Pages:
Author

Topic: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC. - page 53. (Read 15368 times)

legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
A co do tych pozycji z tego odrebooka co  zaznaczyles - to ja bym bardzo uwazal, czesto na gieldach pojawia sie tzw spoof i bardzo czesto cena obierq kierunek przeciwny - duze zlecenia na bid zwiastuja spadek, a na offer - wzrosty... o manipulacji orderbookiem możnaby na prawde duzo napisac

Wiem ale akurat ten był prawdziwy i przez 30 minut na Bitfinexie kupiono ponad 300BTC i powoli tego walla zjedli, wykupili.

Też pisali inni uzytkownicy na angielskojęzycznym, żeby uważać ale tym razem to nie był fejk.

Widziałem bardzo fajnego post i mysle, że ma dużo racji jest po angielsku ale wrzucę tu, bo chcę wiedzieć co o nim myslicie?

This looks like a weaker version of the failed pump attempt on July 3rd that couldnt stay over 12k.
The difference is the volume. It was 4x bigger on 3rd July. So it is 4x easier for the bulls to sustain that price now. This year bulls perfected their technique. They wait for the price to stabilize and the volume to drop and then pull the trigger. We will see how high we can go sneaking past the bears without attracting too much volume. The truth is that CB and Bistamp can't handle big volumes as we saw near 13800. The trading bots frenzy fried CB servers on multiple occasions so far...

Myślę, że ma dużo racji, trafna obserwacja.
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
Dokladnie jak to wczoraj pisalem w prywatnej rozmowie ze znajomym - znowu najwieksze ruchy przyszly w momencie kiedy praktycznie nie moge skupic sie na rynku ,  co gorsza najgorszy możliwy  dla mnie scenariusz, bo negatywnie zareagowaly hodlowane przeze mnie  alty..  
Chociaz jak jestesmy przy altach tutaj bym sie przyjrzal korelacji ETH-BTC.. wczoraj wieczorem mielismy dosc ładny rajdzik (jak na altowe standardy ostatnio) .. eth uroslo z ok 290 usd do ok 310usd, tak sie zastanawiam czy szloby wysnuć jakas regule z tej korelacji? Wiem ze swego czasu ETH dosc fajnie przepowiadal ruchy btc - niestety nie przeanalizowalem tego na tyle dokladnie by rozstrzygnac czy to byla przypadkowa zbieznosc czy faktycznie rzeczywista korelacja...


A co do tych pozycji z tego odrebooka co  zaznaczyles - to ja bym bardzo uwazal, czesto na gieldach pojawia sie tzw spoof i bardzo czesto cena obierq kierunek przeciwny - duze zlecenia na bid zwiastuja spadek, a na offer - wzrosty... o manipulacji orderbookiem możnaby na prawde duzo napisac
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Cena cały czas próbuje zamknąć wyrysowany trójkąt ale jakoś nie może. Mamy ststus quo i byki są tak samo silne jak niedżwiedzie.

Ciężko przewidzieć kolejny ruch, więc zapytam Was. Jak sądzicie co się teraz stanie? Jaki będzie kolejny ruch ceny BTC?



Cztero godzinny nie wygląda źle ale to sie może zmienić w przeciągu kilku godzin.



Dopiero co zadałem pytanie a tu już mamy odpowiedź i cena wystrzeliła w stratosfere po zamknięciu flagi.



Jak jeszcze nie kupiliście BTC to nie wiem na co czekacie. Następny przystanek 14.000$  Grin Grin Grin

Widzieliście te ordery? 1350 BTC buy wall mam nadzieję, że to będzie wystarczające wsparcie, żeby się cena nie załamała jak niedźwiedzie spróbują coś zrobić z tym wzrostem.




hero member
Activity: 1246
Merit: 708
Na ile byście obstawiali kolejny dołek, jak spadnie poniżej dołka sprzed 5 dni? $9000 czy może $8000? Niżej? Smiley
(Tak jak to pisałem) spadki korekcyjne nie powinny przekroczyć 30kilku procent, a  na dobrą sprawę, spadki nie powinny teraz przebić poprzedniego dołka, chyba, że tak jak to pisze @Tytanowy Janusz korekta rozłoży się na kilka tygodni/miesięcy.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
Na ile byście obstawiali kolejny dołek, jak spadnie poniżej dołka sprzed 5 dni? $9000 czy może $8000? Niżej? Smiley

Według mnie, jeśli miałoby dalej rosnąć w tempie w jakim rosło, to powinno zatrzymać się przed 9000$. Chyba, że korekta rozłoży się na kilka miesięcy, to wtedy może sięgnąć nawet 7500$, ale wzrosty będą wtedy od początku budowały swoją dynamikę. 
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
Na ile byście obstawiali kolejny dołek, jak spadnie poniżej dołka sprzed 5 dni? $9000 czy może $8000? Niżej? Smiley
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
...Co mówią inne parametry @wwzsocki ?

Tak jak pisałem wcześniej po kilku godzinnach walki byki nie dały rady sie przebić i znowu wskaźniki wskazują raczej na spadki.

Nie ma innego wyjści jak tylko obseerwować i mieć nadzieję, że coś się zmieni  Sad.
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
No cóż, jednak nie zawsze widać wszystkie wyznaczniki mogą wskazywać ten sam kierunek - wydaje mi się, że wręcz częściej mamy do czynienia z dywergencją niż koincydencją.. Mnie w sumie cieszyłoby gdybyśmy teraz mieli do czynienia z konsolidacją, aczkolwiek perspektywa ponownego testowania 10k martwi - wiadomo, każde kolejne dotknięcie zwiększa ryzyko trwałego przebicia.

Bitmex funding rate daje nadzieje, że mamy do czynienia z konsolidacją - to tak, na szybko dałem radę spojrzeć:


Co mówią inne parametry @wwzsocki ?
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Wygląda na to, że byki nie są jeszcze wystarczająco silne, by przełamać linię trendu/oporu. Niedawno podjęto próbę, ale cena ponownie tylko dotknęła linii trendu.
Wykres 4-godzinny wygląda dobrze i wciąż myślę, że wkrótce wrócimy do AYH na 14.000 $. Wszystko, czego potrzebujemy, to większa ilość wolumenu i kupowania.
Po 15.000 $ nie będzie już rabatu na BTC i wszyscy będą marzyć o poziomach 9K.



Właśnie przeczytałem, że 100 milionów Thether zostało wydrukowanych ponownie i istnieje duża korelacja między tym faktem a skokami cen BTC. Za każdym razem, gdy drukowany jest USDT, widzimy ogromne ruchy cen BTC.

Z tym się nie zgodzę,  przypomnij sobie moje pytanie o przebieg korekt w poprzednich bańkach -  ostatni spadek o ~30% od szczytu to dokładnie tyle ile wynosiły korekty na poprzedniej bańce.Więc ten 30% spadek był jak najbardziej przewidywalny...

Zgadzam się z Tobą i ten spadeko 30%, był do przewidzenia. Nawet i bardzo mocno sygnalizowany przez wszystkie wskaźniki. Chodziło mi o zachowanie ceny BTC, dokładnie w tym ostatnim dniu (piszemu tu regularnie), bo wskażniki i wykresy, na różnych interwałach czasowych, pokazywały zupełnie sprzeczne informacje. Dzienny wyglądał mocno, ale MACD już nie, później cztero godzinny wyglądał słabo, ale RSI akurat tam było najmocniejsze, gdzie wszędzie na innych wskazywało na spadki.

Pomimo wszystko BTC najpierw spadło, a za chwilę wróciło do swoich poziomów co mnie zaskoczyło, bo myślałem, że albo będzie rosnąć, albo spadać, a nie kręcić się w tą i spowrotem.
Kolejna lekcja odrobiona i kolejne bardzo cenne wiadomości zostały przyswojone, a to też jest bardzo ważne i ma swoja wartość.
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
Wygląda na to że BTC robi nam psikusa i zachowuje się zupełnie nieprzewidywalnie.

~~"snip"~~
Z tym się nie zgodzę,  przypomnij sobie moje pytanie o przebieg korekt w poprzednich bańkach -  ostatni spadek o ~30% od szczytu to dokładnie tyle ile wynosiły korekty na poprzedniej bańce.Więc ten 30% spadek był jak najbardziej przewidywalny - co oczywiście nie oznacza, że szybko wrócimy w rejony 13k USD (aczkolwiek np.  też zachowanie altów może wskazywać, że "coś się grubszego szykuje"...
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Dzienny wykres dla ceny BTC wygląda bardzo byczo i chyba niedługo wyrównamy niedawne ATH. Oczywiście mam taką, cichą nadzieję ale raczej wszyscy widzimy, że BTC trzyma się mocno i pomimo 30% flash crashy, cały czas spokojnie pnie się do góry i odrabia straty.



Pewnie dzisiaj znowu opadnie do połowy wczoraszej ceny i później odbije, żeby zakończyć dzień na zielono. Powoli właśnie taki schemat zaczyna się powtarzać. Myślę, że to już jest sprawdzony sposób na panic sell i żeby taniej wyrwać, te Bitcoiny od słabych rąk.
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Wygląda na to że BTC robi nam psikusa i zachowuje się zupełnie nieprzewidywalnie. Szczerze mówiąc każdy wykres wygłada inaczej.
Dzienny i tygodniowy wyglądają tak jakby miały być wzrosty, a inne tak jakby mialy być spadki. Różne wskażniki pokazują co innego.

Co z tego wynika?
Chyba tylko to, że nikt nie wie, co będzie dalej ale napewno coś spektakularnego tak więc, jeżeli jesteś w grze, to zapnij pasy i przygotuj się na huśtawkę nerwów.

hero member
Activity: 1246
Merit: 708
No cóż, trzeba bylo dzialac zgodnie z pierwotnymi zalozeniami - około 30% korekty (do rejonow 9500) i tam sie ustawić i cierpliwie czekać  -globalnie nie ma powodów żeby BTC nie kosztowało  20k USD/sztukę (oczywiście moga sie pojawic zanim BTC osiągnie taka cenę, ale poki co ich nie ma).. Inna sprawa, ze spadlo tylko w okolice 9550-9600 a tutaj miałbym moze 10%zleceń...
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Wychodzi na to że cena BTC żądzi się swoimi prawami i byki znpowu w akcji. Może to byz wielki bull trap ale ja i tak kupuje, najwyżej sprzedam jak się trend odwróci.
Jak na razie wygląda bardzo silnie. Wystrczy tylko spojrzeć na wykres czterogodzinny i te piękne mocne zielone świeczki.

legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
...nie sprawdził się ani scenariusz A, ani B, ani C..  a to oznacza jedno - hazard.. i w sumie to, że w bukmacherce miałem chyba lepsze wyniki niż w daytradingu o czymś świadczy

Myślę, że ten GIF, który widziałem wcześniej na forum posłuży za najlepszy komentarz.



https://bitcointalksearch.org/topic/m.51642090
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
...najprawdopodobniej znowu strace cały kapitał na tradingu i tyle to wszystko warte ...

Uwielbiam ten Twój pesymistyczny optymizm Adam  Cheesy.

Ja wyszedłem wczoraj z trejdów na wzrosty i postwiłem na spadki z dźwignią. Teraz z przyjemnością (nie do końca) oglądam jak spada cena BTC.

Oczywiście na Binance można się zalogować ale jak chcesz postawić trejda, to wyskakuje błąd 404 lub 504. Złodzieje i więcej nic nie dodam.

Sprawa się wyjaśniła i BTC spada jak kamień w przepaść. Miejmy nadzieję, że @Linkkoin ma rację i po tych spadkach będą potężne wzrosty.


Niestety - nic się nie wyjaśniło.. po takich wzrostach 1000usd to teoretycznie wydaje się dużo, ale...  to zaledwie ok. 10% - a jeszcze parę miesięcy temu takie spadki zdarzały sie po kilka dni pod rzad; u mnie niestety pękła ostatnia deska ratunku - nie sprawdził się ani scenariusz A, ani B, ani C..  a to oznacza jedno - hazard.. i w sumie to, że w bukmacherce miałem chyba lepsze wyniki niż w daytradingu o czymś świadczy
member
Activity: 476
Merit: 88
Online Cryptocurrency Exchange
...najprawdopodobniej znowu strace cały kapitał na tradingu i tyle to wszystko warte ...

Oczywiście na Binance można się zalogować ale jak chcesz postawić trejda, to wyskakuje błąd 404 lub 504. Złodzieje i więcej nic nie dodam.

Sprawa się wyjaśniłą i BTC spada jak kamień w przepaść. Miejmy nadzieję, że @Linkkoin ma rację i po tych spadkach będą potężne wzrosty.


Konkurencja spod B. nie po raz pierwszy wyskakuje z czymś takim. Nauczyli się od zachowania banków, gdy Szwajcaria ogłosiła brak sztywnego powiązania CHF z EUR. I kto pamięta szczyt w 2017 wie, że to nie pierwszy raz się zdarza u nich.
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
...najprawdopodobniej znowu strace cały kapitał na tradingu i tyle to wszystko warte ...

Uwielbiam ten Twój pesymistyczny optymizm Adam  Cheesy.

Ja wyszedłem wczoraj z trejdów na wzrosty i postwiłem na spadki z dźwignią. Teraz z przyjemnością (nie do końca) oglądam jak spada cena BTC.

Oczywiście na Binance można się zalogować ale jak chcesz postawić trejda, to wyskakuje błąd 404 lub 504. Złodzieje i więcej nic nie dodam.

Sprawa się wyjaśniła i BTC spada jak kamień w przepaść. Miejmy nadzieję, że @Linkkoin ma rację i po tych spadkach będą potężne wzrosty.
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
UWAGA!...Ktoś claimował 2/3wszystkich shortów na Bitfinex..."oj się będzie działo"(!)

Jaku ważasz co dokadnie się stanie? jaki to będzie miało wpływ na cenę BTC?

Nie mam pojęcia, poza tym, że może mieć to duże znaczenie - odpadło tez potencjalne paliwo do short-squeeze, więc wynikających z tego wzrostów  nie będzie.. Aha wiem co się stanie najprawdopodobniej znowu strace cały kapitał na tradingu i tyle to wszystko warte ...
member
Activity: 476
Merit: 88
Online Cryptocurrency Exchange
Tutaj zdania wśród pracowników naszego kantoru są podzielone. W każdym razie w tym roku będziemy obserwować dużo wahnięć ceny, więc zmiany dzienne wartości BTC po $2000 już chyba nie będą nikogo dziwić.
Ja osobiście uważam, że krótkotrwały dołek do ok $8800-9100 jest możliwy, ale wtedy szykujmy się, że w ciągu kilku dni będzie pompa nawet w okolice $14000-15000.
Pages:
Jump to: