Pages:
Author

Topic: Polish Hyde Park - page 20. (Read 7160 times)

legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
May 14, 2019, 08:16:27 PM
#71
...@wwzysocki Twierdzisz, że teraz wszystko będzie przejrzyste ... że nie będzie się dało tym manipulować ... Dopiero zobaczysz, jakie sztuczki zna wall street...

Właśnie czytam artykuł, który potwierdza, że giełdy raczej przechodzą na dobrą stronę mocy.

Conajmniej te “Tier One” czyli Binance, Coinbase, Bitstamp czy Kraken.

https://news.bitcoin.com/cryptocurrency-exchanges-are-cleaning-up-their-act/

...Dużo osób też podobnie mówi i po drodze pęka jak przychodzi do trzymania Wink

 Grin Grin Grin A co ja jestem jakaś bańka jak Bitcoin Cash, żeby pękać?  Grin Grin Grin
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
May 14, 2019, 07:42:16 PM
#70
Ja wiem jedno, trzymam BTC i czekam na 50000$ za sztukę. Nie obchodzą mnie żadne swingi i tak później cena odbije do góry, jak nie za chwilę, to parę dni później.

Nie ma żadnej gwarancji, że cena będzie w określonym okresie czasowym szła do góry.

Dużo osób też podobnie mówi i po drodze pęka jak przychodzi do trzymania Wink
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
May 14, 2019, 05:47:36 PM
#69
...kto dodrukuje btc???...

No właśnie dlatego jest realna szansa nawet na milion za sztukę właśnie, bo jest ich tach mało. Faktycznie możesz mieć rację i BTC nie będzie praktycznie używane, tylko trzymane jako cyfrowe złoto gdzieś na super bezpiecznych portfelach lub zupełnie offline. Inne, szybsze alty przejmą funkcje pieniądza dla transakcji i płatności oraz smart kontraktów, a BTC będzie królem z najbezpieczniejszym i najbardziej zdecentrealizowanym blockchainem. Martwi mnie jeszcze, tylko zdecentralizowanie wydobycia ale może problem będzie mniejszy, po następnym podzieleniu nagrody w 2021, jeżeli sie nie mylę.
hero member
Activity: 714
Merit: 611
May 14, 2019, 05:31:07 PM
#68
...
Wystarczy, że powstaną banki kryptowalut trzymające bitcoiny ... płacące 5% w skali roku odsetek ... z wprowadzonym systemem rezerwy cząstkowej z rezerwą obowiązkową na poziomie 3% i już nagle na rynku dostępnych będzie 500 mln BTC. Dodaj do tego fakt, że obecnie możesz mieć kontrakt na 1 bitcoina i zarabiać tyle samo co posiadając bitcoina bez skupowania go z rynku.
...

Tak sobie kombinuję - ok banki system rezerw kreacja btc... A co jeżeli ludzie będą chcieli wypłacić te "swoje btc" (nie wszystkie - np. 5,05%) w przypadku realnych banków temat jest załatwiony bank centralny nie dopuści do krachu dodrukuje kasę ale kto dodrukuje btc??? przecież tego się nie da zrobić... owszem zamienniki, jak piszesz kontrakty czy inne ekwiwalenty ale nie prawdziwe btc więc musielibyśmy zapomnieć o btc w dzisiejszej formie a przy okazji o wszystkich zaletach tej kryptowoaluty które właśnie powodują że przyciąga ona do siebie tak szeroką społeczność....

legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
May 14, 2019, 12:09:37 PM
#67
@wwzysocki Twierdzisz, że teraz wszystko będzie przejrzyste ... że nie będzie się dało tym manipulować ... Dopiero zobaczysz, jakie sztuczki zna wall street.  ...Wystarczy pogadać z traderami z forexu ... a nawet samemu pobawić się akcjami...

Już taki ze mnie niepoprawny optymista i jak wiecie perma bull, więc spokojnie z klapkami na oczach podążam w tą otchłań Bitkoina, żeby powrócić w końcu z milionem na koncie  Grin.

A tak na poważnie, to aż się boję na jakie nowe triki będziemy narażeni, na tym zdominowanym przez nieuczciwe giełdy rynku.

Ja wiem jedno, trzymam BTC i czekam na 50000$ za sztukę. Nie obchodzą mnie żadne swingi i tak później cena odbije do góry, jak nie za chwilę, to parę dni później.
hero member
Activity: 714
Merit: 611
May 14, 2019, 05:55:46 AM
#66
...
Banki i brokerzy dostają regularnie setki milionów dolarów kar ... regularnie ... bo nic sobie z tych kar nie robią, bo tymi przekrętami z rynku wyciągają dziesiątki razy więcej ...
...

W takim razie te kary bardziej spełniają rolę koncesji na przekręty niż prawdziwych kar ;-/
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
May 14, 2019, 04:50:46 AM
#65
Wystarczy, że powstaną banki kryptowalut trzymające bitcoiny ... płacące 5% w skali roku odsetek ... z wprowadzonym systemem rezerwy cząstkowej z rezerwą obowiązkową na poziomie 3% i już nagle na rynku dostępnych będzie 500 mln BTC. Dodaj do tego fakt, że obecnie możesz mieć kontrakt na 1 bitcoina i zarabiać tyle samo co posiadając bitcoina bez skupowania go z rynku.

@wwzysocki Twierdzisz, że teraz wszystko będzie przejrzyste ... że nie będzie się dało tym manipulować ... Dopiero zobaczysz, jakie sztuczki zna wall street.  Wystarczy pogadać z traderami z forexu ... a nawet samemu pobawić się akcjami.

Banki i brokerzy dostają regularnie setki milionów dolarów kar ... regularnie ... bo nic sobie z tych kar nie robią, bo tymi przekrętami z rynku wyciągają dziesiątki razy więcej ...

Przykład pierwszy z brzegu (pierwsze podpowiedzi z google)
"Pięć z największych banków, oskarżonych w USA o manipulowanie kursami walut i stopami procentowymi, władze ukarały grzywnami łącznej wysokości około 5,6 miliardów dolarów. Banki zgodziły się uznać swą winę - poinformował w środę resort sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych.

Za przestępcze manipulowanie kursem dolara i euro w latach 2007-2013 amerykańskie banki JPMorgan Chase i Citigroup zapłacą odpowiednio 550 mln dolarów i 925 mln dolarów, a brytyjskie banki Barclays i Royal Bank of Scotland - 650 mln dolarów i 395 mln dolarów.

Piąty bank - szwajcarski USB AG - ma się przyznać do manipulowania stopami procentowymi i zapłaci 203 mln dolarów.
"
Źródło: https://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/najwieksze-banki-ukarane-za-manipulowanie,186,0,1805754.html


"Deutsche Bank zapłaci gigantyczną karę. 205 mln dolarów za manipulacje na rynku Forex"
Źródło: https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/afera-deutsche-bank-manipulacje-na-rynku,107,0,2409323.html

"Deutsche Bank przyznaje się do manipulacji cenami złota i srebra"
https://independenttrader.pl/deutsche-bank-przyznaje-sie-do-manipulacji-cenami-zlota-i-srebra.html

Za każdym razem wygląda to tak samo:
-manipulujecie oto dowody kara xxx mln
- ok ... przyznajemy się i zapłacimy karę
za pół roku
-manipulujecie oto dowody kara xxx mln
- ok ... przyznajemy się i zapłacimy karę

Wiecie czemu od razu sie przyznają i płacą kary? By nikt głębiej nie grzebał bo się dogrzebie jeszcze większych manipulacji.

A mówimy tu o manipulacji forexem (5 bln $ dziennego obrotu) ... na bitcoinie mamy obecnie koło 2 mld prawdziwego? To 2500x mniejszy rynek.
hero member
Activity: 714
Merit: 611
May 14, 2019, 04:20:37 AM
#64
...
Przecież jest tylko 20 milionó BTC,
...

Nawet mniej - zgodnie z różnymi szacunkami 3,5 - 4 miliony btc zostały utracone (zgubione, zniszczone) poprzez zniszczenie lub zagubienie komptuterów i/lub nośników na których były zapisane etc...


...
a chętnych na kupno w dniu dzisiejszym, to jakieś 30% ludzi i ciągle rośnie.
...

Jak to 30% ludzi na świecie??? Aktualnie mamy 7,8 miliarda ludzi z czego 30% to 2,3 miliarda więc nawet pomijając te zgubione i jeszcze nie wykopane żeby każdy dostał po równo to wychodzi na głowę 0,0091 BTC (nie wspominając o instytucjach, które zgarnęły kupę dla siebię) - w takim raz się nie dziwię że prognozują wzrost jego wartości do setek tysięcy dolarów za sztukę...


legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
May 14, 2019, 03:45:13 AM
#63
...Czy po 3 negatywnych newsach zjedzonych i wywiezonych w górę rynek zacznie realizować zyski na pierwszym pozytywnyn newsie?

Ja myślę, że po raz pierwszy aktualnie widzimy rynek bez większych manipulacji.

Tether jest pod lupą i giełdy, też zaczynają przechodzić na dobrą stronę mocy, bo regulacje już tuż tuż, a potem rozpoczną się kontrole i muszą mieć czyste papiery.

Przecież jest tylko 20 milionó BTC, a chętnych na kupno w dniu dzisiejszym, to jakieś 30% ludzi i ciągle rośnie.
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
May 13, 2019, 12:34:43 PM
#62
Ja jako wieczny optymista i aktualnie perma bull oczywiście widzę przyszłość w samych superlatywach i myślę, że jak FOMO znowu uderzy kiedy media zaczną komentować gwałtowne skoki ceny BTC i innych altów to nie zabraknie nam chętnych na Bitcoiny.

Jestem tylko ciekaw czy 50.000 czy 100.000$ za BTC na koniec 2019?

50-100k ... tam gdzieś planuję sprzedać połowę swoich bitcoinów. Reszta zostanie na 100k-500k. Ale to jest bardziej odległa przyszłość ... 2021? Sądzę, że w tym roku nowe ATH to szczyt możliwości (przy obecnym szalonym tempie - ok 120% w 3 miesiące - do końca roku zobaczymy 37k - ale to musi odreagować... według mnie mniej niż 5% szansy na takie wzrosty). Przy swoim poprzednim poście chodziło mi o podejście krótkoterminowe (max 1 - 2 miesiące). Czy po 3 negatywnych newsach zjedzonych i wywiezonych w górę rynek zacznie realizować zyski na pierwszym pozytywnyn newsie?
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
May 13, 2019, 12:23:37 PM
#61
Ja jako wieczny optymista i aktualnie perma bull oczywiście widzę przyszłość w samych superlatywach i myślę, że jak FOMO znowu uderzy kiedy media zaczną komentować gwałtowne skoki ceny BTC i innych altów to nie zabraknie nam chętnych na Bitcoiny.

Jestem tylko ciekaw czy 50.000 czy 100.000$ za BTC na koniec 2019?
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
May 13, 2019, 11:49:36 AM
#60

I jeszcze dodam, że na konkurencyjnym forum coraz bardziej popularna staje się teoria o tym, że za aktualnym rajdem stoją "bitcoinowi grubasi", którzy poprzez rozchwianie kursu chcą dać argument przeciwnym zgodzie na ETF członkom SEC - bo jeśli ETF przejdzie to aktualni crypto-grubasi stracą możliwość znanych nam manipulacji, a kontrola nad rynkiem zostanie przejęta przez jeszcze większych instytucjonalnych graczy.
Inspirujące podejście. Nie sądzisz jednak, że przy chęci osiągnięcia tego celu (odrzucenie wniosku) lepiej byłoby dla wielorybów obrać południe lub bujać wte i we wte przy 3000$ łamiąc opory i wsparcia pokazując atechniczność? Mi to bardziej wygląda na akceptację. Bo wielcy gracze instytucjonalni chcąc przejąć władzę będą musieli sporo bitcoina zakupić (by zawładnąć ceną musisz postawić walle na buy i na sell. Bez walla na sell cena może ci odlecieć i nici z władania :p). A po co im sprzedawać po 3000$ jak można po 15000$ ... wpasowuje sie to w opisane przeze mnie zachowanie ceny:
"To jest zbierane tak silnie jakby kupujący miał 100% pewność, że sprzeda drożej. "

Wygląda na to, że miałem rację. Co prawda jeszcze nie ETFy ale już BAKKT:


" As detailed in the ICE Futures U.S. filing with the CFTC today, bitcoin futures will be listed on a federally regulated futures exchange in the coming months."
https://medium.com/bakkt-blog/bitcoin-futures-custody-bakkts-differentiated-approach-59b88d6984b5

Kurs pokazał wyraźnie - euforyczne wzrosty bez względu na przeciwności... zupelnie jakby ktoś miał pewność, że bedzie komu sprzedawać ... i tak też się stało. insiderzy wiedzieli co najmniej 3 miesiące temu...

karty zostały odsłonięte. Wiadomo już pod co rosło. Teraz pytanie czy rynek pozwoli się insiderom wysprzedać i utrzyma kurs, czy rynek będzie za słaby i wychodzący insiderzy realizując zyski uwalą kurs ...
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
May 13, 2019, 05:34:14 AM
#59
..Moje zdjęcie było w okularach, +20 kg i + 10 lat z przeterminowanym dowodem w ręce z zasłoniętymi paluchami wszystkim danymi poza imieniem, nazwiskiem i zdjęciem i przeszło bez problemu...chodzi tylko o to by odsiać pana hakera z botem rejestrującego 10k kont w 1h.

Ja też przesłałem stare prawo jazdy sprzed 15 lat już dawno nie ważne, wszystkie dane były zamazane, tylko imię, nawzisko i kraj zostawiłem widoczne.

To już nie pierwsze KYC, w którym używam starego przedawnionego dukumentu, które przeszło.

Natomiast sprawa już nie wygląda tak różowo na giełdach. Nie przejdzie żadna biedna podróbka.
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
May 12, 2019, 01:06:29 PM
#58
Siema

No witam witam Smiley Co tam słychać?

Tylko, że facebook nie wymaga zdjęcia zgodnego(umożliwiającego identyfikację 1:1 z tym z dokumentu tożsamości) No chyba, że nie ma takich wymagań jeśli chodzi o ten earndrop energii? Mi po prostu się jakoś kojarzy, że robienie kyc to zawsze była męka, żeby zdjęcie "selfie' było wystarczająco podobne do tego w dowodzie Cheesy

Moje zdjęcie było w okularach, +20 kg i + 10 lat z przeterminowanym dowodem w ręce z zasłoniętymi paluchami wszystkim danymi poza imieniem, nazwiskiem i zdjęciem i przeszło bez problemu.
Dla porównania do huobi musiałem wysyłać z 10 razy bo okazało się w końcu, że mój aparat w telefonie posiada jakieś filtry zniekształcające zdjęcie (mimo, że wszystkie, dostępne w opcjach, wyłączyłem).
Im chyba na prawdę chodzi tylko o to by odsiać pana hakera z botem rejestrującego 10k kont w 1h.
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
May 12, 2019, 12:59:26 PM
#57
Pozwolę się odnieść do posta z tematu ENERGY earndrop, choć wątek, który chciałbym poruszyć może się nadaje do rozwinięcia w osobnym temacie?? :

...
A ogólnie mógłbyś coś więcej napisać o tym airdropie? Słyszałem o tym, ale raz że źle zrozumiałem, jakiego KYC wymagają (a ja na to nie mam po prostu nawet czasu - pomijając te bezpieczeństwo danych osobowych - szczególnie że zwykle potrzeba co najmniej kilku prób, żeby KYC przeszło...)
a dwa, że podobno jest dosyć wymagający (czasochłonny) no i odpuściłem.. No ale może jednak warto - jeśli mógłbyś pokrótce opisać, byłbym wdzięczny - jeśli są reflinki to podrzuć, jeśli się przekonam to użyje Twojego ;-)

Dwa selfie - jeden z kartką z bieżącą datą, a drugie z dokumentem w ręku (na którym nie musi być widać wszystkich danych) więc jak pisał @wwzsocki proste i bezpieczne... oprócz tego standardowo email i nr telefonu na który przysyłają kod aktywacyjny. Na całość tzn KYC i zrobienie zadań społecznościowych spokojnie wystarczy poświęcić 10 (max 15) minut...



Niby bezpieczne.. teraz, pewnie tak, ale kto wie co będzie w (niedalekiej) przyszłości, już teraz mamy zaawansowane algorytmy rozpoznawania twarzy, np na lotniskach (a po mału są testowane takie rzeczy: http://tv.wirtualnemedia.pl/film/platnosc-twarza-w-kfc-w-chinach ), więc nie można być do końca pewnym, że za jakiś czas również nasz wizerunek nie stanie się zagrożony... kto wie jak się technika rozwinie, i czy takie wyraźne (bo takie muszą być do kyc) zdjęcia nie zostaną kiedyś wykorzystane nie do końca tak jakbyśmy chcieli...

Tu jest tylko imię, nazwisko i zdjęcie. Taki dane są na facebooku w ilości setek milionów i są dostępne dla wszystkich. Czyni to więc dane z tego KYC bezużytecznymi ... kiedykolwiek. Bo zanim ktoś się schyli po 20 000 KYC z tego airdropa (na pewno nie za darmo) to prędzej zainteresuje się darmowymi z facebooka.
Tylko, że facebook nie wymaga zdjęcia zgodnego(umożliwiającego identyfikację 1:1 z tym z dokumentu tożsamości) No chyba, że nie ma takich wymagań jeśli chodzi o ten earndrop energii? Mi po prostu się jakoś kojarzy, że robienie kyc to zawsze była męka, żeby zdjęcie "selfie' było wystarczająco podobne do tego w dowodzie Cheesy
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
May 12, 2019, 08:22:49 AM
#56
Pozwolę się odnieść do posta z tematu ENERGY earndrop, choć wątek, który chciałbym poruszyć może się nadaje do rozwinięcia w osobnym temacie?? :

...
A ogólnie mógłbyś coś więcej napisać o tym airdropie? Słyszałem o tym, ale raz że źle zrozumiałem, jakiego KYC wymagają (a ja na to nie mam po prostu nawet czasu - pomijając te bezpieczeństwo danych osobowych - szczególnie że zwykle potrzeba co najmniej kilku prób, żeby KYC przeszło...)
a dwa, że podobno jest dosyć wymagający (czasochłonny) no i odpuściłem.. No ale może jednak warto - jeśli mógłbyś pokrótce opisać, byłbym wdzięczny - jeśli są reflinki to podrzuć, jeśli się przekonam to użyje Twojego ;-)

Dwa selfie - jeden z kartką z bieżącą datą, a drugie z dokumentem w ręku (na którym nie musi być widać wszystkich danych) więc jak pisał @wwzsocki proste i bezpieczne... oprócz tego standardowo email i nr telefonu na który przysyłają kod aktywacyjny. Na całość tzn KYC i zrobienie zadań społecznościowych spokojnie wystarczy poświęcić 10 (max 15) minut...



Niby bezpieczne.. teraz, pewnie tak, ale kto wie co będzie w (niedalekiej) przyszłości, już teraz mamy zaawansowane algorytmy rozpoznawania twarzy, np na lotniskach (a po mału są testowane takie rzeczy: http://tv.wirtualnemedia.pl/film/platnosc-twarza-w-kfc-w-chinach ), więc nie można być do końca pewnym, że za jakiś czas również nasz wizerunek nie stanie się zagrożony... kto wie jak się technika rozwinie, i czy takie wyraźne (bo takie muszą być do kyc) zdjęcia nie zostaną kiedyś wykorzystane nie do końca tak jakbyśmy chcieli...

Tu jest tylko imię, nazwisko i zdjęcie. Taki dane są na facebooku w ilości setek milionów i są dostępne dla wszystkich. Czyni to więc dane z tego KYC bezużytecznymi ... kiedykolwiek. Bo zanim ktoś się schyli po 20 000 KYC z tego airdropa (na pewno nie za darmo) to prędzej zainteresuje się darmowymi z facebooka.
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
May 12, 2019, 08:11:46 AM
#55
Pozwolę się odnieść do posta z tematu ENERGY earndrop, choć wątek, który chciałbym poruszyć może się nadaje do rozwinięcia w osobnym temacie?? :

...
A ogólnie mógłbyś coś więcej napisać o tym airdropie? Słyszałem o tym, ale raz że źle zrozumiałem, jakiego KYC wymagają (a ja na to nie mam po prostu nawet czasu - pomijając te bezpieczeństwo danych osobowych - szczególnie że zwykle potrzeba co najmniej kilku prób, żeby KYC przeszło...)
a dwa, że podobno jest dosyć wymagający (czasochłonny) no i odpuściłem.. No ale może jednak warto - jeśli mógłbyś pokrótce opisać, byłbym wdzięczny - jeśli są reflinki to podrzuć, jeśli się przekonam to użyje Twojego ;-)

Dwa selfie - jeden z kartką z bieżącą datą, a drugie z dokumentem w ręku (na którym nie musi być widać wszystkich danych) więc jak pisał @wwzsocki proste i bezpieczne... oprócz tego standardowo email i nr telefonu na który przysyłają kod aktywacyjny. Na całość tzn KYC i zrobienie zadań społecznościowych spokojnie wystarczy poświęcić 10 (max 15) minut...



Niby bezpieczne.. teraz, pewnie tak, ale kto wie co będzie w (niedalekiej) przyszłości, już teraz mamy zaawansowane algorytmy rozpoznawania twarzy, np na lotniskach (a po mału są testowane takie rzeczy: http://tv.wirtualnemedia.pl/film/platnosc-twarza-w-kfc-w-chinach ), więc nie można być do końca pewnym, że za jakiś czas również nasz wizerunek nie stanie się zagrożony... kto wie jak się technika rozwinie, i czy takie wyraźne (bo takie muszą być do kyc) zdjęcia nie zostaną kiedyś wykorzystane nie do końca tak jakbyśmy chcieli...
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
May 11, 2019, 11:22:47 PM
#54
...Jak z twoją dłonią?...

Dzięki, że pytasz.

No cóż boli i cała sina, muszę pisać jedną reką, co na mojej klawiaturze jest praktycznie niewykonalne.

Byłem na prześwietleniu i nie jest złamana, więc skończy się na bólu.

To i tak niewiele po takim strzale.
legendary
Activity: 1876
Merit: 3131
May 11, 2019, 01:40:44 PM
#53
Jakiś konkurs na najlepszy artykuł o przyszłości sieci LN lub o aktualnym jej stanie i najnowszych funkcjach.

Bardzo ciekawy pomysł. Mam dobre wieści. Osoba, którą poznałem na bitcointalku i z którą pracuję nad pewnym projektem związanym z Lightning Network, wyraziła chęć oddania swojego Ledgera Nano S, którego dostanie w gratisie w ramach rekompensaty za opóźnienie w wysyłce Ledgera X. Tak więc będą dwie różne nagrody za dwie różne rzeczy. Myślę, że jeszcze w tym miesiącu podam więcej szczegółów.

Jak z twoją dłonią? Oby w przyszłości nie było jakichś większych powikłań.
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
May 11, 2019, 05:02:14 AM
#52
Definicja plagiatu jest szersza, samo przedstawianie czyichś słów jako własne, choćby to miało być jedno zdanie, łapie się pod plagiat.
Pages:
Jump to: