Pages:
Author

Topic: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC. - page 54. (Read 15368 times)

legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
https://twitter.com/whale_alert - nie wiemy, czy śledzicie może to konto, ale sporo dużych transakcji na BTC widać w ostatnich 24h, w dodatku takich całkiem sporych (o wartości powyżej 50 mln USD).

Jasne, że śledzę, to konto na Twitterze i to już od dawna. Używam jeszcze jednego https://twitter.com/BtcBlockBot i te dwa daja dokładny wgląd we wszystkie duże transakcje BTC i nie tylko.



Jak dotąd byłem, raczej dość pewny co do ruchów ceny BTC i z dużą dokładnością potrafiłem przewidzieć co się stanie.

Jeżeli chodzi o aktualna sytuację, a co najważniejsze, co bedzie dalej, to powiem, że nie mam za bardzo pojęcia.

Tylko w ostatniej godzine jakieś niesamowite ilości zostały przelane na i wycofane z giełd.



Jeżeli chodzi o AT wychodzi na to, że mamy piękną formację flagi i jeżeli będzie wybicie dołem, no to będziemy testować 9000$ lub nawet niższe pułapy 8000$.

Jeżeli będzie wybicie górą z flagi, to jest duża szansa na kolejny ruch do góry ale czy do nowego ATH, tego nie wiem.

Wskażniki wariują, jedne pokazują kup inne sprzedaj, wolumen spada, chociaz i tak jest rekordowy.



Dodając do tego brak szortów na Bitfinexie, powinniśmy się spodziewać kolejnych zielonych świec i wyższej ceny ale ja jakoś nie jestem przekonany (po raz pierwszy), za słabo to wygląda.

A co Ty na to @Linkkoin? Jakie są Twoje dokładne predykcje?
member
Activity: 476
Merit: 88
Online Cryptocurrency Exchange
https://twitter.com/whale_alert - nie wiemy, czy śledzicie może to konto, ale sporo dużych transakcji na BTC widać w ostatnich 24h, w dodatku takich całkiem sporych (o wartości powyżej 50 mln USD).
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
UWAGA!...Ktoś claimował 2/3wszystkich shortów na Bitfinex..."oj się będzie działo"(!)

Jaku ważasz co dokadnie się stanie? jaki to będzie miało wpływ na cenę BTC?
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
UWAGA! Coś potencjalnie bardzo ważnego się właśnie wydarzyło przed paroma minutami:
Ktoś claimował 2/3wszystkich shortów na Bitfinex:

20k btc shortów ubyło - nie wydaje mi się, że mieliśmy taką sytuację kiedykolwiek wcześniej w histori..
Do tego jutro rozliczenie kontraktów CME, więc najprawdopodobniej:
"oj się będzie działo"(!)
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
Jeśli chodzi o ten airdrop to wolałbym, żebyś przeniósł swoje pytanie do odpowiedniego tematu ;-)

Natomiast co do ceny BTC to ile długoterminowo wciąż pozostaje optymistą to spodziewam się, że w najbliższych godzinach mozemy pogłębić spadek - na moim wykresie wychodzi, że mamy opór do 11846 USD...  Przynajmniej na interwale 15minutowym wyszliśmy dołem  z trendu:
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
...mnie w sumie 2korekty całkowicie ominęły z poprzedniej bańki (lato 2017) bo byłem poza kompem)...
PS. Sprawdź telegram.

Ja obserwowałem całą bankę 2017 roku z nosem przy monitorze i dlatego nauczony błędami próbuję tu przekazywać swoje złote myśli.

Robiłem wszystkie możliwe błędy, których udaje mi się tym razem uniknąć i o dziwo moje strategie sprawdzają się i mam o wiele lepsze wyniki.

Przebieg baniek jest bardzo podobny. Tamtym razem, też praktycznie do 8000$ nikt nie mówił jeszcze o bull runie, a jak zaczęli, to od razubyła korekta i kolejna dawka FUDu.
Dzisiaj wiem, że to wszystko było robione celowo, żeby wystraszyć i wykupić resztki taniego BTC od słabych rąk.

Jeżeli chodzi o ten airdrop z Telegrama, to mam kilka pytań.
Sprawdziłeś ten portfel zanim go ściągnąłeś? Wiesz pewnie, że to najstarszy przekręt w krypto?

Fejkowy airdrop i złośliwy portfel, stare jak świat. Nie mówię, że to jest scam ale trzeba wszystko, bardzo dokładnie sprawdzić, zanim zainstalujesz coś na telefon, na którym masz już różne apki krypto, portfele, Google Authenthicator, itd. Telefony, to chyba najniebezpieczniejsze urządzenia, jak na razie i ja ich  praktycznie nie używam do wykonyania transakcji krypto czy nawet bankowych.

NCI wydaje miliardy rocznie, na szpiegowanie. Snowden pisał o tym lata temu, że nas inwigiluja w 100%. Nie wierzę, żeby coś się zmieniło, no chyba, że na gorsze  Wink.
Telefony to podstawowe źródło wiadomości o nas. Zbierają wszystko. Kiedy się budzisz, gdzie jesteś w danym momencie, co kupujesz, ile gdzie wydajesz, skąd dokąd jedziesz, itd.
Przecież już od dawna jest wiadome, że nas podsłuchują prez telefony i mogą włączać mikrofon. A my sami dodajemy im danych korzystając z mapek, wyszukiwarek, GPSów, MMsów i calego tego gówna.

Czasami mam zamiar wrócić do mojej starej cegły Nokia. Nie dość, że żadnego szpiegowania, to jeszcze można nią było gwoździa wbić albo komuś dać po łbie, jak nie miałeś czegoś innego  Grin.
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
tak, chyba im mniejszy interwał tym mniej się można cofnąć w czasie niestety...
Ale tak na prawdę w perspektywie kilku tygodni wystarczy analiza interwału 1D (uzupełniona 4H)
Ja miałem na myśli charakter tego spadku (chociaż mnie w sumie 2korekty całkowicie ominęły z poprzedniej bańki (lato 2017) bo byłem poza kompem), a tak patrzać w ten pobieżny wykres wczorajszy spadek wydawał mi się "groźniejszy"..

PS. Sprawdź telegram.
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
...w żadnej z tych 5 zaznaczonych na poprzedniej hossie...spadek nie był tak gwałtowny - a tutaj w kilka godzin zostało zniesione jakby 2 dni wzrostów...

Były też takie spadki 20 nawet 30% podczas zeszłej bańki, to nic nadzwyczajnego dla BTC i dla tego wszyscy dobrze o tym wiedza i się tego boją (bitcoin volitality).

Lepiej to widać na niższych interwałach czasowych ale ja też mam darmowe konto na tradingview i wygląda na to, że nie można zobaczyć 2017 roku na godzinnym czarcie.

Myślę, że są jakieś ograniczenia do np. roku do tyłu, bo próbowałem ale za każdym razem zatrzymywało w zależności od czasu na innym miesiącu i dalej nie mogłem już przewinąć.

hero member
Activity: 1246
Merit: 708
@wwzsocki ja może pokaże o co mi chodziło:

Co mnie zmartwiło w tej wczorajszej korekcie? To że w żadnej z tych 5 zaznaczonych na poprzedniej hossie- przynajmniej patrząc na tym pobieżnym wykresie z BTCwisdom - spadek nie był tak gwałtowny - a tutaj w kilka godzin zostało zniesione jakby 2 dni wzrostów.. ale być może - tym razem będzie inaczej - ale też dobrze ? ;-) .. byleby tylko te alty coś odrobiły...
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
...@wwzsocki... czy byłbyś w stanie wkleić może tutaj porównawczo  wykresy  tych korekt z bańki '17 ?...

Oczywiście nie ma problemu. Tu jest wykres z bańki 2017 roku na interwale 4 godzinnym.



Wracając do tematu aktualnej ceny BTC, to wygląda, że wracamy na poziomy 14.000$. Wszystkie wskaźniki na to wskazują, a jeżeli jeszcze dodamy do tego rekordowe wolumeny oraz milionowe ruchy na portfelach BTC, możemy być praktycznie pewni wzrostu ceny.

hero member
Activity: 1246
Merit: 708
Z tym Bollinger Band jest tak, że niestety dużo zależy na to jaką skale się ustawi - zresztą z większością wskaźników tak wygląda sytuacja (BTW podobno jest tylko kilka wskaźników, które mają skuteczność statystyczną powyżej 50%)

Tak samo jak wczoraj zrezygnowałem z zakupów w okolicach 10k ze względu na rozszalały funding - jednak teraz po przemyśleniu uważam, że przebicie 10k które dałoby tak na prawdę znaczące schłodzenie, jednocześnie mogłoby wystraszyć ludzi od zakupów na dłuższy czas; więc o ile większość z reguły nie ma racji - a skrajne wychylenia zwiastują ruch odwrotny to tym razem mieliśmy do czynienia z wyjątkiem tą regułę potwierdzającym..

Aktualnie sytuacja z fundingiem na bitmexie wygląda jak na załączonym obrazku:


@wwzsocki a wracając do korekt - nie mam za bardzo dostępu do Trading View (w zasadzie to mam ale mam tylko darmowe konto aktualnie już zajęte) - czy byłbyś w stanie wkleić może tutaj porównawczo  wykresy  tych korekt z bańki '17 ?
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Wygląda na to, że BTC bardzo szybko chce wrócić na poziom 14.000$ za sztukę.

W dniu dzisiejszym odnotowano rekordowy wolumen w historii BTC, aż 40 miliardów dolarów a serwisy, które obserwują przepływ większej ilości BTC i innych kryptowalut, informuja o wielomilionowych transakcjach.



https://twitter.com/whale_alert

Na Binance, Bittrex, Karakenie i Coinbase Pro widzę potężne buy walls po 40 a nawet 100BTC. Na różnych wysokościach 10.800$, 11,300$ an nawet 11,700$.

Jeżeli nie znikną, to chyba mamy solidne wsparcie i jeżeli jeszcze nie kupiliście po 9500$, to BTC aktualnie kosztuje znowu 12.000$  Grin.



Jeżeli ktoś lubi wspierać swoje decyzje o Bollinger Bands, to właśnie krzyczą KUPUJ!!!  Grin. Bardzo solidne wsparcie na 11.300$ gdyby coś poszło nie tak  Wink.

legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
...Szkoda też, że nikt się nie odniósł do tego, żeby sprawdzić jak korekty w hossie wyglądały na poprzednich bańkach, bo chyba ta którą właśnie mamy wygląda najbardziej negatywnie :/...

Jeszcze się nie odnosiłem do korekt z 2017 roku, bo było troszkę za wcześnie ale sprawdzałem już kilka razy. Powiem tak, przepatrzyłem wszystkie większe spadki i nie wygląda, to źle.
Wskaźniki wyglądały bardzo podobnie i żle to wygląda tylko na nizszych interwałach czasowych. Na wyższych 1 dzień, tydzień jest to tylko wahanie się jednej dłuższej zielonej świecy.
W 2017 roku była podobna korekta tylko, że od 20000 do 17000$. Trwała trzy dni a jej przebieg jest praktycznie jak na razie taki sam.



Mi to wygląda na zwykłą korektę. Myślę że 8500$, to jest już najdalej jak cena spadnie ale jest, to mało prawdopodobne. Myslę, że 10000$ jako wsparcie da radę zatrzymać spadek i po kilku odbiciach w końcu wystrzeli do góry. Oczywiście cały czas trzeba mieć uwagę na wolumen, wskaźniki i dane o szortach od @Adamavp  Grin.

No właśnie funding, też szaleje a gdzieś usłyszałem wiadomość, że ryki OTC świecą pustką i jak chcesz kupić dużo, to jedynie pozostają giełdy.
Myślę, że to może mieć duży wpływ, jeżeli chociaż jest w tych plotkach, trochę prawdy. Jest ciężej kupić poza rynkiem, bo po prostu nie ma.



Coś wam to przypomina?

hero member
Activity: 1246
Merit: 708
Bym musiał tutaj użyć słów uznawanych powszechnie za niecenzuralne, a tego staram się unikać, więc napiszę tylko, że nie zaskoczy mnie jeśli 9000usd zobaczymy jeszcze dzisiaj.
Szkoda też, że nikt się nie odniósł do tego, żeby sprawdzić jak korekty w hossie wyglądały na poprzednich bańkach, bo chyba ta którą właśnie mamy wygląda najbardziej negatywnie :/
Dodałbym też, że niepokojąco zwiększył się spread pomiędzy Finexem a Bitstampem; nie mowiąc już o Tetherze :

https://www.binance.com/pl/trade/BTC_USDT

No a funding - szaleje jakbyśmy byli na szczycie:


więc niestety te wszystkie ewentualne odbitki póki co będą mieć charakter ewentualnie lokalny..
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
...teraz  [patrzę na to niezbyt optymistycznie - nie mam komfortu tych 5% zysku, a przy spadku, który póki co jest wciąż mocno prawdopodobny możemy zobaczyć okolice 10k a może i nawet poniżej..

Racja może być różnie ja myślę że kilka dni tu pobalansuje i może nawet wyłapać rejony 9500, 10000$. Tak wyglądaja wskaźniki, chociaż jak wiemy mogą przekłamywać szczególnie przy takich mocnych ruchach.



Dopiero co pisaliśmy, że jest dobrze bo Coinbase jest dostępny 24 godziny na dobę a tu: "Coinbase first reported that it was investigating an issue in which its API and website were not functioning properly at 1:47 p.m. PDT on its status website."  Grin Grin Grin

https://cointelegraph.com/news/bitcoin-falls-by-1-400-after-crash-of-major-crypto-exchange-coinbase
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
@wwzsocki podobnie sytuacja ma się w drugą stronę - ja bym w sumie to nie mówił nawet o "kupowaniu taniego btc" / "sprzedawaniu drogiego" tylko po prostu łapanie dołków/górek - nie mamy niestety żadnego dowodu na to, że BTC w przyszłości będzie wielokrotnie droższe..
Co do wykresów, z wielką chęcią - niestety nie zawsze mam możliwość (czas) je wstawić - ale nic nie stoi na przeszkodzie, żebyście sami wklejali - choćby dla celów historycznych;

Co do aktualnej ceny - nie wygląda mi to dobrze - ja planowałem się ustawić na 11.300 ale niestety byłem poza domem i  nie zdążyłem wbić na giełdę (zresztą i tak pewnie by zamuliło - miałem plan obserwować 11.700 i wtedy zdecydować gdzie dokupić) no i zdążyłem stwierdzić, że 11700 raczej nie wytrzyma; i trzeba będzie spróbować na 11300.. niestety poszło to jak sami wiecie - i teraz  [patrzę na to niezbyt optymistycznie - nie mam komfortu tych 5% zysku, a przy spadku, który póki co jest wciąż mocno prawdopodobny możemy zobaczyć okolice 10k a może i nawet poniżej..

A za prawdopodobieństwem spadku przemawia też dość mocno charakter tej wczorajszej pompy i dumpu .. to co innego jak fejkowe wyjście z konsolidacji dołem - i korekta V- kształtna
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
...Ogolnie rzecz biorąc  kiedys musi przyjsc ~30% korekta .. byc moze to wlasnie teraz?

Jak byś mógł to wrzucaj, te wykresy, bo bardzo fajnie wizualizują o czym piszesz.

...Chyba że masz na myśli giełdy obracające środkami klientów na większych giełdach...
jedna giełda gra środkami klientów na innej giełdzie, która pada. Jeszcze ciekawiej jest gdy tamta giełda trzyma środki na kolejnej, jeśli pamięta ktoś przypadek takiego combo: bitmarket.eu->bitcoinica->mtgox...

Dokładnie o tym myślę a wszyscy wiemy, że to robią i to na duża skalę. Kiedyś taki łańcuszek, może się skończyć tragicznie, nie tylko dla zainteresowanych giełd ale i całego rynku.

Jak się zbierze kilka, a nie daj boże kilkanaście, kiedy padnie ta największa, wszystkie polecą za nią i ciężko przewidzieć, jak się to odbije na kryptowalutach. Na pewno niczym dobrym.

To się na pewno dzieje i kiedyś będzie ten czarny dzień, może nie teraz, podczas bull runu ale zaraz po.



Oto aktualna sytuacja na rynku. Wszkażniki na godzinowym interwale, pokazują na zwrot akcji, chociaż na chwilę. Zobaczymy.

 

Tak się przygladam temu wykresowi i znowu widzę jak duże działanie na cene maja "panic sells".

Zobaczcie, że kiedy cena (ostatnia linia czerwona w dół) jest najwyżej i na chłopski rozum wtedy powinno być najwięcej sprzedawania, to jest zupełnie na odwrót. Cena najwyższa, wolumen sprzedaży najniższy, im cena spada niżej, tym większy wolumen sprzedaży. Przecież powinno być odwrotnie. Ja jak bym sprzedawał, a nie był pewien ruchu ceny, to najpierw bym sprzedał 50% i póżniej 25%, itd. Myślę, że każdy wieloryb podobnie, bo ma od myslenia ludzi (stać go  Wink).

Wydaje mi się, że to właśnie panic sellers (a jest ich duzo, jak widać), dołują tak cenę. A wielorybom i giełdom to pasuje, odkupią od słabych rąk tanie BTC.
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
Tymczasem wracając do kursu wyrysował sie nam nad ranem trojkąt z którego niestety wyszlo dołem ..
Niestety ruchy na fundingu bitemexa nie napawaja optymizmem - jesli nawet mamy zakupy na spadkach to lewarowane - a  tak finansowanr pozycje siła rzeczy nie mogą zbyt dlugo przetrwać. Tyle jesli chodzi o aspekt bitmexa;
Ogolnie rzecz biorąc  kiedys musi przyjsc ~30% korekta .. byc moze to wlasnie teraz?
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
Tak, ale te małe giełdy nic nie znaczą w ogólnym rozrachunku. Chyba że masz na myśli giełdy obracające środkami klientów na większych giełdach.

Nie byłoby to nic nowego i całkiem prawdopodobne.

BTW. Najzabawniej (nie dla userów) gdy jedna giełda gra środkami klientów na innej giełdzie, która pada. Jeszcze ciekawiej jest gdy tamta giełda trzyma środki na kolejnej, jeśli pamięta ktoś przypadek takiego combo: bitmarket.eu->bitcoinica->mtgox.
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Tzn. nie mówię od razu, że giełd Wink...

Jeszcze dwa, trzy lata temu może tak, bo było ich kilkadziesiąt.

Teraz jest ich grubo ponad tysiąc i na pewno chociaż 1% z nich, jest co tu dużo mówić, bardzo wątpliwego pochodzenia i co chwilę mamy jakieś nowe skamy, np. Quadriga parę miesięcy temu.

Bez kontroli/regulacji nie ma jak zapanować nad podrabianiem, przerabianiem księg z orderami, wolumenów, itd.
Pages:
Jump to: