Pages:
Author

Topic: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC. - page 28. (Read 15350 times)

legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
Cena spadłą dziś poniżej grudniowego dołka, a weekend dopiero się zaczyna, nie wygląda to kolorowo.

Jeszcze niby nas broni dołek z września, gdzie to doszło do 8 dniowej konsolidacji przed wybiciem z 40k do 69k. Powinno trochę potrzymać. Zwłaszcza, że jak nie utrzyma to predykcje są bardzo pesymistyczne. Jakby się uprzeć to skrajnie pesymistycznym targetem jest target obecnej formacji, co stanowi 13k$.



Co by się pokrywało z dołkiem bessy o którym pisałem wcześniej.
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
Jakie są wasze predykcje? jeżeli to ma rosnąć ... to niewiele już zostało do spadnięcia zanim uruchomi się lawina nie do zatrzymania.

Cena spadłą dziś poniżej grudniowego dołka, a weekend dopiero się zaczyna, nie wygląda to kolorowo. Cóż, kolejny przystanek to ~29-30k, jak go miniemy to całe wzrosty za 2021 rok zostaną wymazane.
member
Activity: 373
Merit: 37
Nie byłbym zaskoczony świecą w 32 K

ps .A w kwesti sondażu to jeszcze opcja w bok . przedział 40-50 k
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
Bardzo dobrze, że o tym napisałeś, my oczywiście jestesmy w temacie i mowimy tu o bardzo krotkoterminowych ruchach, a nawet o aktualnych strategiach.

Tak, strategie są różne, a to co pisałem było głównie dla tych, co właśnie robią "buy the dip" i planują "hodlować". Warto wtedy wiedzieć, że mimo, że kurs spadł już 40%, to może spaść jeszcze kolejne 70% i warto być na to gotowym.

Aj niepokojąco się robi. 41k przebite. Akcje też sie cofają po ogłoszeniach FEDu, że stopy w górę jednak szybciej niż zakładano ... Jakie są wasze predykcje? jeżeli to ma rosnąć ... to niewiele już zostało do spadnięcia zanim uruchomi się lawina nie do zatrzymania.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
 Wink
...Jeśli widzieliśmy już ATH tego cyklu, to zwykle od szczytu do dna korekty (po kilku latach) bitcoin spada ponad 80%. Czyli mówimy o spadku z 69k$ na ... 13k$...

Bardzo dobrze, że o tym napisałeś, my oczywiście jestesmy w temacie i mowimy tu o bardzo krotkoterminowych ruchach, a nawet o aktualnych strategiach.

Oczywiście jako weteran mam cały czas w potylicy, że BTC moze zrobic myk i zjechać do 20 czy 13k

Jak wiemy aktualnie BTC zachowuje się nie troszke, a zupełnie inaczej, niz jeszcze 2 lata temu, rynek jest bardziej "stabilny', chociaz nadal w porównaniu z innymi, to dziki zachód, pomimo wszystko, zauważamy poprawę i patrzymy, chyba troche bardziej pozytywnie na BTC, ale nie wolno zapominać, ze tu nic nie jest pewne.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
Na pewno zaczyna sie czas na kupowanie taniego BTC

Mam ustawione ordery kupna na 40 tysiacach

Też tak uważam, ale zachowuję ostrożność.

Jeśli widzieliśmy już ATH tego cyklu, to zwykle od szczytu do dna korekty (po kilku latach) bitcoin spada ponad 80%. Czyli mówimy o spadku z 69k$ na ... 13k$. Nie chciałbym więc wystrzelać się z całego kapitału jaki przeznaczam ma krypto na poziomach 40k$, bo patrzeć po tem na bitcoina <15k$ i nie mieć kasy na zakupy ... przerażający scenariusz Smiley

Ale zgadzam się, że krótkoterminowo mamy dno lub jestesmy jego blisko. Odbicie co najmniej do 50k a nawet 55k jest bardziej niż wskazane. A może nawet rozpoczęcie dłuższego ruchu na nowe ATH.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Dziś nawet 42500 udało się dosiegnąć...
...Wolumen niestety znikomy.

Zgadzam sie, moim zdaniem na pewno przetestujemy 40K i mam nadzieje, ze to bedzie juz koniec, konsolidacja i powrót na sto tysiecy dolarów za BTC, ale to oczywiście, tylko moje życzenia, na fakty musimy poczekać.

Na pewno zaczyna sie czas na kupowanie taniego BTC i cały czas szukam dobrego wejscia. Mam ustawione ordery kupna na 40 tysiacach, jak ide spać, kiedy jestem online i obserwuje akcje, to oczywiście wyłączam w nadziei na dużą dynamikę w tych rejonach. Jak zawsze staram sie wyłapać dno, bo chyba jeszcze nigdy mi sie ta sztuka nie udała  Wink.

Extreme fear, mocna korekta (podczas trendu spadkowego), RSI i inne wskazniki pokazuja oversold, na pewno wszystko wskazuje, że czas na wejscie w BTC i to jest w nim piekne, regularnie daje wszystkim, równe szanse, żeby zarobić.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
BTC niestety nadal w dół, właśnie dobiło do 44 tysiecy USD, czy to jest koniec tej korekty?

Dobrze by było, jak zawsze scenariuszy moze sie rozegrac kilka, na pewno warto mieć rękę na pulsie bo za chwilę moga się dziać bardzo ciekawe rzeczy.

Jestem ciekaw jakie macie strategię na ten moment?

Dziś nawet 42500 udało się dosiegnąć. RSI mocno wyprzedane, Fear/greed index:


Potwierdza wyprzedanie. Ja powoli zaczynam kupowanie. Ale bez szaleństw. Po 43k wziąłem 25% planowanej wielkości pozycji, reszta porozstawiana na różnych półkach cenowych aż do 31 000$. Niżej nie zakładam, że kurs spadnie w jednym ruchu, bez żadnej korekty spadków, bo musiałby na rekordowym wyprzedaniu mieś siłe by przebić wsparcie wyznaczone przez 2 miesięczną konsolidację.

Może zabrzmi to lakonicznie,


- ilość kupionego BTC w tym przydziale cenowym będzie miarą kolejnego ruchu,
 czyli popyt w rejonie czrwonej  świecy z 12/04

Wolumen niestety znikomy.
member
Activity: 373
Merit: 37
Może zabrzmi to lakonicznie,


- ilość kupionego BTC w tym przydziale cenowym będzie miarą kolejnego ruchu,
 czyli popyt w rejonie czrwonej  świecy z 12/04

legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
BTC niestety nadal w dół, właśnie dobiło do 44 tysiecy USD, czy to jest koniec tej korekty?

Dobrze by było, jak zawsze scenariuszy moze sie rozegrac kilka, na pewno warto mieć rękę na pulsie bo za chwilę moga się dziać bardzo ciekawe rzeczy.

Jestem ciekaw jakie macie strategię na ten moment?
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
Leci na ryj BTC, teraz 47K to wsparcie, kolejne 46K a póżniej, to juz przepaść 42 - 40K i wtedy znowu trzeba szukać pozycji do longa?

jestem ciekaw Waszych strategii na ta korekte?

Tak. 47-45k to ostatnia linia wsparcia.  Jeśli polegnie, to ciężko mówić o rynku byka, bo przebiliśmy trend wzrostowy 4 grudnia a spadnięcie niżej będzie wybiciem kolejnego niższego dołka. Poleje się krew jak w maju a spadki wyhamują pewnie dopiero w granicach 30-35k a cały ruch będzie gwałtowny i rozegra się pewnie w 1-4 dni. Póki co, to tylko gdybanie, bo 47k trzyma i jest ładnym technicznym testem zarówno 30 dniowego trendu wzrostowego jak i 60 dniowego trendu spadkowego od góry po przebiciu go 23 grudnia.



Jak to rozegrać? Ja czekam... Może przy 40k coś wezmę, przy 35k dobiorę. Najwyżej nie zarobię, a przynajmniej nie będę krwawił z innymi jeśli rynek zdecyduje się na zagranie "max pain". Choć liczę, że 47k się utrzyma. Fear/greed index jest już na poziomach ~25 i trzyma się tam od miesiąca.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Leci na ryj BTC, teraz 47K to wsparcie, kolejne 46K a póżniej, to juz przepaść 42 - 40K i wtedy znowu trzeba szukać pozycji do longa?

jestem ciekaw Waszych strategii na ta korekte?
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
osiągnięcie pierwszych 90% zajęło BTC około dwunastu lat. zakończenie procesu wydobywania Bitcoinów zajmie 119 lat, ponieważ tempo produkcji nowych Bitcoinów jest zmniejszane o połowę co cztery lata przez ustalony protokół (halving). wydobycie ostatniego Bitcoina zajmie około 40 lat Shocked Grin
chcę powiedzieć, że w dłuższej perspektywie cena zawsze będzie szła w górę (oczywiście będą spadki i nowe dna w przyszłości) - ale będzie się to odbywało na bardzo wysokim poziomie cenowym

Quote
W poniedziałek rano, półtora roku po ostatnim halvingu, łączna ilość BTC w obiegu osiągnęła ważny kamień milowy. Na ten moment wydobyte zostało już 90% maksymalnej całkowitej pierwotnej kryptowaluty.
https://bitcoin.pl/10-procent-podazy-btc

A co sądzisz o bitcoinie w kontekście kreacji pieniądza w wyniku zastosowania rezerwy cząstkowej przez największe giełdy, portfele zcentralizowane i fundusze przetrzymujące fizycznego bitcoina?

Tu jest mój wątek o tym:
https://bitcointalksearch.org/topic/system-kreacji-pienidza-czy-dotyczy-to-rownie-bitcoina-5094172

W skrócie - fakt, że maksymalnie może być 21 mln bitcoinów nie wyklucza faktu, że suma wszystkich bitcoinów posiadanych przez ludzi, którym się wydaje, że posiadają bitcoina może już teraz przekraczać dziesiątki milionów sztuk.
legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
Cashback 15%
osiągnięcie pierwszych 90% zajęło BTC około dwunastu lat. zakończenie procesu wydobywania Bitcoinów zajmie 119 lat, ponieważ tempo produkcji nowych Bitcoinów jest zmniejszane o połowę co cztery lata przez ustalony protokół (halving). wydobycie ostatniego Bitcoina zajmie około 40 lat Shocked Grin
chcę powiedzieć, że w dłuższej perspektywie cena zawsze będzie szła w górę (oczywiście będą spadki i nowe dna w przyszłości) - ale będzie się to odbywało na bardzo wysokim poziomie cenowym

Quote
W poniedziałek rano, półtora roku po ostatnim halvingu, łączna ilość BTC w obiegu osiągnęła ważny kamień milowy. Na ten moment wydobyte zostało już 90% maksymalnej całkowitej pierwotnej kryptowaluty.
https://bitcoin.pl/10-procent-podazy-btc
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
@PlanB opublikował również dzisiaj interesujący tweet, w którym 200wma jest wizualnie przedstawione i nadal się utrzymuje


Jak 200 WMA pęknie to zawsze jeszcze będzie 200 YMA Smiley
Moim zdaniem cena bitcoina, adopcja bitcoina oraz postrzeganie bitcoina (od pieniądza nerdów, 10 000 BTC za 1 pizzę, pieniądze scammerów po walutę Salwadoru i produkt inwestycyjny największych korporacji) rozwija się w takim tępie, że patrzenie na historię poprzednich baniek (a do tego lubi odnosić się wielu influencerów), na 4 letnie średnie itp. wydaje się dalekie od właściwego. Fundamenty (które nigdy nie były silniejsze) do analiz w długim terminie oraz price action ostatniego roku do szacowania średniego terminu.


member
Activity: 373
Merit: 37
A to wczesniejszy tweet planu B

Dec 2021 (red) 18.9M total BTC:
- 8M BTC last transacted at price level $32K-64K
- 2.7M BTC at $8K-16K (0.8M from around 2017 top)
- 2M BTC <2$ (Jan 2009 - Mar 2011)

ps. Merit za pokrzepienie serc i dodanie odwagi
legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
Cashback 15%
@PlanB opublikował również dzisiaj interesujący tweet, w którym 200wma jest wizualnie przedstawione i nadal się utrzymuje


Quote
I don't think $69K was the top for this halving cycle.
If $69K were the top, than a typical bear market -80% drawdown would bring the bottom to $14K .. below 2017 ATH ($20K) and below 200WMA ($18K). Nah, that has never happened and IMO will never happen.
https://twitter.com/100trillionUSD/status/1469252163776000004
member
Activity: 373
Merit: 37
ci co trzymają to trzymją HODL taki Mindset czyli podejście (najlepiej na procent w protokołach płynnośći)

spekulanci  na dżwigni shortują/longują przy głównych granicach

BTC i cała scena się rozwija coraz więcej portfeli i rozrzuconych satoshi, więc "miners"
 jeśli nie spadnie zainteresowanie 'nowymi' bitcoinami to nie ma powodu na jakieś większe ruchy, jakiś czas temu jeden z forumowiczów komentował pod kątem wartości całego projektu i zmiennymi z tym związanymi no i po tylu latach wartość 50 k chyba pasuje też zastanawia - co z shitcoinami jak BTC spadnie o pół to alty 5x / 10 x potracą
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
No własnie stara zasada "kupuj plotki sprzedawaj fakty" jeszcze nigdy mnie nie zawiodła. Miałem to pisać wczęśniej ale nie miałem czasu, a szkoda bo i tym razem wygląda jakby miała działać. Bitcoin 3 dni przed aktualizacją osiągną lokalny szczyt a do dziś zwalił się już 15% i testuje kluczowe wsparcie pod którym kolejny przystanek to 54k.

Jak to wyglądało po aktualizacji segweet? Podobnie:



Co prawda model się wysypał, bo mieliśmy pompę z 48k do 69k a nie do 100k, ale realizacja zysków przez kolejne 2-3 tyg tych, co kupowali pod pompę związaną z taproot jest bardzo prawdopodobne. A wygaśnięcie spadków nastąpić nie przy ATH z kwietnia (jak na rysunku) a przy lokalnym szczycie z września (okolice 52k).

Niestety i 52k pękło, i psychologiczne 50k, a kurs zatrzymał się dopiero przy 42k. Jakie są wasze nastroje? Ja muszę przyznać, że ta bańka zachowuje się totalnie nieprzewidywalne. ATH jako 3 miesięczna konsolidacja, potem zgon, dump 60%, na altach 80%, potem kolejne ATH wybite wraz ze złamaniem przepotężnego oporu ... a teraz łamiemy wsparcia i trendy jak zapałki waląc się na pysk. Co myślicie o przyszłości kursu w średnim terminie?
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
Też czekałem i się nie doczekałem Smiley Dziś wybicie ATH i piękny rajd na 67k. Wolumen też nie najgorszy. Chyba jednak szybko nie wrócimy poniżej 60k. Może za kilka lat po pęknięciu bańki z dumpie 250k na 50k. Może nigdy.

Kiepsko się zestarzał ten post Smiley

Za to poprzedni całkiem nieźle:

Kurs w ostatnim ruchu zrobił +50% bez znaczącej korekty. Liczę, że przed ATH, albo chwilę za nim cofniemy sie jeszcze w okolice 50k, po to by odreagować i wywalić tych, co kupowali nahypowani nowym ATH.

Magia naganiaczy. Raz piszesz tak, raz inaczej wypisując wszystkie możliwe scenariusze i jak się jeden spełni to nagłaśniasz na lewo i prawo robiąc z siebie wyrocznię Smiley

A wracając do ceny BTC. Jak widzicie obecną korektę. Póki co wygląda na zdrową, techniczną cofkę. Nawet dynamika spadków jest zdumiewająco mała jak na fakt, że jest to korekta tak silnego ruchu (+65% w niecały miesiąc).
Pages:
Jump to: