Pages:
Author

Topic: Polish Hyde Park - page 18. (Read 7146 times)

legendary
Activity: 1876
Merit: 3131
May 27, 2019, 05:04:03 AM
Ale po co napisałeś o tym w moim wątku dodatkowo nie czytając go?

Odniosłem się do posta innego użytkownika, który zwrócił uwagę na to, że twój merit często też trafiał do innych użytkowników naszej sekcji. Pierwsza część mojej wypowiedzi w tamtym temacie jest wytłumaczeniem dlaczego tak jest.

Przy okazji zrobiłeś ze mnie merit abusera.

Nie odniosłem się bezpośrednio do twojego połączenia z crypto mania. Rozwiałem wątpliwości co do merit abuse wobec innych użytkowników.
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
May 27, 2019, 03:47:22 AM
@BitCryptex - rozwiniesz tę myśl? Skoro dzielisz się takimi spostrzeżeniami w wątku dotyczącym oskarżeń @wwzsockiego to chyba warto by było żebyś najpierw się podzielił nimi z nami?

Ja i malevolent dajemy merity za odrobinę inne posty niż wy. Tak jak napisałem w tamtym temacie, czasami nie zgadzam się z wysłanym przez kogoś meritem, ale jest to mocno subiektywne i nie mam na to wpływu (przykład z poza naszej sekcji - przypadek użytkownika Vod). Ten temat był świetnym pomysłem, więc nagrodziłem jego autora, ale osobiście nie widzę sensu dawania merita praktycznie każdej osobie za wyłapanie kampanii i podstawienie danych do wzoru. Stworzyliście też listy z postami, które według was zasłużyły na więcej merita. Za każdym razem je przeglądałem i wybierałem posty, które uważałem za warte nagrodzenia. Nie chciałem nikogo urazić tym postem. Wszyscy robicie dobrą robotę udzielając się tutaj. Jeszcze nie wyczerpałem swojego źródełka na ten miesiąc.

Tak jak @wwzsocki napisal sam swego czasu pisalem, ze uważam ze zbyt trudno zdobyć merit - ze najlepiej przyzwoite  posty nagradzac 1 (swego czasu proponowalem tez wprowadzenie ulamkowej punktacji), a tym wybitnym mozna dawac nawet i po 5pkt.. zreszta  czy uwazacie, ze Darkstar jesr merit abuserem?

Ale ok, skupmy sie na tym jak pomoc @wwzsocki...


 
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
May 26, 2019, 10:00:41 PM
...czasami nie zgadzam się z wysłanym przez kogoś meritem...

Ja też się nie zgadzam i dlatego nagradzam wszystkie posty, które jakoś mnie przekonały a nie arcydzieła, bo od tego, już są niektóre merit source, a zwykli użytkownicy, jak meritów nie mieli, tak nie mają.

Ale po co napisałeś o tym w moim wątku dodatkowo nie czytając go?

Przy okazji zrobiłeś ze mnie merit abusera.

Bardzo Dziękuję  Wink. To napewno pomoże w mojej sprawie.



Wracając do mojej sprawy, to cała ta masakra, bo oddałem adres ETH i majla, w którym jest tyle spamu, że ciężko coś znależć.

No to, żeby udowodnić, że mi na nim nie zależy i że to nie jest nic dziwnego, żeby się nimi podzielić, to zaoferowałem go każdemu w moim wątku.

Jak ktoś chce to proszę o PM i dostanie klucz do adresu i hasło do maila.

Co do meritów. Dałem mu 60, czy jakoś tak, przez półtora roku i nigdy się z tym nie kryłem. Zawsze za najlepsze posty lub w tematach, w których jestem zainwestwany. Tu rozdałem, też podobne ilości, o ile nie dużo większe. Dodatkowo prosiłem Crypto manie, żeby mi ich nie dawał, jak mnie opomnieli o to w wątku, a w tym czasie byliśmy przez jakiś czas w nienajlepszych stosunkach, więc wysłałem PM, bo sprawa tyczyła się Bitcointalk.

Musicie zrozumieć, że byly zainwestowane pieniądze podczas bańki, no i strata bardzo szybko, bo już po paru tygodniach, była na rynku tragedia. A także inwestycje w ICO, też aktualnie nic nie warte, a wypłacili te tokeny dopiero na poczatku tego miesiąca (pół roku opóźnienia). Przecież to wszystko widać i on o tym pisze w soich postach, dokładnie tylko w wątkach tych projektów. Porównywanie mojego stylu pisania do Crypto manii uważam, też po prostu za śmieszne. Sam go uczyłem, jak pisać posty dla tego nie dziwie się, że się sugerował, to oczywiste, ja też bym tak robił. Nawet napisał o tym w moim truście, że jest mi wdzięczny za pomoc i że to ja go uczyłem. W dodatku moje pisnie, a jego, jest zupełnie inne. Nasze cytowania są inne. Ja tam widzę same różnice, a nie podobieństwa. A wspólne słowa, dwa na zdanie, moga się zdarzyć każdemu. Szczególnie kiedy używa się tych samych wtyczek jak Gramarly lub Ginger, a do tego Google translate. No i przecież, to ja opowiadałem mu o tych projektach. Jak na przykład o Ripplu, w którym właśnie jest ten sam błąd. Bo się znamy i gadaliśmy, pisaliśmy kupę razy i się zasugerował.

To jest właśnie pomaganie komuś, to się tak kończy potem masz tylko z tym same problemy i to cały czas. Na pocątku nic nie kumał, potem nieudana inwestycja i miesiące zanim przełknął porażkę, a teraz to na koniec. Pomimo tego, że odradzałem inwestowanie i doradzałem poczekać i tak miał do mnie pretensje.

Tak jak mówię, to jest anonimowe forum i z poczatku się zastanawiałem, czy pisać wogóle, że sie znamy, bo po co, ale potem, jak widziałem, te wszystkie oskarżenia o podobne adresy ETH i emaile lub konta społecznosciowe, zacząłem po prostu się bać, że ja przecież jestem też w wielu miejscach połączony i ktoś może mnie tak oskarżyć.

Ale tłumaczylem to sobie tak: "Nie ci goście, to maja po kilka altów, sam spam, rejestracja sekunda po sekundzie, te same 20 bounty i kupa innych powiązań. A ja to co innego, mnie nikt nie oskarży, no bo przecież wszyscy widzą, że się znamy, bo ogłosiłem, to już tyle razy i nawet jet w reputacji, żeby nie było jakichś problemów."

No ale tak nie jest.

Ta sytuacja przypomina mi pierwszy raz kiedy dostałem czerwony trust. Pomimo tego, że powtarzałem, w kólko, to samo, nikt nie wierzył i nikt nie chciał pomóc. Ale wystarczyło, że jeden wysokiej rangi użytkownik zajrzał do mojego tematu i uznał, że nie widzi, żadnych naruszeń regulaminu lub też nieświadome przez błąd i czerwony trust za parę dni zniknął, jak kamfora i nikt się do mnie nawet nie odezwał. Po prostu włączyłem kiedyś forum i czerwonki nie było. O co chodzi?

Przepraszam za błędy i lterówki (później poprawię i pewnie coś dodam  Wink) ale jestem wkur.... aż mi się ręce trzęsą jak to piszę. Kosztują mnie kupe nerwów te przepychanki.

P.S
Jeżeli chodzi o Hhampuza, to sam napisałem do niego. Myślę, że tak należy się zachować jak dostaniesz czerwony trust, to najlepiej samemu poinformować, o tym menedżera kampanii.



Proszę o pomoc. Mogę przedstawić dowody jakie ktoś sobie zarzyczy. Nie wiem, ofiarowałem KYC razem z sąsiadem.

Co jeszcze mogłem zrobić, żeby ogłosić na forum, że się znamy i mogą być jakieś powiązania między nami? A co z rodzinami, np. żoną i mężem nac forum?

Przecież to jest anonimowe forum i nie musimy o tym pisać, że jesteśmy małżeństwem, a możemy korzystać z tego samego maila i adresu ETH.
Dodatkowo, możemy się na forum zachowywać, jak byśmy się nie znali, żeby uniknąc rozpoznania lub mówić, że jesteśmy sąsiadami w najgorszym wypadku, żeby uniknąć oskarżeń o alt account. Jeszcze nigdy do tej pory nie widziałem tu rodzin, np. syna i ojca lub małżeństwa, które by pisały, o tym, że są spokrewnione i odpowiadały w postach cześć Mamo czy Tato lub żono czy mężu. Nawet nie widziałem braci. Niektórzy mają dorosłe dzieci, które jeszcze z nimi mieszkają, itd.

Jak uniknąć oskarżenia o alt account w takim przypadku?

Tu wszyscy się zachowują anonimowo. I ja też miałem z tym dylemat, jak się zachowywać, zwracać do znajomej mi osoby i doszedłem do wniosku, że najlepiej to oficjalne jak z obcą prawie osobą. W dzisiejszych czasach ludzie żyją bez ślubów i maja osobne konta i inwestycje, dochody, itd., jest 21 wiek.



Tak jak pisze @Tytanowy Janusz byłbym na tyle sprytny żeby pisać do siebie PMy a z drugiej strony na tyle głupi, żeby użyć tego samego adresu ETH, maila, Telegramu i sygnatury w moim alcie? Przecież to się wogóle kupy nie trzyma. Ja po prostu o tym nie myślałem kiedy pomagałem założyć konto i tłumaczyłem kampanie bounty. Ludzie nie wierzą najpierw, że to prawda, a później zupełnie nie mają pojęcia jak to działa. Musiałem tłumaczyć jak posty pisać, żeby nie spamować i żeby nie miał problemów, itd. To nie było jedzo spotkanie tylko trwało jakiś czas. Później zaczęły się dochodzenia na forum i zaczęły sie sprawy z tymi samymi adresami, no i zacząłem się bać żeprzecież my, też jesteśmy połąćzeni ale o tymjuż pisałęm powyżej.
legendary
Activity: 1876
Merit: 3131
May 26, 2019, 07:35:27 PM
@BitCryptex - rozwiniesz tę myśl? Skoro dzielisz się takimi spostrzeżeniami w wątku dotyczącym oskarżeń @wwzsockiego to chyba warto by było żebyś najpierw się podzielił nimi z nami?

Ja i malevolent dajemy merity za odrobinę inne posty niż wy. Tak jak napisałem w tamtym temacie, czasami nie zgadzam się z wysłanym przez kogoś meritem, ale jest to mocno subiektywne i nie mam na to wpływu (przykład z poza naszej sekcji - przypadek użytkownika Vod). Ten temat był świetnym pomysłem, więc nagrodziłem jego autora, ale osobiście nie widzę sensu dawania merita praktycznie każdej osobie za wyłapanie kampanii i podstawienie danych do wzoru. Stworzyliście też listy z postami, które według was zasłużyły na więcej merita. Za każdym razem je przeglądałem i wybierałem posty, które uważałem za warte nagrodzenia. Nie chciałem nikogo urazić tym postem. Wszyscy robicie dobrą robotę udzielając się tutaj. Jeszcze nie wyczerpałem swojego źródełka na ten miesiąc.
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
May 26, 2019, 06:48:18 PM



might be worth looking into these as well, seems to be a lot of merit passed amongst these accounts in particular (in addition to the two mentioned in op).
https://bitcointalksearch.org/user/tytanowy-janusz-1925869
https://bitcointalksearch.org/user/cryptovigi-1697068
https://bitcointalksearch.org/user/adamvp-830898

ill try and look through a bit later when i have time.

Jak widzę chłopaki - niebawem też możemy dołączyć do szacownego grona userów z czerwonym trustem  Shocked Shocked Shocked


(...)



To że rozpoczął Newbie mnie wcale nie dziwi - świeże konto założone w jednym konkretnym celu - wrzucić oskarżenia jednocześnie samemu pozostając w cieniu...
Co do kampanii w której uczestniczy @wwzsocki to nie myślę żeby ktoś polował na jego miejsce - zwłaszcza, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni co chwila pojawiały się tam kolejne nowe miejsca....




Pojawiały się, ale głównie dla Legendary, a my jesteśmy jednak Hero Member..
Dobra @malevolent  chcą nam zniszczyć polską społeczność, zrobisz coś z tym??
hero member
Activity: 714
Merit: 611
May 26, 2019, 06:26:03 PM
Komuś się nie podoba moje konto i robi aferę, że @Crypto mania to mój alt.

Chcecie poczytać, to zapraszam: https://bitcointalksearch.org/topic/need-dt-using-multiple-account-trading-merit-self-talking-trading-trust-5147367

Co Wy na to? Też uważacie, że to mój alt?

Oj stary - widzę że nieźle was prześwietlili... Powiem tak - jeśli czytałbym o kimś innym chyba dałbym się przekonać bo dowody poszlaki wyciągnęli dosyć silne...
Z drugiej strony rozmawiając z Tobą przez kilka miesięcy myślę, że poznałem Cię na tyle żeby wiedzieć że masz na tyle wiedzy, że chcąc zamaskować swojego alta nie popełnił byś tak kardynalnych błędów. Więc kierując się zasadą, że im bardziej tłumaczenie jest nieprawdopodobne tym bardziej może okazać się prawdziwe skłoniłbym się do uwierzenia że crypto mania to faktycznie Twój sąsiad, któremu za bardzo chciałeś pomóc...


might be worth looking into these as well, seems to be a lot of merit passed amongst these accounts in particular (in addition to the two mentioned in op).
https://bitcointalksearch.org/user/tytanowy-janusz-1925869
https://bitcointalksearch.org/user/cryptovigi-1697068
https://bitcointalksearch.org/user/adamvp-830898

ill try and look through a bit later when i have time.

Jak widzę chłopaki - niebawem też możemy dołączyć do szacownego grona userów z czerwonym trustem  Shocked Shocked Shocked


...
However, as a merit source, I don't agree with how some posts were awarded - that's highly subjective. I haven't read the whole thread yet.

@BitCryptex - rozwiniesz tę myśl? Skoro dzielisz się takimi spostrzeżeniami w wątku dotyczącym oskarżeń @wwzsockiego to chyba warto by było żebyś najpierw się podzielił nimi z nami?


...
About @wwzoscki case - dziwne jest to, ze watek rozpoczął newbie
@Tytanowy Janusz , Dodatkowo myślę, że nie bez znaczenia jest fakt, w jakiej kampani jest - mysle ze moga byc po prostu chetni na jego miejsce...

To że rozpoczął Newbie mnie wcale nie dziwi - świeże konto założone w jednym konkretnym celu - wrzucić oskarżenia jednocześnie samemu pozostając w cieniu...
Co do kampanii w której uczestniczy @wwzsocki to nie myślę żeby ktoś polował na jego miejsce - zwłaszcza, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni co chwila pojawiały się tam kolejne nowe miejsca....


hero member
Activity: 1246
Merit: 708
May 26, 2019, 01:34:15 PM
@cryptovigi co do 500plus to akurat uważam, że  kryterium dochodowe od początku było bzdura -to miał być program prorodzinny (prokreacyjny) i zachecac kazdego, równiez tych najbogatszy (chocby symbolicznie - czasem liczy się sam fakt docenienia kogos a niekoniecznie wyskosc gratyfikacji) a ponadto weryfikacja tego kryterium dochodowego pochlania przeciez mnóstwo zasobów!
...

I tutaj absolutnie nie mogę się zgodzić program prorodzinny ok ale czy sądzisz że kogoś kto zarabia np. 30 kawałków miesięcznie 5 stówek zachęci do posiadania większej ilości potomstwa - bzdura. Czy są mu potrzebne te pieniądze do zapewnienia dziecku wychowania oczywiście że nie! Ale czy je weźmie - oczywiście skoro dają to czemu nie.... Ja osobiście wolałbym żeby kasa która szła dla ludzi zamożnych poszła na pierwsze dzieci dla tych znacznie uboższych - w końcu prawdziwymi beneficjentami tych pieniędzy powinny być dzieci a nie rodzice...

Piszesz, że weryfikacja kryterium dochodowego pochłania mnóstwo zasobów - i tak żeby otrzymać kasę trzeba wypełnić ileś tam formularzy co za problem dodatkowo zweryfikować PITA za zeszły rok - nie wyobrażam sobie żeby za każdym puszczać detektywa szukającego ukrytych dochodów ale sprawdzenie jednej kwoty w systemie zajmie nie więcej niż kilkanaście sekund...




 Mam znajomą która pracuje w OPS'ie - dla nich sama jedna akcja "300zł wyprawki szkolnej" to było mnóstwo dodatkowej (przez kilka tygodni musieli zostawać po godzinach; BTW w żaden sposób dodatkowo nie opłaconej) pracy. Zresztą kiedyś już był projekt, by zlikwidować kryterium dochodowe (bodajże jeszcze za LPR) i do wniosku były dołączone wyliczenia, że weryfikacja kryterium dochodowego kosztuje olbrzymie kwoty pieniędzy, więc niestety - realia czasami w zaskakująco przykry sposób rozmijają się z rzeczywistością Sad



About @wwzoscki case - dziwne jest to, ze watek rozpoczął newbie
@Tytanowy Janusz , Dodatkowo myślę, że nie bez znaczenia jest fakt, w jakiej kampani jest - mysle ze moga byc po prostu chetni na jego miejsce...
PS. Hhampuz już sie dowiedzial o sprawie...
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
May 26, 2019, 10:27:26 AM
Ja prawdy nie znam, ale czytając tylko ten wątek wnioskuję, że:

Jesteś do tego stopnia dobrym pisarzem, że otrzymałeś ponad 100 meritów od merit source na wwzysocki a jednocześnie tak samo kiepskim pisarzem na alt account, że dostawałeś tam merity tylko do siebie samego.

Jesteś wyjątkowo sprytny, bo pisałeś sam do siebie już rok temu na wypadek, jakby miało to wyjść na jaw, a jednocześnie do tego stopnia głupi, że wykorzystałeś ten sam adres eth, telegram, mail mimo, że masz konto od 6 lat i doskonale znasz zasady.

Dowody są silne, jednak nie trzymają się kupy w szerszym kontekście (przynajmniej według mojej subiektywnej i pobieżnej oceny). Próbowałem dodać coś od siebie ale niestety wykorzystałem argument, którego nie sprawdziłem w 100% (brak postów na polskim lokalu) i podejrzewam, że moje zdanie przestało się liczyć. Mam nadzieję, że sprawa będzie się rozwijać i wybronisz się. Nie poddawaj się. Nie po to włożyłeś tyle starań.

Najgorsze jest to, że nawet jak przekonasz wszystkich, to i tak nic to nie zmieni, bo ranking trust jest "zdecentralizowany" i nie można wpływać na ratingi napisane przez innych w inny sposób niż poprzez usunięcie danej osoby z rangi DT. Osoby, które ten rating ci wydały muszą go usunąć. Nikt inny

Na twoim miejscu poinformowałbym hhampuza wraz ze swoim wyjaśnieniem. Może zatrzyma cię w kampanii. Jak fakt ten dojdzie do niego od osób trzecich, to prawdopodobnie nie będziesz miał okazji się wytłumaczyć.

edit: Całe to śledztwo wygląda tak:

-dowód 1
-niewinne uzasadnienie
-wątpię

-dowód 2
-niewinne uzasadnienie
-wątpię

-dowód x
-niewinne uzasadnienie
-wątpię

x razy wątpię = zniszczone konto.

Z drugiej jednak strony zrobiłeś to tak, że nie pozostawiłeś sobie żadnej linii obrony. Jedyna jaką masz to "przecież nie byłbym taki głupi, by popełnić tyle błędów ukrywając alta"
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
May 26, 2019, 08:52:41 AM
Oczywiście nikt nie wierzy ale te przykłady: "project already death" lub "This is just great news" napisał każdy z nas conajmniej raz takie zdanie.

Dodatkowo jak rozmawialiśmy o Ripple to zawsze mówiłem czy pisałem właśnie Rippel i widziałem już nie jedną osobę ktora robiła ten sam błąd.

No cóż to jest mój koniec tutaj. Tak właśnie załatwia się normalnych ludzi którzy nie maja tu pleców jak sciana.

Przecież Ci dwaj co mi dali czerwony trust się dobrze znaja i działaja razem.

Nie przypuszczałem, że może się to stać szczególnie jak tyle razy pisałem że się znamy i dodałem to w reputacji.

Naprawdę nie wiem jak mógłbym jeszcze ogłosić że się znamy?

A co z merit abuse? Przecież nie powinno być o tym nawet mowy.

@Malevolent możesz doradzić co dalej robić?
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
May 26, 2019, 08:38:41 AM
To że na obu kontach popełniane są te same błędy bardzo rzuca się w oczy:

https://bitcointalksearch.org/topic/m.51219202

Co ja mogę zrobić, że on mnie naśladował, brał przykład z moich postów. Nawet o tym nie wiedziałem gdybym wiedział co z tego będzie nigdy bym mu o Bitcointalk nie powiedział.

To że Cryptomania spamował i troche ściemniał w postach to już jest dowód, że to nie ja, bo tak nie robię.

Znacie mnie najlepiej jestem tu z Wami tak długo i tyle razy pisałem o Crypto Manii i że to mój sąsiad.

Tak dałem mu adres i email, korzystał z mojego username ale przecież nie złamałem zadnych reguł na forum.

Nie ma tysięcy tokenów wyludzonych z bounty. Z tego co wiem brał udział tylko w dwóch z czego jedna wypłaciła 2 dolary w tokenach Ardor.

Ten adres mu się nigdy nie przydał i nigdy nie miał klucza do niego tylko sam adres.

Nikt nie udowodnił ponad wszelką wątpliwość, że to moje konto a wszystkie niejasności i wątpliwości powinny być brane na korzyść oskarżonego a nie odwrotnie.

Ktoś chce mnie ujebać i mu sie udało i to już po raz drugi.

Wracając do tematu tych samych błedów na obu kontach. No proszę przecież o takie coś to można oskarżyć połowę forum.
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
May 26, 2019, 06:22:00 AM
To że na obu kontach popełniane są te same błędy bardzo rzuca się w oczy:

https://bitcointalksearch.org/topic/m.51219202
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
May 26, 2019, 02:19:53 AM
#99
Komuś się nie podoba moje konto i robi aferę, że @Crypto mania to mój alt.

Chcecie poczytać, to zapraszam: https://bitcointalksearch.org/topic/need-dt-using-multiple-account-trading-merit-self-talking-trading-trust-5147367

Co Wy na to? Też uważacie, że to mój alt?
hero member
Activity: 714
Merit: 611
May 25, 2019, 05:05:42 PM
#98
@cryptovigi co do 500plus to akurat uważam, że  kryterium dochodowe od początku było bzdura -to miał być program prorodzinny (prokreacyjny) i zachecac kazdego, równiez tych najbogatszy (chocby symbolicznie - czasem liczy się sam fakt docenienia kogos a niekoniecznie wyskosc gratyfikacji) a ponadto weryfikacja tego kryterium dochodowego pochlania przeciez mnóstwo zasobów!
...

I tutaj absolutnie nie mogę się zgodzić program prorodzinny ok ale czy sądzisz że kogoś kto zarabia np. 30 kawałków miesięcznie 5 stówek zachęci do posiadania większej ilości potomstwa - bzdura. Czy są mu potrzebne te pieniądze do zapewnienia dziecku wychowania oczywiście że nie! Ale czy je weźmie - oczywiście skoro dają to czemu nie.... Ja osobiście wolałbym żeby kasa która szła dla ludzi zamożnych poszła na pierwsze dzieci dla tych znacznie uboższych - w końcu prawdziwymi beneficjentami tych pieniędzy powinny być dzieci a nie rodzice...

Piszesz, że weryfikacja kryterium dochodowego pochłania mnóstwo zasobów - i tak żeby otrzymać kasę trzeba wypełnić ileś tam formularzy co za problem dodatkowo zweryfikować PITA za zeszły rok - nie wyobrażam sobie żeby za każdym puszczać detektywa szukającego ukrytych dochodów ale sprawdzenie jednej kwoty w systemie zajmie nie więcej niż kilkanaście sekund...


legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
May 25, 2019, 03:03:14 PM
#97
Mam tylko chwilkę więc nie opiszę dokładnie tematu, a chciałbym was ostrzec. Chodzą plotki, że coinbene zostało zhakowane.

https://elementus.io/blog/coinbene-analysis/
Tu doczytacie więcej. Więc jak macie jakieś coiny tam to lepiej wypłacać.
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
May 24, 2019, 03:52:02 AM
#96
@cryptovigi co do 500plus to akurat uważam, że  kryterium dochodowe od początku było bzdura -to miał być program prorodzinny (prokreacyjny) i zachecac kazdego, równiez tych najbogatszy (chocby symbolicznie - czasem liczy się sam fakt docenienia kogos a niekoniecznie wyskosc gratyfikacji) a ponadto weryfikacja tego kryterium dochodowego pochlania przeciez mnóstwo zasobów!


Swoja droga problem ubóstwa 500plus rozwiazuje akurat tylko pozornie. Tutaj jest artykul poruszajacy bardzo wazny aspekt sprawy:
https://www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/wstyd-zniknal-ale-pojawil-sie-inny-problem-czym-jest-ubostwo-w-erze-500/5m93353
Gorąco polecam sie zapoznać!
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
May 23, 2019, 08:59:26 PM
#95
Czy zatem jest pozwolenie od moderacji na tego typu konkretny wątek?

Jak ogłoszenie jest natury komercyjnej to najlepiej zalożyć wątek w dziale Tablica ogłoszeń: https://bitcointalk.org/index.php?board=163.0
hero member
Activity: 714
Merit: 611
May 23, 2019, 04:27:22 PM
#94
...
Przecież wystarczy dokładna kontrola i można w dużym stopniu powstrzymać wyłudzenia. Co innego z zasiłkiem dla bezrobotnych, bo podobno zniechęca do szukania pracy, ale to tylko kilka miesięcy i później jest koniec. Przechodzisz na socjal, który płaci dużo mniej niż zasiłek dla bezrobotnych i to jest, tylko tyle, żeby faktycznie wyżyć.
...

Teoretycznie masz rację, jednak z tą kontrolą jest duży problem. Nie wiem czy to tylko polska mentalność ale skala nadużyć jest tutaj niestety ogromna. Osobiście w pełni popieram założenia pomocy socjalnej i zgadzam się że jest jednym z filarów dzisiejszego państwa.

Niestety z drugiej strony ciągle widzę jak często ludziom naprawdę potrzebującym odmawia się jej czy też ogranicza natomiast duża część cwaniaków "znających system" korzysta z niej do woli tworząc sobie z tego dodatkowe źródło zarobku i ślizga się pomiędzy różnymi dostępnymi świadczeniami, przy okazji zakrzywiając rzeczywistość na wszelkie możliwe sposoby nie szukając daleko matki "samotnie wychowujące dzieci", żyjące od zawsze w stałych związkach z ojcami tych dzieci ale nie biorących ślubu "bo się nie opłaca", osoby celowo zaniżające dochody czy pracujące oficjalnie tylko na część etatu i biorące resztę pod stołem bo to "interes i dla nich i dla pracodawcy", w pracy widzę jak z funduszu socjalnego korzystają ciągle te same osoby - wcale nie najuboższe, ale z zasady zbierające wszystkie możliwe rachunki za wszystko, pracując w służbach mundurowych widziałem jak odchodzący na emeryturę dziwnym trafem - wszyscy jak jeden mąż okazywali się niepełnosprawni chociaż przez wszystkie lata nic im nie dolegało (swoją drogą nie mogło bo musieli by się pożegnać z zawodem) hitem była sytuacja kiedy szef działu łączności odchodząc na emeryturę okazał się prawie kompletnie głuchy  Grin, takich przypadków można by wymieniać bez końca...
Hitem po drugiej stronie szali jest wezwanie osoby, która otrzymała grupę inwalidzką z uwagi na amputację ręki na komisję weryfikującą mającą stwierdzić czy renta inwalidzka jej się nadal należy k@#$#wa przecież ludzie to nie jaszczurki i obcięte kończyny nie odrastają!!!

Kolejnym problemem są w wielu przypadkach nieprzemyślane zasady wprowadzania kolejnych programów socjalnych - aż nie mogę nie wspomnieć o słynnym pięćset plus. Czy uważam, że program jest dobry - oczywiście, ale czemu nie wprowadzili do niego kryterium dochodowego? Przecież to jest program socjalny a takie z samej definicji powinny dotyczyć osób, które takiej pomocy potrzebują. A tu mieliśmy sytuacje, że matka samotnie wychowująca 1 dziecko z niskimi dochodami nie miała prawa do pomocy państwa a prezes banku trzepiący kilkadziesiąt (albo kilkaset) tysięcy miesięcznie z dwójką dzieci jak najbardziej - jemu się należy - czy to jest normalne???

I znowu się rozpisałem..... więc szybka konkluzja - programy socjalne jak najbardziej TAK - z jedną uwagą dystrybuujmy nasze wspólne  pieniądze w sposób przemyślany i logiczny. Niech to nie będzie łatwa kasa dla cwaniaków tylko faktyczna pomoc dla potrzebujących!

hero member
Activity: 1246
Merit: 708
May 23, 2019, 01:24:45 PM
#93
@wwzoscki z tym, że jest tutaj pewien problem którego zwolennicy państwa socjalnego również nie powinni ignorować - chodzi o tzw. wyuczoną bezradność (zasadę ryby zamiast wędki) itd..  Po prostu jeśli człowiek dostawałby tyle samo kiedy niczego kompletnie nie robi jak i kiedy haruje kilkanaście godzin miesięcznie to raczej człowiek wybierze tą pierwszą, lżejszą wersje, z drugiej strony nadmierny stres i lęk np. przed utrata pracy i pozostaniem bez środków do życia również baaardzo często bywa destrukcyjny.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
May 23, 2019, 12:45:56 PM
#92
...nie wydaje mi się, by to byl glowny problem systemowy...
...marnowanie potencjału ludzkiego w postaci osób żyjących na koszt innych z socjale jest istotnym problemem...

Zgadzam się, że są nadużycia, ale nie zgadzam się, że socjal to jest problem, czy coś niepotrzebnego.

Tak jak pisze @Adamvp, jest to niezbędny element wszystkich ustrojów socjalistycznych, kapitalistycznych i innych. W każdym systemie występuje jakaś zapomoga czy instytucja, która jest za to odpowiedzialna i dają radę w większym lub mniejszym stopniu.

Czemu w innych krajach europejskich żyje się całkiem dobrze?
Przecież tu problem z wykorzystaniem socjalu, jest większy niż w Polsce i kwoty są zupełnie inne. Nikt nie daje nikomu nic za darmo i faktycznie ci, którzy dostają ten zasiłekw większości przypqadków, to bezrobotni i inni, naprawdę niezamożni ludzie.

Przecież wystarczy dokładna kontrola i można w dużym stopniu powstrzymać wyłudzenia. Co innego z zasiłkiem dla bezrobotnych, bo podobno zniechęca do szukania pracy, ale to tylko kilka miesięcy i później jest koniec. Przechodzisz na socjal, który płaci dużo mniej niż zasiłek dla bezrobotnych i to jest, tylko tyle, żeby faktycznie wyżyć.

A niestety w życiu faktycznie może się powinąć noga lub można po prostu zachorować. Będąc w jakimś stopniu upośledzonym, np.: ruchowo po wypadku samochodowym, ktoś nie może pracować lub nie może znaleźć odpowiedniej pracy dla siebie, przez bardzo długi okres czasu, a do tej pory pracował przez 20 lat co dziennie. Nawet kiedy ją już znajdzie, to nie jest, to dobrze płatna praca.

Co by było z takimi ludźmi gdyby nie socjal?
member
Activity: 476
Merit: 88
Online Cryptocurrency Exchange
May 23, 2019, 12:33:09 PM
#91
Jest pytanie, czy Hyde Park jest dobrym miejscem na drobne oświadczenia I informacje od nas?

Nie lepiej będzie założyć osobny temat? BitHub ma swój własny temat. Tak samo BitBay, który wkleja swoje analizy techniczne. Przy okazji zobaczycie jak duże jest zainteresowanie treścią publikowaną przez was tutaj.

Edit: Czy te drobne informacje będą wyglądać tak samo jak tutaj?
Czy zatem jest pozwolenie od moderacji na tego typu konkretny wątek?
Pages:
Jump to: