Pages:
Author

Topic: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC. - page 60. (Read 15368 times)

legendary
Activity: 2156
Merit: 1622

Z tym potwierdzeniem to ja bym się jeszcze aż tak nie spieszył  myślę, że do tego potrzeba przebicia 8500 i retestu tego poziomu od góry, niemniej są na to wielkie szanse

Też bym się nie spieszył. Jak dla mnie jest 90% szans na pojawienie się szansy na zakupy na niższych poziomach i 70% szansy na zakupy nawet przy 6000$. Puki co, to chłopaki wyciągnęli w niedzielę świeczkę tygodniową w górę dając sygnał bykom do wzrostów (wieloryby walczą o zamknięcie świeczek, bo wiedzą, że techniczni gracze zwracają na to uwagę. Walka o zamknięcie świeczek na każdym interwale widoczna jest gołym okiem) jednak zatrzymując się przed poprzednim szczytem... Jeszcze wszystko może się okazać. Lubicie porównywać się do poprzedniej bańki. Tam, po podobnych wzrostach, nastąpiło gwałtowne pęknięcie i spadek o 40%.  

https://www.youtube.com/watch?v=5dEnyQadYfc - gość ciekawe opisuje wykres jako sposób przekazania informacji przez wielkich graczy. Czyli rynki z punku widzenia wieloryba. (dot. wyciągania świeczki tygodniowej)
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
...chwaliłeś się że trzymasz AGI a ono w ostatnich dniach raczej nie zanotowało jakiegokolwiek ruchu w kierunku północnym...

Chyba mnie z kimś pomyliłeś nigdy nie miałem AGI tylko ATL, który skoczył właśnie o 100%.

No chyba, że jakieś śmieszne ilości z airdropa ale o takich tokenach lub monetach nie piszę jako o inwestycjach.



Ja miałem na myśli SingularityNet i inne tokeny, które mam z airdopu i bounty.
hero member
Activity: 714
Merit: 611
...
Od trzech dni poszły mi w górę wysztkie alty o 45%. Wszystko się pompuje, a wolumen rośnie.

Chyba nie wszystkie  Wink - chwaliłeś się że trzymasz AGI a ono w ostatnich dniach raczej nie zanotowało jakiegokolwiek ruchu w kierunku północnym...

legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Z tym potwierdzeniem to ja bym się jeszcze aż tak nie spieszył  myślę, że do tego potrzeba przebicia 8500

To rozumiem, że sugerujesz, że lepiej kupić BTC dopiero na 8500 lub wyżej?

...na tych dużych altach możemy mięć cofkę pod wpływem koncentracji kapitału na btc...

Od trzech dni poszły mi w górę wysztkie alty o 45%. Wszystko się pompuje, a wolumen rośnie.
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
Koniec weekendu i Bitcoin dał nam odpowiedż. Rynrk byków 100% potwierdzony. Jeżeli jeszcze nie kupiliście BTC, ETH, LTC to radzę nie czekać bo jak zaczną teraz newsy podawać cenę BTC na pierwszych stronach i jako najważniejszą wiadomość FOMO zrobi swoje i zaraz będziemy na 12000 potem 15000$.

Tak wygląda tygodniowy BTC  Grin Grin Grin Grin Grin


Z tym potwierdzeniem to ja bym się jeszcze aż tak nie spieszył  myślę, że do tego potrzeba przebicia 8500 i retestu tego poziomu od góry, niemniej są na to wielkie szanse,
I nie zgodzę się również, żeby nie czekać na zakupy altów - tutaj tak na prawdę nawet na tych dużych altach możemy mięć cofkę pod wpływem koncentracji kapitału na btc... jutro myślę też  będzie sądny dzień - listing LEO na bitfinex (aczkolwiek do końca nam to sprawy nie wyjaśni - musiałby się ten token znaleźć na innych giełdach żeby sprawa została jednoznacznie wyjaśniona...)

W sumie też się wyjaśni czy moja teoria o zakupach wywołanych wzmocnionym weekendem fomo się potwierdzi Wink


https://www.youtube.com/watch?v=L0otYijxNbc

legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Koniec weekendu i Bitcoin dał nam odpowiedż. Rynek byków 100% potwierdzony. Jeżeli jeszcze nie kupiliście BTC, ETH, LTC to radzę nie czekać bo jak zaczną teraz newsy podawać cenę BTC na pierwszych stronach i jako najważniejszą wiadomość FOMO zrobi swoje i zaraz będziemy na 10000 potem 12000$.

Tak wygląda tygodniowy BTC  Grin Grin Grin Grin Grin



Wyobraźcie sobie, że nie ma tej pierwszej bańki przed wyjresem od 2019r., to co wtedy byście powiedzeli o takim wykresie?
Bo ja kupiłem spowrotem na 7300$ BTC, bo przecież jakiaś straszna bańka się szykuje.

Pamiętajcie jak usłyszycie od taksówkarza, że trzeba kupować BTC, to właśnie wtedy trzeba sprzedawać. Z życia wzięte podczas ostatniej bańki.

W 2017 roku, tak do 10000$ było dość cicho o BTC, potem słyszałem w radiu jakieś tam pierwsze newsy przy 13000$. Jak było 15000$ to już w regionalnym radiu był codzienny program o canach krypto, a  od 17000$, to już BTC było wszędzie w każdym newsie i nie zapomnę jak dobiło do 21000$ i zaczęło już spadać ale odbiło jeszcze do góry i znowu było na 20000 przez dzień czy dwa i wtedy, to już wszyscy gadali o BTC, nawet w pracy na śniadaniu słyszłem dyskusje o aktualnej cenie pierwszej dziesiątki na coinmarketcap i w co inwestować. To już był koniec bańki.

Teraz jest cicho, nikt na ulicy o BTC jescze nie mówi jak podczas bańki 2017r.
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
Muszę powiedzieć, że dzisiejszy poranek to dla mnie taki szok, że kilkukrotnie sprawdzałem czy mi się przypadkiem nie wczytał stary, nieodświeżony wykres - było to dla mnie wieksze zaskoczenie niż wybicie z 3800 na  (jeślli brać pod uwagę sekwencję wydarzeń) 8000 włącznie - niestety nie miałem wcześniej czasu wgłębić się w temat, więc póki co odniosę się "w ciemno" do przyszlych scenariuszy..

1. Jeśli kurs utrzyma się na zbliżonych poziomach to znowu będzie bardzo ciekawie w kontekście kontraktów CME - szykuje się kolejna duuuża luka:

2. Ichimoku - jeden ze wskaźników, który w backtestingu wykazywał największą skuteczność:
[img with=600]https://i.imgur.com/DWhxRTr.png[/img]
Weszliśmy w chmurę, przecięcie pro-wzrostowe - teoretycznie następny przystanek to górne ograniczenie chmury - czyli być może nawet 12.000, jeśli poszlibyśmy agresywnie... zresztą jeśli nie, a sentyment rynku się utrzyma to wg. Ichimoku wyjście z chmury również daje sporego "boosta" cenie...

Przy czym trzeba koniecznie zaznaczyć, że większość zwolenników Ichimoku dostosowuje pod rynek kryptowalut troszeczkę inne parametry - ja aż tak bardzo się nie wgłębiałem

3. Jako, że to jest temat o btc to tutaj pozostanę przy btc, zresztą alty teraz to tylko zmartwienie Tongue
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Tygodniowy wykres dla ceny BTC na giełdzie Bitfinex wcale nie wygląda, aż tak źle. Powiem więcej wygląda całkiem dobrze i jeżeli, ta trzecia tygodniowa świeca zamknie się na zielono (nie ważne jaka długość), to nadal jest realna szansa na kontynuacje ruchu do góry i potwierdzenie definitywne początku rynku byków.



Jak narazie tygodniowy wygląda jak święto byków. Widzę tylko jedną czy dwie mikroskopowe czerwone świece, to tylko potwierdza mocny trend, a ta cała niepewność medialna dookoła tego szybkiego wzrostu ceny, może wskazywać na ostanią fazę niedowierzania czyli disbelieve. Najleppiej pokaże to wykres, patrzcie na ostatnią fazę i co widzicie jakieś podobieństwa w przebiegu poszczególnych faz?



Dzienny nie wygląda już tak kolorowo, conajmniej ostatnie whania ceny, ale nadal jest realna szansa na ruch do góry (jak i na dół  Cheesy). Jesteśmy trochę tak zawieszeni pomiędzy, 50 na 50%. Nic się nie da zrobić, tylko czekać, posiłkować analizą techniczną i wiadomościami. Ja wykorzystuję Fibonnaciego, Stochastic, RSI, wolumeny, Bollinger Bands i kilka innych wskażników. Raczej nie jako dowód na podjęcie decyzji, a potwierdzenie dla obranej wcześniej strategii.

Dzienny wykres może nie napawa optymizmem ale też nie jest, aż taki zły. Myślę, że do poniedziałku coś powinno się wyjaśnić.

Podobieństwo do wykresu Psycholgy of Market Cycle powyżej uderzające. Szkoda, że nie dorysowali co będzie dalej   Wink.



Pożyjemy zobaczymy  Wink.
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
...Poza tym, jak już porównujemy bańki, to możliwe, że jesteśmy zupełnie w innym miejscu niż się wszystkim wydaje i czeka nas jeszcze z 2 lat rynku niedźwiedzia i zatrzymania ceny w okolicy 1000$...

To też jest bardzo możliwe i już jakiś czas temu zastanawiałem się nad tymi zależnościami. Mam świetny wykres, który przedstawia te zależności i prawdopodobny czas ich trwania w przyszłości.

legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
...Popraw mnie jeśli się mylę...

Nie chodzi tu o mierzenie wolumenów, a raczej o podparcie się o historyczne dane, bo jak wiemy wszystko zatacza kręgi i historia lubi się powtarzać.

Oczywiście, że wolumeny mogą być niższe, bo cena BTC jest wyższa i to o kilka tysięcy.

Pomimo wszystko jest szaleństwem, żeby nie wziąć pod uwagę historycznych ruchów ceny BTC i powiązanych z tym zachowań, na przykład: wolumenu.

Na dzień dzisiejszy, nie może on spadać aby cena rosła. Dlatego pisałem, że będę dokładnie obserwował wolumen i gdyby był taki sam albo rósł, to by było dobrze i duża szansa na dalszy ruch do góry.

Przy spadającym wolume i czerwonych świeczkach niestety wskazuje na "bull trap" i aktualną korektę. Dodatkowo mamy weekend, a jak wiemy cena BTC na weekendy lubi spadać.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
Coinbase był jedną z niewielu giełd oferujących możliwość kupienia krypto za fiat w 2015. Obecnie większość posiada tą opcję do tego doszedł handel na dźwigni, na kontraktach na bitmexie, short, long... wiele się pozmieniało. Uważam, że o ile w 2015 coinbase mógł odpowiadać za większość handlu tak w 2019 odpowiada może za 5-10%? Ale tych postulatów pewien nie jestem bo na rynku jestem od 2017. Popraw mnie jeśli się mylę. Chodzi mi tylko o to, że wolumen tego odbicia nie jest aż tak nieproporcjonalny w stosunku do odbicia w 2015 a porównywanie go w centymentrach świeczek jest mało miarodajne.
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Wszyscy wiemy, że bardzo rzadkie jest wybicie, już za pierwszym razem. Zazwyczaj są 3 próby i dopiero czwarta jest udana (jeżeli wogóle), szczególnie po takim mocnym spadku.

Oczywiście wszystko jest możliwe, ale raczej przetestujemy poziomy 6500 - 5500$ podczas tej korekty i będzie wtedy można myśleć dalej.

Dodatkowo Fear Index wystrzelił razem z ceną.



A tu aktualne dane z dzisiaj.



...Widać, że obecny wolumen jest większy od wolumenu z końca bańki 2017...

No właśnie dlatego nie używam wykresu wolumenu BTC z Coinmarketcap, bo jak wszyscy wiemy jest mocno oszukany. Sugeruje się wolumenem dla Coinbase. Uważam, że jest on prawdziwy, a serwis ten obsługuje rekordowe ilości klientów małych i dużych, czyli jest jak najbardziej miarodajny.

...Swoją drogą, to czym wycinałeś tą wklejkę ?Smiley siekierą?...

Tak to wyglądało, już poprawione, dzięki za zwrócenie uwagi.

legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
Cena BTC bardzo ładnie sprawdza się na poziomach Fibonacciego i teraz jest najważniejszy moment tego spadku.

Cena osiągnęła ten poziom tylko na kilku giełdach a ruch ten nazwałbym bardziej "flash crash" niż dojście ceny do kluczowego poziomu i odbicie Smiley. Zgadzam się z tym, że krótkoterminowo korekta może się pogłebiać.

Swoją drogą, to czym wycinałeś tą wklejkę ?Smiley siekierą?

Ad. volumen. Podejrzewam, że słupki pod wykresem wyrażone są w bitcoinach. Słupek więc przy obecnej pompie może i wydaje się mniejszy ale może za nim stać kilkukrotnie większy kapitał. Poza tym prawdopodobnie jest to wolumen z 1 giełdy, której popularność mogła się zmienić w ciągu 5 lat.


Widać, że obecny wolumen jest większy od wolumenu z końca bańki 2017, ale i z tej perspektywy wolumen z końca bessy 2014 jest niezauważalny (260 mln vs 30 bil) - oczywiście jest to również niemiarodajne przez ilość sztucznego wolumenu jaki obecnie widzimy, ale pieknie obrazuje drugą stronę medalu (co kto widzi takie wnioski wyciąga).

Poza tym, jak już porównujemy bańki, to możliwe, że jesteśmy zupełnie w innym miejscu niż się wszystkim wydaje i czeka nas jeszcze z 2 lat rynku niedźwiedzia i zatrzymania ceny w okolicy 1000$.

legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
Jak przewidziałem:

10k in 48 hours please kind Pump Masters  Cheesy

Time to sell some, a retracement to $6000-6500 or lower in...3...2...1. We're still in a bear market.

tak cena spadła. Ale racja, że póki co nic nie jest pewne, dla niektórych będzie to okazja, aby trochę tańszych BTC pokupować.
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Cena BTC bardzo ładnie sprawdza się na poziomach Fibonacciego i teraz jest najważniejszy moment tego spadku.



Wstrzymałbym się z kupowaniem, bo możemy zobaczyć nawet cenę 4800 lub niższe jak spadek dzisiaj ustanowi  "lower low" 3cią dzienną świecą na czerwono.
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Czyżby falstart? (Bull Trap)



Za niski wolumen, jak na takie wybicie, porównując go do wcześniejszych.



Co Wy na to?
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
i zaraz pojawi się jakiś negatywny news o jakimś ataku hakerskim.
W sumie to atak na Binance nie przełożył się jakoś widocznie na wahania cen.

Dokładnie atak na Binance nie przełożyłsię na zmianę w cenie BTC co więcej wystrzeliła do góry tak mocno zaraz po następnej bardzo złej wiadomości o braku miliardów dolarów w kasie projektu Tether (USDT).

Sugeruje to że jednak jesteśmy na początku bull run 'u, dodatkowo potwierdzony przez formację Golden Cross. Pożyjemy zobaczymy.
member
Activity: 476
Merit: 88
Online Cryptocurrency Exchange
i zaraz pojawi się jakiś negatywny news o jakimś ataku hakerskim.

W sumie to atak na Binance nie przełożył się jakoś widocznie na wahania cen.
member
Activity: 257
Merit: 32
Myślę że jeszcze jest za wcześnie na powroty do poziomów 8-10k+ i zaraz pojawi się jakiś negatywny news o jakimś ataku hakerskim. Druga sprawa że wciąż jest do upłynnienia cała masa BTC z mt goxa: https://www.cryptoground.com/mtgox-cold-wallet-monitor/ i to może przyhamować opcje na wzrosty w najbliższym czasie.
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Wolumeny coraz niższe i prawdopodobnie po dzisiejszym dniu zobaczymy czerwoną świecę na 24 godzinnym wykresie.

Myślę, że jedyna możliwość to wspierać się poziomami Fibonacciego jeżeli cena będzie spadać lub balansować w jakimś przedziale.

Dodatkowo obserwować wolumeny i inne wszkaźniki jak RSI.

Pages:
Jump to: