Pages:
Author

Topic: kilo vermek için napmalıyım - page 2. (Read 4342 times)

full member
Activity: 219
Merit: 109
March 16, 2018, 12:12:16 PM
Bence en surdurulebilir yontem, gercekten sevecegin, durduk yere icinden spor yapma istegi getirecek bir spor bulmak.

Cok kilolu degilim ama ne zaman biraz sagligima dikkat edeyim desem, 2 hafta sonra kahvaltida pizza yemeye basliyorum. Surdurulebilir bir sistemi yillar boyu kuramadim.
Bir ara bir sekilde bisiklet sporuna basladim. Birde guzel bir bisiklet grubu buldum, iclerinden 3 kisi ile de yakin arkadas olduk.
O zamandan beri icimden surekli bisikletle gezmek, ortalama hiz rekorlari kirmak geliyor. Surekli arkadaslarla antremana cikiyoruz. Istanbulda bisiklet ile gezmedigimiz tek bir semt kalmadi, Istanbul disina bile ciktik.
Kapinin onundeki bakkala gitmeye bazen usenirim, ama sabah 7 de uyanip arkadaslarla sahilden 70-80 km  yapip eve donmek cok cazip geliyor. Yada bir hafta sonu Tekirdaga gidip kofte yiyip donmek muthis eglenceli geliyor.
Bu surecte beslenmeme en ufak bir sekilde dikkat etmedim, hatta surekli enerji harcadigimdan kola, eti canga en buyuk dostlarim oldu. Normalden fazla surekli bir seyler yiyoruz. Gece antremanini durum yada kumpir yemeden bitirmiyoruz. Buna ragmen 8 kilo vermisim. Surekli enerjigim, kendimi cok daha saglikli hissediyorum. Evde film izlemektense aksam cikip 30-40 km pedallamak daha eglenceli geliyor.

Benim tavsiyem, boyle sevebilecegin bir spor bulman olacaktir. Spor salonuna gitmeyi de denedim, kendimi cok zorlarsam evet devam ediyorum. Ama sauna disinda her anindan nefret ediyorum. Mesela pazar gunu cikip ballikayalara gidip 15km sirtimda 20 kg canta ile yuruyup 0 derecede kamp yapabilirim. Ne usenirim, ne eve donmek icimden gelir. Ama spor salonuna gidip de duvara bakarak 2 saat antreman yapmak iskence gibi geliyor bana. Her firsatta  gitmeyip evde kalmak istiyorum.

Bu sebeple bence kilit nokta gercekten sevebilecegin bir sey bulmak. Yoksa belki gecici bir sure kendini zorlayarak devam edebiliyorsun ama bir yerde illa ki kopuyor. En iyi ihtimalle hedefine ulasip sonra geri eski haline donuyorsun. Surdurulebilir bir cozum gerekiyor, hayat tarzi olarak benimsenebilecek bir seyler bulunmali.
newbie
Activity: 34
Merit: 0
March 16, 2018, 10:28:11 AM
Sebze agirlikli ve bol su içerek beslenmeli ve en az kırk dakika tempolu yürüyüş ve hafif kosudan sonra vucudu isindirip spor yapmalıyız. Ama herseye ragmen kılo verememe sıkıntısı vars ise uzman bir dokatora basvurup tahlil yaptırmalıyız
newbie
Activity: 6
March 13, 2018, 09:50:00 AM
Bol bol su içmelisin düzenli olarak spor yap yediklerine özen göster otomatikmen zayıflarsın
newbie
Activity: 131
March 12, 2018, 08:57:02 AM
Spor salonuna gitmek istemiyorsan evde P90x benzeri programlara başlayabilirsin işe yarıyor en azından bende yaradı
newbie
Activity: 30
March 08, 2018, 12:01:58 PM
öncelikle tsh, d vitamini ve insülin direnci testlerinizi yaptırın. eğer bir sorun yoksa sağlıklı beslenerek (glisemik indeksi düşük yiyeceklerle) rahatça kilo verebilirsiniz.
sr. member
Activity: 574
Merit: 252
March 05, 2018, 10:31:06 AM
Kardeşim mecbur yediklerine dikkat edeceksin öncelik diyetisyene gideceksin ve verdiği programa uyacaksın. Disiplinli olacaksın ve spor yapacaksın bunlar zorunlu yoksa kilo veremezsin. Mideye kelepçe ameliyatı falan duydum ama ne kadar faydalı zararı nedir bilmiyorum bi araştır derim son çare olarak.
newbie
Activity: 4
March 05, 2018, 07:53:42 AM
3 öğün yerine 3 ana  3 ara öğün yapacaksın. yani 6 öğün. Hazır gıdalardan : abur cubur , kola meyve suyu vs hepsinden uzak dur. Kolaylıkla verirsin. Tabi insülin direncin yoksa.. Eğer varsa spor yapacaksın kırılsın.
full member
Activity: 545
Merit: 124
March 05, 2018, 05:51:58 AM
3 beyazdan uzak durursanız kilo almazsınız. şeker un kokain.
Grin Grin Grin bence de ,
newbie
Activity: 42
March 04, 2018, 05:00:43 PM
Bu konuyu açarak iyi yapmışsın ama çoğu kulaktan duyma post atmış olabilir. Diyetisyene gitmen senin için daha iyi olur ama sana önerebileceğim şey akşam 8 den sonra pek yemek yememeye çalış ve yağlı yiyeekler uzak dur şekeri hayatında çıkart düzenli spor yap düzenli uyu profesyonel bir PT bul rahatlıkla kilo verip kas kütlesi katabilirsin vücuduna. Wink
jr. member
Activity: 156
Merit: 1
March 04, 2018, 10:04:47 AM
Kilo vermenin birkaç püf noktasını buldum beyaz ekmek yerine öğünlerde birer dilim kepekli ekmek , sabahları mutlaka 1 yumurta birde sabah erken kaLKMA vede mümkün olduğunca yürümek için her fırsatı değerlendirme.(2 aydır diyetisyene gidiyorum ilk ay 2,5kg yağdan yakmışım bu ay kontrolümde ne olacak bakalım hayırlısı
member
Activity: 140
Merit: 13
February 28, 2018, 10:13:47 AM
tek çözümü ver bunun yemeyeceksin. başka çaresi yok ki. hepsi hikaye soylenilenlerin.
tavsiye istiyorsan ekstra da hamur ve şekeri hayatından çıkar
member
Activity: 196
Merit: 10
February 28, 2018, 06:10:54 AM
Bence en güzel yöntem düzenli beslenmek. Az yemek falan hikaye. Hayatında düzenli şeyler yapmak. düzenli uyumak, düzenli ve sağlıklı beslenmek, düzenli olarak günde 10000 adım atmak gibi şeyler. Çok yerim günde 1 öğün yerim dersen sağlıksız olur ve metabolizma bozulur.  Bunlara dikkat etmek gerek. Çok fazla kilo varsa da uzmana gitmek gerekir. Vücut kitle endeksi ölçümü yaptırılmalı. Bu iş obeziteye gidebiliyor farkında olmadan.
member
Activity: 84
Gambling Investment Fund
February 28, 2018, 05:32:21 AM
Beslenme alışkanlığınızı değiştirmelisiniz ,profösyönel yardım alabilirsiniz, ya da kendinizce uygun bir program belirleyip o yolda gidebilirsiniz
sr. member
Activity: 672
Merit: 251
February 28, 2018, 03:48:56 AM
buğday'dan üretilen herşeyi TAMAMEN kesmen gerekiyor.
şekeri tamemen kesmen gerekiyor.
bunu 8 ay uygula, spor yapmana gerek yok.

Kesinlikle katılıyorum. Buğday ve şeker insanları hasta eden ve şişmanlatan ürünler. Özellikle rafine şeker insan beyni için çok zararlı zayıflamak isteyenler bence şekeri keserse ister istemez kilo vereceklerdir.
member
Activity: 518
February 27, 2018, 10:37:15 AM
bazı insanlara su bile kilo yapıyor, işin zor, allah kolaylık versin, dengeli beslenme ve spor yapman lazım, ama bunları yazmak yapmaktan çok çok kolay Wink
jr. member
Activity: 420
February 27, 2018, 08:43:20 AM
klasik bir cevap olmayabilir bir ama düzenli yemek yemelisin ve spor yapmalısın Smiley
jr. member
Activity: 128
February 27, 2018, 08:05:57 AM
Kilit noktası yemek. Özellikle akşam 8'den sonra yemeyin hocam. Yatmadan önce yoğurt+pul biber+limon karışımının kilo vermeye faydalı olduğunu duymuştum.
newbie
Activity: 168
February 26, 2018, 04:03:48 PM
Fazla su içerek karbonhidrat almayı azaltarak en kolay şekil de kilo verebilirsiniz.
member
Activity: 308
February 26, 2018, 10:53:14 AM
Acilen bir diyetisyene ulaşman gerekiyor. Hem ülke de kime desem ben diyetisyenim, aaa benimde şu akrabam diyetisyen diyorlar vardır sizinde çevrenizde diyetisyeniniz
newbie
Activity: 98
February 26, 2018, 10:19:49 AM
Spor yapıcaksın.
Pages:
Jump to: