znam graczy co traktują altcoiny jak bitcoina na lewarze. Wyszukują odwrócenia trendu na BTC i jak robi się zielono to wskakują w alty by zrobić na nich 50% zamiast 10% podczas ruchu w górę.
legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
Cashback 15%
wielu ekspertów zawsze przewiduje jakieś pumpy lub dumpy ... niektóre lub wiele z tych przewidywań może być trafnych. ale są też ruchy (czy to w dół, czy w górę), których nikt nie potrafi wyjaśnić, a Bitcoin się tym nie przejmuje - i tak robi, co chce Grin Grin

a tak wygląda fear & greed indeks w tej chwili:

legendary
Activity: 952
Merit: 1367
W takich chwilach zastanawiam się jak dziwnym i niezrozumiałym dla mnie jest rynek crypto. Dziwnym, bo niezrozumiale powiązanym. Rozumiem że bitcoin - hasło, legenda, niejako okręt flagowy ktyptowalut. Ale jest tak że jak rośnie, to rośnie w zasadzie wszystko, jak spada też. No i co, siedzi sobie taki typowy oligarcha czy też rozsądniejszy noworuski i myśli „bladz, tracę majątek, kupię za to co zostało dogecoina”? Albo inny shitcoin?

A tymczasem 44.6
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
https://twitter.com/nexta_tv/status/1498328707345301512

kurs btc pompuje Ru wykupują jak ciepłe bułeczki (spekulacja)

Pewnie tak. 140 mln ludzi zdało sobie sprawę wczoraj, że waluta może spaść o 50% w ciagu jednej nocy, że banki mogą od tak przestać działać, że jedna osoba (Putin) może zabronić wypłat obcych walut jak również wysyłania pieniędzy za granicę.

Ale moim zdaniem znacznie mocniejszym newsem było jednak to:

Neutralna Szwajcaria nakłada sankcje na Rosję. To zaboli oligarchów

Niby nic ale opisałem więcej o tym tutaj - https://bitcointalksearch.org/topic/m.59394434 , dlaczego tak ważne jest to dla BTC. W dodatku poczatek pompy pokrywa się z godziną publikacji newsa.
member
Activity: 373
Merit: 37
https://twitter.com/nexta_tv/status/1498328707345301512

kurs btc pompuje Ru wykupują jak ciepłe bułeczki (spekulacja)
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
... Jako bogaty rosjanin pierwszym moim krokiem byłoby kupno bitcoina za co najmniej część pieniędzy...

Tez tak myśle, BTC walczy na 40K i wyglada ze mamy dość duze szanse na przebicie tego oporu, wolumeny powoli zaczynają rosnąć, nadal jest presja ze strony niedźwiadków lub innych podmiotów mocno wpływajacych na kurs BTC, ale byki jak widac wykazuja równie wiele zapału no i cena idzie bokiem po oporze, a to dobry znak (chyba) w tej sytuacji, słaby nie rokujacy wzrost czy spadek ceny, tkzw fakeout, jednak wyglada trochę inaczej, oczywiście moim skromnym zdaniem, ogladam ten kurs juz tak długo, że wydaje mi się, ze zaczynam zauważać, rozpoznawać różne powtarzające się zachowania BTC w podobnych sytuacjach na przekroju juz dobrze ponad 10ciu lat.
member
Activity: 373
Merit: 37
Dywersyfikacja - trochę złota, trochę akcji, trochę franków szwajcarskich, i najlpiej wrapped BTC na farmie xD
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
BTC walczy na 40K, juz teraz to sam nie wiem czy to po prostu mocne odbicie od najwazniejszego wsparcia na 34K, który jest ostatnia linia obrony, więc duzo kupowania w tych rejonach nie powinno byc zaskoczeniem, jak dołozymy do tego zawirowania na ukrainie jest szansa na pokonanie 40K, trzymam kciuki za kontynuacje do 50K

Biorąc pod uwagę, że w Rosji zaraz nie będą działały banki, a majątki bogaczy są zamrażane ... Jako bogaty rosjanin pierwszym moim krokiem byłoby kupno bitcoina za co najmniej część pieniędzy. Wygląda na to, że cała wojna może mieć tylko pozytywny wpływ na cenę bitcoina. Sporo myślałem, między innymi też nad tym gdzie przechować kapitał podczas tych burzliwych czasów i akcje wydają się obecnie bardziej ryzykowne od bitcoina. Głównie dlatego, że ciężko oszacować jak firmy poradzą sobie z brakami/niedoborami niektórych surowców. Akcje/obligacje to papierki do których mamy dostęp za pośrednictwem banków/brokerów. A jak z nimi będzie nie wiadomo. Wygląda na to, że w dzisiejszych czasach bitcoin pod względem bezpieczeństwa wyprzedza już niektóre klasy aktywów. Jest też łatwo go transportować (wystarczy zapamiętać 14 słów)

I wydaje się to mieć teraz duży wpływ na to co się dzieje obecnie z kursem. A siła z jaką odskoczyliśmy od wsparcia na pewno była ponadprzeciętna. Zwłaszcza w obliczu tak negatywnych sentymentów jakie mieliśmy na rynku tego dnia.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
BTC walczy na 40K, juz teraz to sam nie wiem czy to po prostu mocne odbicie od najwazniejszego wsparcia na 34K, który jest ostatnia linia obrony, więc duzo kupowania w tych rejonach nie powinno byc zaskoczeniem, jak dołozymy do tego zawirowania na ukrainie jest szansa na pokonanie 40K, trzymam kciuki za kontynuacje do 50K
member
Activity: 373
Merit: 37
Sprzedam odkupie taniej, bo wszyscy zakładają że na bodziec jakim jest informacja o wojnie z jednym z największych producentów surowców i sankcjami rynki poniosą strate, reakcja kaskadowa.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
Jak był krach w 2020 to BTC też poleciał jako produkt uznawany za ryzykowny.


Bitcoin (uznawany za ryzykowny) wycenił cały strach w 1 dzień - 12 marca. W drugi dzień, co prawda, wybita była nowa niższa cena ale ostatecznie świeczka zamknęla się na zielono. Po 48 dniach wróciliśmy ponad cenę sprzed krachu.

Złoto (uznawany za safe-haven) również leciało na pysk 12 marca ale potrzebowało aż 3 czerwone świeczki by się zatrzymac.

Oba walory chwile potem wykonały ogromny rajd. Bitcoin potrzebował nieco więcej czasu na odzyskanie cen sprzed krachu. Moje wnioski są takie, że przy za dużej panice na rynkach spada wszystko niezależnie od fundamentów. Przeważnie dlatego, że jak ktoś ma zalewarowane konta całym portfelem, bo jak robi się gorąco, to broker zamyka wszystkie pozycje i pokrywa straty. Ludzie także szukając na siłę płynności sprzedają na co się da. Wtedy leci wszystko.

Obecny krach był inny niż w 2020 bo rynki zareagowały klasycznie. Leciały akcje, rosło safe-haven - czyli złoto, frank, dolar, obligacje USA... I bitcoin niestety poleciał razem z akcjami. Odbił natomiast wybijąjąc już tego samego dnia ceny sprzed krachu. Tu nasuwa mi się pomysł, że bitcoin traktowany jest przez xx% jako ryzykowne aktywno a przez yy% jako safe haven. Tylko jak jest panika, to ci co spekulują (traktując BTC jako ryzykowne aktywo) wysupują w panice, bo panika to silna emocja a "inwestuje się w safe haven" na spokojnie, czyli jak pierwsze dymy opadna. Dlatego BTC bedzie leciał na panice jak akcje, ale chwilę po niej będzie odbijać wybijając wyższe poziomy jak na safe-haven przystało.

legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
Przegapiłem zarówno spadek jak i wzrost Embarrassed

Rosja straszy, i niby już wjechali na teren Ukrainy, jak na taki stanowczy ruch, giełdy nie zareagowały zbytnio. Najwidoczniej było to już wliczone w cenie.
https://www.lookintobitcoin.com/charts/bitcoin-logarithmic-growth-curve/ Podoba mi sie ten wykres bo ładnie zaokrągla wszystko i pokazuję mniej więcej gdzie btc jest tani a gdzie drogi. Zauważyłem też, że występują na wykresie btc zarówno dywergencje wzrostowe i spadkowe(interwał tygodniowy) https://www.tradingview.com/x/nB7MMg1R/ dziwna sytuacja.

Poczekajmy aż ceny surowców strzelą do góry jeśli Rosja faktycznie będzie odcinana. Zarówno w Polsce jak i na świecie. Węgiel, gaz, produkty ropochodne, gazy szlachetne (90% światowej produkcji neonu jest na Ukrainie, sporo Ksenonu takoż), które są potrzebne do produkcji półprzewodników oraz urządzeń do produkcji półprzewodników.

Leci cena BTC na dół a wydawać by sie mogło ze podczas takich zawirowań własnie powinno być zupełnie opdwrotnie, co najmniej tak myślę, że przestarszeni ludzie moga inwestować w BTC jako safe heaven najprostszy sposób na posiadanie swojego majatku zawsze przy sobie, wystarczy zapamietać kilkanascie słów.

Jak był krach w 2020 to BTC też poleciał jako produkt uznawany za ryzykowny.

Co do Ukrainy to widzę póki co wszędzie trochę za dużo optymizmu, przypomina mi się wojna armeńsko-azerska. Bez solidnego wsparcia Zachodu Ukraina padnie, większość wojsk mają na wschodzie i mogą zostać otoczone od północy i południa w ciągu najbliższych tygodni.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
Swift Jednak będzie odcięty = e-rubel i generalne głębsza adopcja Distributed Ledger Technology, siłą rzeczy

Jeszcze nie jest to pewne. Niemcy, Włosi, Węgrzy i Cypr byli przeciw. Teraz niemcy "dopuszczają taką możliwość".  Na pewno presja społeczna jest ogromna. Ludzie jednoczą się. Sankcje wprawdzają nawet prywatne firmy, dobrowolnie odcinajac Rosjan od swoich produktów. Szykanowany jest każdy rząd/instutucja, która otwarcie nie potempia tego co się dzieje. I dobrze. Ale czy to wystarczy? Nie wiem.
member
Activity: 373
Merit: 37
Swift Jednak będzie odcięty = e-rubel i generalne głębsza adopcja Distributed Ledger Technology, siłą rzeczy

Chińczyki na Tajwan chrapkę mają

Moim zdaniem Ukraina będzie okupowana ("Nazistowskie Elementy" pojadą do Nawalnego na syberie a władze obejmą "porządni" prawosławni)

an Akt 2 poczekamy trochę jeszcze zrobi się cieplej ( luty podkuj buty a tu 6 stopni C wiosna) a Rosja ruszy na zachód żeby zakończyć wojne domową między muzułmanami którzy uciekli z Afryki i bliskiego wschodu też ze względu na globalne ocieplenie
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
Przyznam się że zaspałem - nie spodziewałem się że odbicie będzie po kilku(nastu) godzinach, obstawiałem przynajmniej parę dni. Chociaż widać to było po giełdzie - po porannej totalnej obsuwie zaczęło odrabiać straty, odrabianie nieco przyspieszyło/ustabilizowało się po otwarciu US i ostatecznie na koniec dnia połowa z porannej straty była odrobiona. Obecne 38.5 to już w miarę stabilny poziom z którym jesteśmy długo obeznani.



Tak. Czarny czwartek.
Rynek ewidentnie nie spodziewał się aż tak drastycznego wjazdu. Były brane pod uwagę 2 scenariusze i inwestorzy szacowali ich prawdopodobieństwo. 1- odpuszczenie 2-"wyzwolenie" dwóch republik. Nastąpił 3 scenariusz - zbrodnie wojenne, mordowanie cywilów, rozjezdzanie czołgami pojazdów cywilów, dzika wojna na całego. Rynki spanikowały, poleciał panic sell.
Też spodziewałem się dziś czerwonego dnia jednak wszystko wskazuje na to, że przez to, że rynek kompletnie nie spodziewał się takiego obrotu sprawy ... spanikowany wyprzedał się ekspresowo w 1 dzień.

Teraz uspokojenie:

"W ostatnich 24 godzinach pojawiły się dwie informacje, które inwestorów nieco uspokoiły. Pierwsza, to że zachód nie użył wobec Rosji najcięższych sankcji, czyli odcięcia od systemu SWIFT. Druga informacja, dotyczy możliwego wysłania przez Rosję do Mińska delegacji, która ma rozmawiać ze stroną ukraińską."
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Wojna-na-Ukrainie-Rynki-reaguja-8284365.html

Jednak nie uważam, że Putin bez planu wjechał na ukrainę po to by się z niej po 2 dniach wycofać. Albo wygra, ale osiągnie pyrrusowe zwycięstwo (poleci atom), albo do konfliktu dołączy ktoś jeszcze - Chiny nie potępiają wojny, a w komunikatach do chińczyków wydaje się być przekazywana narracja putina. Grubo.

Większość scenariuszy, które rozważam wiąże sie z tym, że obecne odbicie to tylko cisza przed burzą. Nie mówię tu o bitcoinie, bo nie wiadomo co w końcu on zrobi. Czy ostatecznie na panice urośnie udowadniajać że jest cyfrowym złotem, czy spadnie razem z akcjami. Mówię o rynkach, walutach, gospodarkach i nastrojach.

Co Wy na to? Kupiliście po 34K? bedzie retest czy pompa?

Byłem gotowy na 3 dniowy dump i planowałem łapać dołki każdego dnia po trochu. Więc ubrałem się za 1/3 tego co planowałem. I tak ładnie.
Pages:
Jump to: