Pages:
Author

Topic: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC. - page 52. (Read 15368 times)

legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
...w wypadku takiej np. potencjalnej kolonizacji kosmosu, musiałaby być jakaś obiektywna waluta o uniwersalnej wartości, której kurs nie zależy od np. jednej planety...Zatem biorąc pod uwagę te elementy, jak nic zostają nam kryptowaluty przyszłości i odpowiedniki portfeli hardware:)...Kosmiczna technologia!

Powiem Ci, że nigdy o tym nie myślałem ale biorąc pod uwagę jak technika szybko idzie do przodu i że prawdopodobnie za 10 lat okaże się, że jest życie na innych planetach. Właśnie NASA wysyła bezzałogowy statek (Dragonfly mission), na księżyc saturna Titan, gdzie prawdopodobnie jest życie, a planeta od dawna jest bardzo kontrowersyjna. Wychodzi na to, że jest już bliżej jak dalej do podboju kosmosu i kiedy to już będzie faktem, potrzeba będzie nowoczesnych systemów płatności i wtedy kryptowaluty będą oczywistym liderem.

Myślę, że następne 2 lata będą kluczowe dla Bitcoina i innych altów. Nie widzę takiej możliwości, żeby tą rewolucję zatrzymać, ponieważ infrastruktura wokół kryptowalut tak się rozrosła, że uznanie BTC za nie legalne, doprowadziłoby do miliardowych strat wielu firm. Wszystkie rodzaje giełd, portfele, projekty związane z krypto, gry, koparki, fundacje, itd. Na dodatek codziennie powstają nowe i jest ich coraz więcej. Im dłużej to wszystko potrwa, tym cięzej będzie z tym skończyć. Moim zdaniem, już dzisiaj jest to niemożliwe aby Bitcoin po prostu zniknął.
member
Activity: 476
Merit: 88
Online Cryptocurrency Exchange
Czy tylko my mamy wrażenie, że patrząc z punktu widzenia science-fiction, to waluty w tych filmach zdają się być kryptowalutami?

Właśnie ostatnio oglądałem film zatytuowany "Crypto", jestem ciekaw czy właśnie o nim piszesz? Fabułą mniej więcej pasuje do Twojego opisu.

Krypto rewolucja i walka z bankami, teorie spisku i na koniec wolność na flash drive z milionami w BTC, które są nie do wyśledzenia i główny bohater może kontynuować plan.

Kiedyś science fiction, to były samojeżdżące samochody lub inteligentne kamery, a teraz to codzienność. Technika w ostatnich 30 latach przeskoczyła ze 3 pokolenia, a w kolejnych dziesięciu przeskoczy kolejne 100 pokoleń. Osobiście mam nadzieję dożyć świata bez FIAT i z latającyni samochodami. Daje im na to 20 lat  Cool.

Znaczy kolejna pozycja do obejrzenia, dzięki za info!  Smiley

Ale tak logicznie rzecz biorąc, to w wypadku takiej np. potencjalnej kolonizacji kosmosu, musiałaby być jakaś obiektywna waluta o uniwersalnej wartości, której kurs nie zależy od np. jednej planety (tak jak swego czasu złoto czy srebro miały swoją ogólną wartość i złotą monetą z Polski mogliśmy płacić we Francji, Imperium Osmańskim czy Chinach). Nie może mieć ona formy fizycznego materiału (bo zajmuje dużo powierzchni w wypadku metali szlachetnych i swoje waży, a co więcej w jednym miejscu galaktyki takie złoto mogłoby nie mieć niemal żadnej wartości w przeciwieństwie do np. wody pitnej.), ale musi być w jakiś sposób fizycznie transportowalna (ponieważ relatywnie prędkość światła na skalę wielkości kosmosu to jednak szałowa nie jest, a nasz gatunek powinien coś wymyśleć by to obejść).

Zatem biorąc pod uwagę te elementy, jak nic zostają nam kryptowaluty przyszłości i odpowiedniki portfeli hardware:) oczywiście tutaj możemy debatować o tym, w jaki sposób transakcja może być potwierdzona przez sieć blockchain, ale generalnie już coś jakieś elementarne podstawy mamy.
Kosmiczna technologia!
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Czy tylko my mamy wrażenie, że patrząc z punktu widzenia science-fiction, to waluty w tych filmach zdają się być kryptowalutami?

Właśnie ostatnio oglądałem film zatytuowany "Crypto", jestem ciekaw czy właśnie o nim piszesz? Fabułą mniej więcej pasuje do Twojego opisu.

Krypto rewolucja i walka z bankami, teorie spisku i na koniec wolność na flash drive z milionami w BTC, które są nie do wyśledzenia i główny bohater może kontynuować plan.

Kiedyś science fiction, to były samojeżdżące samochody lub inteligentne kamery, a teraz to codzienność. Technika w ostatnich 30 latach przeskoczyła ze 3 pokolenia, a w kolejnych dziesięciu przeskoczy kolejne 100 pokoleń. Osobiście mam nadzieję dożyć świata bez FIAT i z latającyni samochodami. Daje im na to 20 lat  Cool.
member
Activity: 476
Merit: 88
Online Cryptocurrency Exchange
wg. 99 Bitcoins śmierć BTC była deklarowana publicznie jakieś 373 razy, w 2019 już 33.  Grin

Ciągle mam nadzieję, że kiedyś zamiast normalnych pieniędzy, będziemy używali jakichś kryptowalut, które dadzą nam więcej mozliwości, obronią przed inflacją, nie będą tracić wartości nabywczych, itd. Wiem raczej napewno, że nie bedzie toBitcoin, a co najmniej nie w obecnej formie ale zostanie cyfrowym złotem, jeżeli powyższy scenariusz by się spełnił.

Czy tylko my mamy wrażenie, że patrząc z punktu widzenia science-fiction, to waluty w tych filmach zdają się być kryptowalutami?
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
wg. 99 Bitcoins śmierć BTC była deklarowana publicznie jakieś 373 razy, w 2019 już 33.  Grin

Chyba nikt już nie wierzy w to, że kryptowaluty, a z pewnością BTC zniknie za jakiś czas. Na samym początku, jeszcze bym się zgodził ale mineło 10 lat i BTC kosztuje 11.000$, więc jak dla mnie, to bardzo daleko od śmierci lub nawet zapaści. Nawet, jeżeli będzie nielegalny, to i tak nic nie zmieni, bo wrócimy do punktu wyjścia. Masa ludzi będzie nadal używać kryptowaluty nawet jak będą nielegalne . Nie ma szans na to, żeby szara strefa kiedykolwiek znikneła, a to właśnie do niej wtedy by się zaliczał Bitcoin i inne krypto. Giełdy P2P, nieuregulowane, DEEXy i inne serwisy, nadal będą umożliwiały handel i wymianę. Jedyne co by się zmieniło, to cena i wolumeny ale samo istnienie Bitcoina nie jest raczej już zagrażone.

Ciągle mam nadzieję, że kiedyś zamiast normalnych pieniędzy, będziemy używali jakichś kryptowalut, które dadzą nam więcej mozliwości, obronią przed inflacją, nie będą tracić wartości nabywczych, itd. Wiem raczej napewno, że nie bedzie toBitcoin, a co najmniej nie w obecnej formie ale zostanie cyfrowym złotem, jeżeli powyższy scenariusz by się spełnił.
member
Activity: 476
Merit: 88
Online Cryptocurrency Exchange
Brian Kelly stwierdził, że bitcoin jest trudny do zabicia  Grin
https://www.dfid.org/news/brian-kelly-bitcoin-is-hard-to-kill-asset

Zgodziłbym się z nim gdyby powiedział, że nie jest możilwy do zabicie a nie trudny, bo to sugeruje, że w końcu będzie pokonany, a na to jako perma bull mówię zdecydowane NIE.

Bitcoina grzebali już wielokrotnie, a on zawsze wraca do pełni sił, a nawet pnie się wyżej. To jest dowód na to, że jest nie do zabicia. Do trzech razy sztuka, a jak się nie mylę to słyszłem, że to już koniec kilka razy więcej.
wg. 99 Bitcoins śmierć BTC była deklarowana publicznie jakieś 373 razy, w 2019 już 33.  Grin
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Brian Kelly stwierdził, że bitcoin jest trudny do zabicia  Grin
https://www.dfid.org/news/brian-kelly-bitcoin-is-hard-to-kill-asset

Zgodziłbym się z nim gdyby powiedział, że nie jest możilwy do zabicie a nie trudny, bo to sugeruje, że w końcu będzie pokonany, a na to jako perma bull mówię zdecydowane NIE.

Bitcoina grzebali już wielokrotnie, a on zawsze wraca do pełni sił, a nawet pnie się wyżej. To jest dowód na to, że jest nie do zabicia. Do trzech razy sztuka, a jak się nie mylę to słyszłem, że to już koniec kilka razy więcej.
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Tak jak przypuszczałem cena BTC waha się pomiędzy 11500 a 12000$ za sztukę. Myślę, że niedługo znowu będziemy atakować opór na 12300$ i jeżeli zostanie przebity, to następny będzie na 13000 i kolejny na 14000$. To będą miejsca, w których trzeba będzie dobrze obserwować cenę ponieważ jest duża możliwość, że opór nie zostanie przebity i mogą być znowu jakieś spadki. To jest normalne zachowanie się ceny i spadki przy bardzo silnych oporach nie powinny nikogo dziwić.

Jeżeli nie jesteście aktualnie w posiadaniu BTC, to pomimo tego, że trend jest rosnący nie doradzałbym kupowania BTC teraz. Lepiej poczekać aż opór na 12300$ zostanie pokonany i wtedy dopiero zainwestować, oczywiście biorąc pod uwagę wszystkie aktualne czynniki pływające na kurs. Pokonanie tych ważnych oporów da bardzo mocny sygnał do kupowania i napewno cena poszybuje o wiele wyżej.

Trejderzy inkasują profity, kumulują BTC i wahania ceny nawet o 10 czy 20% dziennie to dla Bitcoina norma. Ja osobiście już się do tego przyzwyczaiłem i zaczynam zauważać i rozpoznawać je dość wcześnie. Praktycznie za każdym razem kiedy cena dochodzi do jakichś ważnych oporów i nie przebija ich z dużą siłą, to mamy kilka prób przebicia (chwilowe wahanie) i potem spadki.

Ja nie trzymam BTC cały czas (HODL) tylko staram się aktywnie kupować i sprzedawać podczas wzrostów i spadków. Zawsze bałem się dziennego trejdingu ponieważmasa ludzi traci zamiast zarabiać i sam byłem stratny podczas pompy 2017 roku kiedy próbowałem wyczuć rynek. Myślę, że teraz jest inaczej ponieważ BTC zachowuje się trochę spokojniej i jakoś łatwiej przewidzieć niektóre ruchy. Dodatkowo myślę że doświadczenie i lata patrzenia na wykresy nie są tu bez znaczenia. Staram się wyciągać wnioski z moich błędów i teraz to procentuje.

Mje największe błędy z końca 2017 roku to "panic sell" i kupowanie na topie tkzw. "FOMO". Wystarczy trzymać się założonych zasad i zaczynają pojawiać się efekty. Żadnej paniki jak cena spada bardzo szybko. Kiedyś natychmiast bym wszystko sprzedał ze stratą, teraz czekam spokojnie i w najgorszych przypadkach zmniejszam pozycje o maks 50%. Powiem szczerze, że to już nie raz mnie uratowało podczas flash crash.  

Mam nadzieję, że w końcu zachęce kogoś do dyskusji na temat ceny BTC.
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Już wróciłem z wakacji i teraz postaram się być znowu regularnie na naszym lokalnym forum.

Cena BTC pięknie podskoczyła przez ostatnie dwa tygodnie i właśnie doszliśmy do bardzo ciekawego momentu.

Wydaje mi się, że przez chwilę cena BTC powinna spaść, czy chociaż pozostać na pułapie 12000$ przez kilka dni aż wszystkie wskażniki trochę spadną.



Ja sprzedałem po 12200$ i ciągle się zastanawiam, czy czasem nie za wcześnie? Mam nadzieję kupić znowu po 11500$.

A co u Was? Jakieś spotrzeżenia codo ceny BTC i jej przyszłych ruchów?
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Dawno mnie nie było w moim temacie o cenie BTC ponieważ jestem na wakacjach. Patrząc na cenę BTC wydaje mi się, że też ma wakacje bo dokładnie od dnia, w którym wyjechałem waha się pomiędzy 9300 a 10300$. Myślę że jesteśmy w fazie konsolidacji i ciężko jest przewidzieć, co będzie dalej?

Cena BTC jest na pewno pod dużą presją i wskaźniki wskazują na to, że jesteśmy pod presją niedźwiedzi. Jeśli spojrzymy na RSI, zobaczymy najlepszy przykład aktywów na rynku niedźwiedzi. RSI nigdy nie przebija zasięgu 60 i wielokrotnie znajduje się na poziomie wyprzedaży około 35.



A co Wy myślicie o aktualnej i przyszłej cenie BTC? Jakie będą najbliższe dni? Cena BTC pójdzie do góry, czy może na dół?
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
BTC prze do przodu pomimo wszystko. Czy mamy sznsę przebić opór na 10.800$ i w końcu wystartować tak jak GOLD?



StochRSI wygląda apetycznie ale ten indykator potrafi zmienić wartość bardzo szybko dlatego wspieram się RSI, którego akurat nie widać na tym wykresie ale zapewniam, że też jest na średinch poziomach, mocno kerując sie ku górze, co daje kolejny sygnał BUY i potwierdzenie dla StochRSI.
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Jeżeli naprawdę BTC jest jak złoto a na to wyglądajeżeli spojrzymy na ich wykresy.

Jeżeli się potwierdzi to twierdzenie a przecież BTC do internetowe złorto i możemy się spodziewać czegoś takiego za parę tygodni.



Miejmy nadzieję, że to prawda, a na to wygląda, bo jak narazie wykresy złota i BTC są identyczne. A nie wiem czy Wiecie, że złoto znowu wystrzeliło do góry?

member
Activity: 476
Merit: 88
Online Cryptocurrency Exchange

Amerykański kongresmen mówi na walnym zgromadzeniu, że BTC jest nie do zatrzymania "An Unstoppable Force."



Ale z tymi shitcoinami to pojechali Shocked
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Myślę że takie newsy jak ten mogą byc dobre dla BTC. Może ta dzisiejsza pompa, to właśnie przez to. Sami zobaczcie!!!

Amerykański kongresmen mówi na walnym zgromadzeniu, że BTC jest nie do zatrzymania "An Unstoppable Force."

https://twitter.com/i/status/1151602053405450240

BTC TO THE MOON!!!
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
...Wszystko się może zdarzyć. Ja obstawiam

70% retest 10k a potem się zobaczy
30% retest 9k a potem się zobaczy

30% 13k w niedzielę..

Zgadzam się, moja predykcja na najbliższe tygodnie, to też niestety spadki. Wstępnie będę chciał znowu kupić na 7800$ za BTC.

Może jeszcze ktoś się podzieli swoimi najnowszymi przemyśleniami o przyszłych ruchach ceny BTC? Bardzo serdecznie zapraszam.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
Hazard na szycie mini-bańki. Wszystko się może zdarzyć. Ja obstawiam

70% retest 10k a potem się zobaczy
30% retest 9k a potem się zobaczy

30% 13k w niedzielę

Procenty nie sumują się do 100% ale nie jest to błędem. Punkt 2 zawiera się w punkcie 1.
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Jak myślycie, co będzie dalej? Po raz pierwszy, sam nic nie napiszę, tylko poczekam, na wasze odpowiedzi, bo chciałbym wiedzieć jakie są nastroje?

Jeżeli możecie, to bardzo proszę napiszcie Wasze krótkoterminowe predykcje ceny BTC.

legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
Edit: Powtarzające się ilości przeważnie są to transery momentalnie odbite dalej wykryte ponownie przez bota. Prawdopodobnie nie trafiły więc na gieldę, chyba, że giełda automatycznie takie duże transfery przelewa od razu na cold wallet w co wątpię. Czyżby ktoś celowo majtał takimi sumami dla FUDu?

Jest to możliwe, ktoś już wcześniej mógł sobie policzyć w jakim stopniu takie informacje wpływają na cenę, inna opcja to transakcje/rozliczenia pozagiełdowe.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622


Łącznie 600 mln $ w godzinę. Chyba jakiś rekordzik ostatnich miesięcy.

Edit: Powtarzające się ilości przeważnie są to transery momentalnie odbite dalej wykryte ponownie przez bota. Prawdopodobnie nie trafiły więc na gieldę, chyba, że giełda automatycznie takie duże transfery przelewa od razu na cold wallet w co wątpię. Czyżby ktoś celowo majtał takimi sumami dla FUDu?
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
Tymczasem na fundingu:


Co prawda mamy dość spory, jak na ostatni czas, zapowiadany na 6rano rate, ale już kolejny okres (ten wyliczany na podstawie transakcji pomiędzy 22, a 6 rano) jest aktualnie znowu prognozowany na 0,01% - a więc tzw. neutral.. W sumie nie miałbym nic przeciwko gdyby cena też się tak zachowała - tj. konsolidacja w rejonie 12,1-12,4k USD a po kilku okresach znowu skok w górę..  Im dluższa konsolidacje tym lepiej, może w końcu cokolwiek by mi alty odbiły, tylko czy to w aktualnej sytuacji w ogóle możliwe??
Pages:
Jump to: